Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 25.7.2002
Svátek má Jakub
  Výběr z vydání
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Vo co gou?
 >ZAJÍMAVOST: Slova jako nedokonalý nástroj komunikace
 >TÉMA: Jak přimět zajatce k výpovědi?
 >BYDLENÍ: Křečkův "bytový" útok na demokracii
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Bum do vrby
 >PSÍ PŘÍHODY: Čokl si neuvědomuje míru mé štědrosti
 >TÉMA: Sex v náboženstvích a církve (1.část - pederastrie)
 >POLITIKA: Česká budoucnost
 >AFÉRA: Smrdí to poněkud
 >PŘÍRODA: Lháři
 >ZE SVĚTA: Kanadské zážitky (10)
 >HISTORIE: Číselné hrátky interpretů
 >ŚKOLY: Jak to chodí na Maltě
 >PENÍZE: Kolik stojí stoprocentní hypotéka
 >PŘÍRODA: Česká expedice „obatůžkovala“ na Sibiři tři černé čápy

  Starší články
 >2.7. Kdo je cvok, ať investuje v České republice
 >1.7. Hovory o programu, nebo vládnutí do foroty?
 >28.6. My tě, Špidlíku, naučíme, co je to demokracie
 >27.6. Pustili Milana Šrejbera, máme plivat nebo tleskat?
 >26.6. Jsme ve stádiu mezivládí
 >25.6. První laťka byla moc vysoko
 >24.6. Nástin nástinu koalice s Koalicí
 >21.6. Tančení na mrtvole se nekoná
 >20.6. Zatím se to zdá býti rozumným - s výhradami
 >19.6. Koaliční jednání zahájena
 >18.6. Špidla bude vyjednávat s Koalicí o nové vládě
 >17.6. Zatímco čekáme, uvolněme fantasii
 >17.6. Čím se řídily kroky Kavanova úřadu vůči represivním režimům
 >14.6. Dnes začínají volby, zítra skončí
 >13.6. POLITIKA: Někdy se musíme chovat egoisticky, tvrdí Jan Zahradil
 >12.6. Tak tohle je předvolební slib!
 >11.6. Svíčkovou, nebo vepřo-knedlo-zelo?
 >10.6. Poslední střet před volbami, jaký byl?
 >7.6. Poslední střet před volbami
 >6.6. Hra o vládu zákona

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus
 
25.7. Já mám sílu, ty máš sílu, sejdeme se v...
(eff)
Já mám sílu, ty máš sílu, sejdeme se v... Devětsilu, takto vzniklo za první republiky ostře levicové seskupení umělců. Na základě podobné ideje jednají zástupci pravicových sil ODA, Cesta změny, Evropských demokratů a snad i někteří unionisté a členové Pravého bloku. Jsou to "prakticky všechny" liberálně orientované skupiny, řekl k tomu předseda ODA Michael Žantovský.
Komentářů k článku:

24.7. Jedno malé plivnutí do polévky
(eff)
Dostávám na mobil bleskové zprávy ČTK. Někdy se zdráhám uvěřit: jako například, že na Sabinu Slonkovou se chystala politicky motivovaná vražda... Domníval jsem se v první chvíli, že jde o nějakou resesistickou esemesku. Totéž mě napadlo, když jsem četl, že Václav Havel nepřímo vyzval Kavana k odchodu, nejspíš z funkce ředitele zeměkoule. Že by něco takového prezident republiky řekl dřív, než skončí vyšetřování případu?
Komentářů k článku:


23.7. Semtex na tebe, hyeno!
(eff)
Sabina Slonková, která spolu s Jiřím Kubíkem unikla trestnímu stíhání v souvislosti s "aférou Olovo" jen o vlas, měla skončit v hrobě. Zabita měla být Sabina Slonková, ze spiknutí je nejvíce podezřelý Karel Srba, donedávna prominent Kavanova ministerstva zahraničí.
Komentářů k článku:


22.7. Pidizločin se dá odpracovat
(eff)
Za krádež bochníku chleba by šel Jean Valjean zametat do nemocnice a Victor Hugo by neměl o čem napsat Bídníky. Přišli bychom sice o čtenářský zážitek, ale jeden lidský život by se vyvíjel - přinejmenším jinak, než jak bylo v románu popsáno.
Komentářů k článku:


18.7. Tak už výbory mají šéfy
(eff)
Až napočtvrté byl zvolen Jan Vidím (ODS) do výboru pro obranu a bezpečnost. Zdá se, že hnutí hurá na ODS pokračuje. Dala se pochopit před volbami (ostatně, trvám na tom, že si ji ODS vykoledovala), ale teď je poněkud dětinská a krátkozraká ze strany stran útvaru, jemuž se říkávalo Koalice a jemuž se dnes už neříká nijak.
Komentářů k článku:


17.7. Nepoměry poměrného zastoupení, anebo To jsou poměry!

Šest místopředsedů na dvě stovky poslanců, to je očividný nesmysl a pobuřuje o to více, že ho poslanecká sněmovna přijala jen proto, aby se do čela mohl taky dostat předseda komunistické strany, tedy té strany, která vnímá polistopadový vývoj bez výhrad negativně a chystá desetileté období "mimořádných opatření".
Komentářů k článku:


16.7. Máme o vládu víc a o vládu míň
(eff)
Prezident Havel odcelebroval nástup Špidlovy vlády a ta pak nasedla do autobusu a odjela do Lán poklonit se památce prezidentovi nejprezidentovitěhjšímu, totiž T.G.Masarykovi. Téhož dne Výkonná rada ODS rozpustila dosavadní stínovou vládu a dala si termín do konce září sestavit stínovou vládu novou.
Komentářů k článku:


15.7. Po analýze jako po vejprasku
(eff)
Veřejné mínění se hnulo doleva, míní vnitrostranická analýza ODS výsledků voleb. "Důvody tohoto stavu jsou jednak dopady hospodářské transformace na široké vrstvy veřejnosti, jednak nepřátelské naladění médií vůči ODS a tradiční levicová inklinace české společnosti," cituje analýzu ČTK.
Komentářů k článku:


12.7. Tajné přiznávání barev - volby ve sněmovně
(eff)
Už to vypadalo, že volby do vedení sněmovny se pohrouží do unylé nudy dle dohody upečené v Lidovém domě. Zvrtly se však do dramatu, jež dosud neskončilo, a prokázalo, že jinak jde život a jinak znějí dohody.
Komentářů k článku:


11.7. Také dnes se budou rozdávat karty
(eff)
Je to taková druhá runda rozdávání karet. To velké rozdávání, to byly nejdřív volby a pak koaliční jednání a rozložení sil ve vládě. Dnes bude na pořadu dne rozdílení postů ve sněmovně, včetně toho nejdůležitějšího - jejího předsedy.
Komentářů k článku:


10.7. Tak kolik budeme mít místopředsedů sněmovny?
(eff)
Vláda je ustavena, poslanci složili slib, dnes budou mít pauzu a čeká je volba vedení sněmovny. První volba ale byla už dnes. Volil se předseda volební komise a jím se stal - Pavel Hojda, komunista. Poslanec Jan Vidím z ODS neměl proti němu šanci. Volby byly veřejné, i ukázalo se, že nejenom sociální demokracie, ale i Unie svobody komunistu podpořila. Další hlasování budou neveřejná a těžko půjde dešifrovat, kdo koho a co podpořil.
Komentářů k článku:


9.7. Vláda ustavena, Dostál se udržel
(eff)
Že bude vláda upečena a jména budou zveřejněna se vědělo - ale přece jen dnes večer o překvapení nouze nebyla. Jedno překvapení je příjemné: Pavel Dostál zůstal v čele ministerstva kultury a to je moc dobře, protože spolu se Stanislavem Grossem a Jaroslavem Tvrdíkem rozhodně patřil k té kompetentnější části Zemanovy vlády.
Komentářů k článku:


5.7. Hana Marvanová v roli bílé vrány
(eff)
Předsedkyni unie Haně Marvanové mnozí vytýkali snílkovství a nedostatek smyslu pro politiku, a měli pravdu, protože se zachovala tak, jak není v kraji zvykem. Odstoupila z předsednické funkce, protože nesouhlasí s výsledky dohod Dvojplošníku se sociálními demokraty, zejména pak nesouhlasí s tempem snižování schodku rozpočtu.
Komentářů k článku:


4.7. Schovejme se pod peřinu a zavřeme oči!
(eff)
Vláda rozhodla: na prestižní akci Česká sezóna propagující českou kulturu v Paříži nepošleme to nejlepší, co zde v Praze z francouzské kultury máme, totiž ukázky ze sbírek někdejší sbírky Vincence Kramáře. Důvod? Mohli by přijít exekutoři a obrazy odhadované na bezmála 17 miliard korun prostě zfendovat. A hned ze dvou důvodů: jednak proto, že Česká republika neuchránila investice americké firmy CME před českou mazaností a českým právním chaosem (co dále bylo mysliti si mohu, dokázati nelze), jednak proto, že tehdejší komunistický stát získal sbírku způsobem sobě vlastním, a sběratelovi dědicové korektnost "nabytí" zpochybňují.
Komentářů k článku:


3.7. Optimismus s výhradou nejistoty
(eff)
Výhradou je třeba doprovodit sám pojem "optimismus" ve spojení s ustavením koaliční vlády sociálních demokratů s Dvojplošníkem - byla by to vskutku dobrá vláda? Ale dejme tomu, že by to byla lepší vláda, než vláda menšinová sedící na lopatě komunistů (nebo ODS?), a pak tedy je třeba označit za optimistické dnešní prohlášení prezidenta Havla.
Komentářů k článku: