Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 28.6.2002
Svátek má Lubomír
  Výběr z vydání
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >NÁZOR: Navrhuji aneb každému co jeho jest
 >POLITIKA: Blbá nálada uvnitř ODS?
 >POLITIKA: Proč neuspěla Koalice
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Chvála Karmelitské ulice
 >PSÍ PŘÍHODY: Může za to dlouhý ubrus
 >ÚVAHA: K čemu jsou Balbíni?
 >ZE SVĚTA: Kanadské zážitky (6)
 >SPOLEČNOST: Súmrak hypermarketov na Slovensku
 >KOMENTÁŘ: Vina - nevina
 >O KNIZE: Historická depilace
 >SPOLEČNOST: Právo-neprávo
 >FEJETON: Dřeváky klapal lesní vlak
 >ZAHRADA: Co dělat v červnu (20)
 >ZDRAVÍ: Omlazovací účinky anýzu

  Starší články
 >10.6. Poslední střet před volbami, jaký byl?
 >7.6. Poslední střet před volbami
 >6.6. Hra o vládu zákona
 >5.6. Jakou budeme mít vládu
 >4.6. Památník obětem komunismu v Praze
 >15.5. Ruce pryč od obecné prospěšnosti
 >14.5. Tři náhledy na jeden normální jev
 >13.5. Válka u Karlových Varů
 >10.5. Gripeny budou za cenu neshody
 >9.5. Proč nemohou krajané důstojně volit
 >8.5. Gripeny odletěly do třetího čtení
 >7.5. Internet do škol? Internet do...
 >6.5. Francie se probudila, Chirac dostal 82 procent hlasů
 >3.5. Osamělá demonstrace
 >2.5. Prvomájové přání
 >1.5. Volební numenorologie
 >30.4. No konečně, že to ale trvalo!
 >29.4. Jaká bude povolební koalice
 >26.4. Zeman: Izrael 2002 se podobá Československu 1938
 >25.4. Problémy ministra Tvrdíka

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus
 
28.6. My tě, Špidlíku, naučíme, co je to demokracie
(eff)
Jeden z pěti, ve skutečnosti jeden z deseti voličů, to je komunistický výsledek - po zaokrouhlení - po posledních volbách, ke kterých - opět po zaokrouhlení- přišla jen půlka voličů. Statistické cifry zamlžují skutečnost: komunisté historickou bitvu prohráli, ocelový kruh jejich diktatury pukl, a třebaže radostně vykřikují "my tě, Špidlíku, naučíme, co je to demokracie", jsou ve skutečnosti bezmocní: nemají za sebou tanky, už nemají armádu fízlů, už nemají kriminály a mučírny. Už nemohou poroučet větru, dešti, už mohou jen škodit v reálném životě, a to dnes hrozí.
Komentářů k článku:

27.6. Pustili Milana Šrejbera, máme plivat nebo tleskat?
(eff)
Na základě stížnosti ministra spravednosti Jaroslava Bureše z letošního března dal Nejvyšší soud propustit Milana Šrejbera. Ten vyfasoval pět let za "zneužití informací v obchodním styku". Mnoho zasvěcených lidí tehdy tvrdilo, že jde o politický proces - že sociální demokracie potřebovala před volbami chytit do tenat akce Čisté ruce pořádnou rybu.
Komentářů k článku:


26.6. Jsme ve stádiu mezivládí
(eff)
Vláda Miloše Zemana spěje k závěru svého vládění a Vladimír Špidla stejně zvolna a plynule spěje k uzavření koaliční dohody. Řeči o "nepřirozenosti vztahu" jsou zbytečné a marné: jak sociální demokracie, tak Dvojplošník (lidovci+US) jasně a jednoznačně oznámili voličům, co mají v úmyslu, a voliči jasně a jednoznačně volili koho volili s výsledkem, jaký známe. Jak soc-dem, tak Dvojplošník mají plnohodnotný mandát k jednání a uzavření dohody. Toto není žádný podfuk na voličích. Voliči to věděli dopředu, a pokud volili jedny či druhé, vyslovili se záměrem koaliční dohody souhlas.
Komentářů k článku:


25.6. První laťka byla moc vysoko
(eff)
V Lidovém domě znovu jednali sociální demokraté s lidovci a unionisty o podmínkách, za jakých by eventuálně zavřeli dohodu o koalici. Jedná se o desetistránkovém elaborátu vypracovaném Špidlovými lidmi - který byl podle mínění i některých soc.-dem "maximalistický"". Nastavili laťku, aby viděli, jak vysoko jsou partneři či soupeři ochotni skákat.
Komentářů k článku:


24.6. Nástin nástinu koalice s Koalicí
(eff)
V sobotu večer dopracovali sociální demokraté nástin vládního prohlášení: je teď na Koalici, jak se vůči nástinu zachová. Vše se odehrává velmi kryptopoliticky, tedy v utajení. Podivuhodnou roli "zlé ženy" v sociální demokracii dostala místopředsedkyně Marie Součková. O existenci této dámy neměla většina z nás do čerstvého nedávna tušení. Teď se dostala Součková do popředí, na politickou forbínu čili předscénu, kdež vyhlašuje sentence ve smyslu: "Naším společným historickým úkolem je kompromis, a musí ho uzavřít lidovci a unionisté, protože dostali málo hlasů".
Komentářů k článku:


21.6. Tančení na mrtvole se nekoná
(eff)
Václav Klaus svolal na prosinec mimořádný kongres Občanské demokratické strany. Dosavadní vedení s e odporoučí a kongres rozhodne o dalším osudu ODS. To je bezesporu hlavní zpráva dne - a pravděpodobně i jedna z nejdůležitějších novinek povolebního období.
Komentářů k článku:


20.6. Zatím se to zdá býti rozumným - s výhradami
(eff)
Jako nečekaný obrat k rozumu vyzněly zveřejněné závěry schůzky sociálních demokratů s lidovci a unionisty. Do konce týdne chtějí sociální demokraté vypracovat cosi jako náčrt vládního programu. V pondělí se tři potenciální partneři (nebo snad jsou dva?) sejdou a posoudí, zda jim platforma vyhovuje. Pokud se shodnou, teprve pak se začnou bavit o rozdělení ministerských křesel. A teprve potom se budou dohadovat o tom, kdo si na ta křesla sedne.
Komentářů k článku:


19.6. Koaliční jednání zahájena
(eff)
Nedalo se čekat, že nám dnes večer naši političtí předáci sdělí, kdo bude sedět ve vládě. Jednání v Lidovém domě začala v šest večer, a ani dvě hodiny neuplynuly a už byla na ulici místopředsedkyně sociálních demokratů Marie Součková, a jediné, co sdělila, bylo to, že se jednalo. Jinak její odpovědi zněly:

"Těžko říct. Možná tak či onak. Sotva. Nemám co dodat."
Komentářů k článku:


18.6. Špidla bude vyjednávat s Koalicí o nové vládě
(eff)
Není třeba schopností Nostradamových k následující předpovědi budoucnosti: s premiérem Špidlou se nenasmějeme! Což je do značné míry dobře, se Zemanem jsme se nasmáli až moc. Je třeba se rozhlédnout jinde, abychom vyloudili úsměv na líci.
Komentářů k článku:


17.6. Zatímco čekáme, uvolněme fantasii
(eff)
Co kdyby došlo v ODS k novému Sarajevu? Přece není možné, aby uvnitř ODS byli všichni do jednoho maňáskové navlečení na ruce Václava Klause. Vždyť toto je druhá masivní parlamentní profesorova porážka, druhý KNOCK OUT po jeho druhé celonárodní mobilizaci, přičemž porážka teď, napodruhé, je o to tvrdší, že hlavním stratégem kampaně byl Klaus sám osobně, a skoro nikoho nepustil před kameru, natož pak k rozhodování.
Komentářů k článku:


17.6. Čím se řídily kroky Kavanova úřadu vůči represivním režimům
www.infoservis.net
logo Ve vztahu k represivním režimům si ministr zahraničí Kavan nechával vždy otevřená zadní vrátka
Komentářů k článku:


14.6. Dnes začínají volby, zítra skončí
(eff)
Prosté zjištění: volby začnou, volby skončí. Nyní se šaškové stáhnou do kulis, novináři se odeberou do hostinců - a voliči k urnám, řečeno s trochou nadsázky.
Komentářů k článku:


13.6. POLITIKA: Někdy se musíme chovat egoisticky, tvrdí Jan Zahradil
www.infoservis.net
logo Někdy se musíme chovat egoisticky, tvrdí stínový ministr zahraničí ODS Jan Zahradil, v souvislosti s českou zahraniční politikou vůči nedemokratickým režimům.
Komentářů k článku:


12.6. Tak tohle je předvolební slib!
(eff)
Koalice lidovců a unionistů (ze zdvořilosti dodejme "plus DEU") zveřejnila pět podmínek její účasti na vládě. Příští vláda musí být proevropská. Dále musí snížit daně všem občanům a firmám. Zakročí proti korupci a na vysokých školách bude moci studovat každý.
Komentářů k článku:


11.6. Svíčkovou, nebo vepřo-knedlo-zelo?
(eff)
O tom, že vláda bude koaliční, o tom je rozhodnuto. Ale kdo bude třímat taktovku, o tom skutečně rozhodně volič. A není pravda, že je jedno, kdo tu taktovku vezme do ruky. Myslím, že občanovi by mělo záležet na tom, komu bude v příštích čtyřech letech nadávat.
Komentářů k článku: