Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 20.6.2002
Svátek má Květa
  Výběr z vydání
 >LETECTVÍ: Štěstí nechť přeje odvážnému nezmarovi
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Radujte se, veselte se
 >VOLBY: Nekamenujme maličké? aneb Jak z toho ven...
 >EKONOMIKA: Stát, jemuž má smysl platit daně
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Následky hovadismu odstraněny
 >PSÍ PŘÍHODY: Co dělat, když je vedro
 >POLITIKA: Vítězem voleb byla apatie
 >TÉMA: -Jsme všichni zrádci- z jiného úhlu.
 >POLITIKA: Špína a politika.
 >ZE SVĚTA: Kanadské zážitky (4)
 >POLITIKA: Vyhrála blbá nálada a spálená země
 >FEJETON: Romantický kanál
 >POSTŘEH: O výchově - sexuální
 >ZDRAVÍ: Opékání na slunci
 >ZAHRADA: Co dělat v červnu (14)

  Starší články
 >16.5. ŠAMANOVO DOUPĚ: Koho nevolit
 >14.5. ŠAMANOVO DOUPĚ: Spisovatelé in flagranti
 >11.5. ŠAMANOVO DOUPĚ: Proč nebyl komunistou Karel Čapek
 >9.5. ŠAMANOVO DOUPĚ: Koho volit?
 >7.5. ŠAMANOVO DOUPĚ: Armáda, kterou nikdo pak nechtěl
 >4.5. ŠAMANOVO DOUPĚ: Voláme všechny Čechy
 >2.5. ŠAMANOVO DOUPĚ: Co vidím? Něco ošklivého.
 >30.4. ŠAMANOVO DOUPĚ: Hranice Izrael
 >27.4. ŠAMANOVO DOUPĚ: Slovo včas o nepoctivosti našich nepřátelů
 >25.4. ŠAMANOVO DOUPĚ: Hřích potratu a zločin odsunu
 >23.4. ŠAMANOVO DOUPĚ: Je jaro
 >20.4. ŠAMANOVO DOUPĚ: Svobodné volby 1971 aneb Konec demokracie v Čechách
 >18.4. ŠAMANOVO DOUPĚ: Geroj Zeman
 >16.4. ŠAMANOVO DOUPĚ: O tom českém nacionalismu
 >13.4. ŠAMANOVO DOUPĚ: Sudeťáci nezklamali, Němci potěšili
 >11.4. ŠAMANOVO DOUPĚ: Churavý prezident
 >9.4. ŠAMANOVO DOUPĚ: Němci v Lidicích
 >6.4. . ŠAMANOVO DOUPĚ: Jak se podařilo zkorumpovat ODS? Vždyť to přímo bije do očí!
 >4.4. ŠAMANOVO DOUPĚ: Zničit ten mýtus!
 >2.4. ŠAMANOVO DOUPĚ: Viděno z boku

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Šamanovo doupě
 
20.6. ŠAMANOVO DOUPĚ: Radujte se, veselte se
Jan Kovanic
"Jsem šokovaná. Novináři se sladce ptají unionistů, jak budou sestavovat vládu... Vždyť prohráli! Pilip se ani nedokázal stát poslancem a teď se mluví, že by měl být ministrem!! Kdyby něco takového provedla ODS - nebo kdyby se o tom jen mluvilo, že by něco takového chtěla, to by byl poprask!!!"
Komentářů k článku:

18.6. ŠAMANOVO DOUPĚ: Socialistický národ
Jan Kovanic
Tak mi ta moje předvolební předpověď a věštba vyšly/nevyšly. "Po přechodném ochlazení začnou teploty stoupat. V první den voleb bude polojasno, teploty kolem 24°, mírný vítr." Počasí jsem předpověděl devět dnů předem perfektně. Alespoň pro Lužiny na pátek před pátou hodinou odpolední, kdy jsem se dostavil k volbám. Ale v sobotu odpoledne se strhla bouřka.
Komentářů k článku:


15.6. ŠAMANOVO DOUPĚ: Křik z hloubi času
Jan Kovanic
Kdyby nebyly buštěhradské domky tak otřískané a šedé, kdyby nepadal březnový sníh, ale svítilo červnové slunce, připadali bychom si skoro jako v Dubrovníku. Asi ty spojovací schody na svazích, prastaré zdi a klid nedělního odpoledne v nás vzbuzovaly takový pocit. (Po dvou letech a pár měsících se vracím k tehdejšímu výletu - nedávno bylo v Buštěhradě otevřeno muzeum Oty Pavla.)
Komentářů k článku:


13.6. ŠAMANOVO DOUPĚ: Nahoru zapni
Jan Kovanic
Zítra tu máme volby a s volbami se do poslanecké sněmovny našeho parlamentu dostanou noví poslanci. Předem je naléhavě prosím: Snažte se, aby nové zákony, které budete spoluvytvářet, byly srozumitelné a jednoznačné! Ony totiž nejsou - a je to kupodivu, když parlamentní lavice obsazuje tolik právníků.
Komentářů k článku:


11.6. ŠAMANOVO DOUPĚ: Naprosto promyšlená hysterie Klausovy ODS
Jan Kovanic
Politolog Jiří Pehe vidí za zdviženou hladinou výroků o našich poválečných zákonech (kterým se nadává "Benešovy dekrety") různé temné pletichy ODS, která v předvolební době rozbouřila "dekretománii", aby z vlny nacionalismu vyždímala několik procent voličských hlasů navíc, aby posílila komunisty, aby zabránila našemu vstupu do Evropské unie, aby ble ble ble...
Komentářů k článku:


8.6. ŠAMANOVO DOUPĚ: Proč nebyl komunistou Jan Herben

"Nikdy jsem se komunismu neposmíval. Ale zhrozil jsem se ho, když velekněz ruského bolševictví vyslovil zásadu, že velké idei možno, ba i nutno obětovat třebas devět milionů lidí. Co Lenin podnikl, bylo šílenství a zločin."
Komentářů k článku:


6.6. ŠAMANOVO DOUPĚ: Jak dopadnou volby - předpověď a věštba
Jan Kovanic
Výsledky voleb i povolebních jednání lze už docela dobře předpovědět. To, jakou budeme mít příští vládu ale může nakonec značnou měrou záviset i na pletichách v zákulisí, které začínají být v dýmu předvolebních prohlášení více než zřetelné.
Komentářů k článku:


4.6. ŠAMANOVO DOUPĚ: Bojovali mrtví
Jan Kovanic
"Achtung, achtung! Byl vyhlášen Protektorát... Pokračujte v práci a důvěřujte Vůdci." Podepsán SS Obergruppenführer Reinhard Heydrich - říšský protektor nad Západním a Jižním Walesem.
Komentářů k článku:


1.6. ŠAMANOVO DOUPĚ: Proč nebyl komunistou Jaroslav Kříženecký

"Nevěřím ve správnost komunistické teorie. Nevěřím ve správnost komunistických ideálů. Nevěřím ve správnost praxe komunistické strany."
Komentářů k článku:


30.5. ŠAMANOVO DOUPĚ: O tom českém nacionalismu zase
Jan Kovanic
Pan Pehe odhalil Klausův protievropský nacionalismus. ODS (i KSČM) prý začaly sudetoněmeckou kartu používat jako argument proti našemu vstupu do EU. Komunista Klaus stvořil umělého strašáka. Avšak nejde o "umělého strašáka", jde o existujícího strašáka, který hodně cinká, zvoní a troubí. Ten strašák skutečně existuje. Ale je to jen strašák, kterým straší hlavně organizace odsunutých Němců! Proč?
Komentářů k článku:


28.5. ŠAMANOVO DOUPĚ: Mediální medy
Jan Kovanic
Denně vidíme, že média jsou závislá na sledovanosti, jsou sledovaností přímo posedlá - a udělají pro ni všechno. Čtivosti a tím i prodejnosti médií se již dlouhodobě dociluje pomluvami a skandály. Dalším tématem, které zaručeně zabírá, je sex. Čtenáře a diváka vždy rovněž přitáhne nějaké neštěstí, pokud možno spojené s násilím. Proč tomu tak je, jsem se snažil vysvětlit svým příspěvkem, předneseným v sobotu 25.5. 2002 na litoměřickém symposiu "Média jako překážka v komunikaci?":
Komentářů k článku:


25.5. ŠAMANOVO DOUPĚ: Šťastní Němci
Jan Kovanic
Kandidát na budoucího německého kancléře Edmund Stoiber minulou neděli zopakoval běžnou sudetoněmeckou lež o 200.000 obětech poválečného odsunu Němců z tehdejšího Československa. Až budeme v té "Evropě", bude se muset za tuto lež, srovnatelnou s odpornou Osvětimskou lží, odpovídat u soudu za hanobení českého národa. Nu dobrá, Stoiber opakuje, i já zopakuji, co jsem před čtyřmi lety psal na Psu: "Tyto odporné lži a nenasytné nároky nás vedou na českou barikádu, na které se nejlíp mává národním praporem komunistům."
Komentářů k článku:


23.5. ŠAMANOVO DOUPĚ: Proč byl komunistou Stanislav K. Neumann, aneb Vzhůru barevní proletáři!
Jan Kovanic
"V evropských džunglích průmyslových. Čekáme na vás. Že přijdete nás osvobodit: Nikoli, že se osvobodíte sami! Neboť osvobození kolonií znamená i osvobození evropského proletariátu, ztráta Indie a Egypta znamená sověty v Anglii a sověty v Anglii znamenají sovětskou Evropu."
Komentářů k článku:


21.5. ŠAMANOVO DOUPĚ: Let Orla
Jan Kovanic
Před týdnem tu Aston zmiňoval dopis, v němž lidovečtí kandidáti Vladimír Říha a Jaroslav Orel prosili "své" voliče, aby jim na volební listině Koalice v pražském volebním kraji dali preferenční hlasy, kterými by je posunuli na volená místa. Vracím se k tomu dopisu, ne, že by byl podlý, ale že byl hloupý. Což ukážu. A je tu ještě něco.
Komentářů k článku:


18.5. ŠAMANOVO DOUPĚ: Proč nebyl komunistou Josef Čapek

"Jest toho velmi mnoho, co jeví se mně zlou a zhoubnou stránkou komunismu. Vždy však v něm vidím veliké memento a zlo a zhoubnost světa, který není schopen spravedlnosti a vyvolává bouři a trest za to, že nemá povinné úcty a lásky ani k člověku, ani k práci a k dílu." Už v roce 1925 znal Josef Čapek špatnost komunismu.
Komentářů k článku: