Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 30.7.2002
Svátek má Bořivoj
  Výběr z vydání
 >ENERGETIKA: Poslední reaktor
 >POLEMIKA: K údajné "osvětimské lži" po česku
 >HISTORIE: Tunelované vraždy J. Loewyho
 >POLITIKA: K návrhu poslance Křečka
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Arogance mocenské osy
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kropičák z onoho času
 >PSÍ PŘÍHODY: Bonnie a Bart
 >POLITIKA: Špidla mezi Roosweltem a Firlingerem
 >ARCHITEKTURA: Kontroverzní nový most v Ústí nad Labem
 >KULTURA: Africké umění
 >ZDRAVÍ: Sex ve vesmíru - jen dvě polohy z deseti
 >PŘÍRODA: Létající draci
 >EKONOMIKA: Experti čekají růst, zvláště v půlročním výhledu
 >SVĚT: Převleky
 >ZDRAVÍ: Češi jsou průměrní milovníci, ročně mají 99 styků

  Starší články
 >9.7. Vláda ustavena, Dostál se udržel
 >8.7. Pauza před finálním jednáním
 >5.7. Hana Marvanová v roli bílé vrány
 >4.7. Schovejme se pod peřinu a zavřeme oči!
 >3.7. Optimismus s výhradou nejistoty
 >2.7. Kdo je cvok, ať investuje v České republice
 >28.6. My tě, Špidlíku, naučíme, co je to demokracie
 >27.6. Pustili Milana Šrejbera, máme plivat nebo tleskat?
 >26.6. Jsme ve stádiu mezivládí
 >25.6. První laťka byla moc vysoko
 >24.6. Nástin nástinu koalice s Koalicí
 >21.6. Tančení na mrtvole se nekoná
 >20.6. Zatím se to zdá býti rozumným - s výhradami
 >19.6. Koaliční jednání zahájena
 >18.6. Špidla bude vyjednávat s Koalicí o nové vládě
 >17.6. Zatímco čekáme, uvolněme fantasii
 >15.6. Politické zemětřesení způsobí změny na scéně
 >14.6. Dnes začínají volby, zítra skončí
 >13.6. Vláda je hotova, stačí jen odvolit!
 >12.6. Tak tohle je předvolební slib!

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne
 
30.7. Lidovci - unie, shoda 12:15
(eff)
Lidovci jednali s unionisty o rozdělení pozic ve 27 obvodech pro senátní volby. Připomínám,že každé dva roky se bude doplňovat třetina senátu. Schopnost dohody budiž oběma stranám uznána k dobru. Dovedeme si představit mnohem drsnější scénář.
Komentářů k článku:

29.7. Jako hejno kobylek
(eff)
Událost má ráz přírodní katastrofy. Zčista jasna se sjede na vytipované místo deset tisíc mládenců a dívek a strhne se multidecibelový bengál, který trvá desítky hodin. Jmenuje se to technoparty. Nic strašného se nestane. Jen nepříjemnosti - lidi v okolí se nevyspí a po technoparty zbude... humus, nic vlídnějšího mě nenapadlo. Noviny píší, že jde o "nepovolený podnik". Milan Mazánek z liberecké policie řekl, že od pátku prověřili policisté přes 800 automobilů a uložili 250 pokut v celkové výši 85.000 korun, to aby si veřejnost nemyslela, že policie nic nedělá.
Komentářů k článku:


26.7. Konec světa jako politikum
(eff)
Vědci oznámili, že k Zemi míří nebezpečný asteroid a tudíž konec světa nastane 1. února 2019. Nastane v pátém řádném volebním období, pokud nenastanou mimořádné volby. Na naší politické scéně jistě sehraje příchod asteroidu zásadní roli.
Komentářů k článku:


25.7. Já mám sílu, ty máš sílu, sejdeme se v...
(eff)
Já mám sílu, ty máš sílu, sejdeme se v... Devětsilu, takto vzniklo za první republiky ostře levicové seskupení umělců. Na základě podobné ideje jednají zástupci pravicových sil ODA, Cesta změny, Evropských demokratů a snad i někteří unionisté a členové Pravého bloku. Jsou to "prakticky všechny" liberálně orientované skupiny, řekl k tomu předseda ODA Michael Žantovský.
Komentářů k článku:


24.7. Jedno malé plivnutí do polévky
(eff)
Dostávám na mobil bleskové zprávy ČTK. Někdy se zdráhám uvěřit: jako například, že na Sabinu Slonkovou se chystala politicky motivovaná vražda... Domníval jsem se v první chvíli, že jde o nějakou resesistickou esemesku. Totéž mě napadlo, když jsem četl, že Václav Havel nepřímo vyzval Kavana k odchodu, nejspíš z funkce ředitele zeměkoule. Že by něco takového prezident republiky řekl dřív, než skončí vyšetřování případu?
Komentářů k článku:


23.7. Semtex na tebe, hyeno!
(eff)
Sabina Slonková, která spolu s Jiřím Kubíkem unikla trestnímu stíhání v souvislosti s "aférou Olovo" jen o vlas, měla skončit v hrobě. Zabita měla být Sabina Slonková, ze spiknutí je nejvíce podezřelý Karel Srba, donedávna prominent Kavanova ministerstva zahraničí.
Komentářů k článku:


22.7. Pidizločin se dá odpracovat
(eff)
Za krádež bochníku chleba by šel Jean Valjean zametat do nemocnice a Victor Hugo by neměl o čem napsat Bídníky. Přišli bychom sice o čtenářský zážitek, ale jeden lidský život by se vyvíjel - přinejmenším jinak, než jak bylo v románu popsáno.
Komentářů k článku:


19.7. Po výborech přišly na řadu komise
(eff)
Hlasování o stálé komisi pro sdělovací prostředky proběhlo "dietní cestou" - jediný hlas "ne" pochází od Jana Kasala, 179 hlasů bylo pro. V komisi zůstává poměrné zastoupení, takže tu zasedne Kateřina Dostálová jako Miroslav Grebeníček jako Hana Marvanová. O vyváženost je tudíž postaráno. Nicméně žádné spací období na tuto komisi nečeká.
Komentářů k článku:


18.7. Tak už výbory mají šéfy
(eff)
Až napočtvrté byl zvolen Jan Vidím (ODS) do výboru pro obranu a bezpečnost. Zdá se, že hnutí hurá na ODS pokračuje. Dala se pochopit před volbami (ostatně, trvám na tom, že si ji ODS vykoledovala), ale teď je poněkud dětinská a krátkozraká ze strany stran útvaru, jemuž se říkávalo Koalice a jemuž se dnes už neříká nijak.
Komentářů k článku:


17.7. Nepoměry poměrného zastoupení, anebo To jsou poměry!

Šest místopředsedů na dvě stovky poslanců, to je očividný nesmysl a pobuřuje o to více, že ho poslanecká sněmovna přijala jen proto, aby se do čela mohl taky dostat předseda komunistické strany, tedy té strany, která vnímá polistopadový vývoj bez výhrad negativně a chystá desetileté období "mimořádných opatření".
Komentářů k článku:


16.7. Máme o vládu víc a o vládu míň
(eff)
Prezident Havel odcelebroval nástup Špidlovy vlády a ta pak nasedla do autobusu a odjela do Lán poklonit se památce prezidentovi nejprezidentovitěhjšímu, totiž T.G.Masarykovi. Téhož dne Výkonná rada ODS rozpustila dosavadní stínovou vládu a dala si termín do konce září sestavit stínovou vládu novou.
Komentářů k článku:


15.7. Po analýze jako po vejprasku
(eff)
Veřejné mínění se hnulo doleva, míní vnitrostranická analýza ODS výsledků voleb. "Důvody tohoto stavu jsou jednak dopady hospodářské transformace na široké vrstvy veřejnosti, jednak nepřátelské naladění médií vůči ODS a tradiční levicová inklinace české společnosti," cituje analýzu ČTK.
Komentářů k článku:


12.7. Tajné přiznávání barev - volby ve sněmovně
(eff)
Už to vypadalo, že volby do vedení sněmovny se pohrouží do unylé nudy dle dohody upečené v Lidovém domě. Zvrtly se však do dramatu, jež dosud neskončilo, a prokázalo, že jinak jde život a jinak znějí dohody.
Komentářů k článku:


11.7. Také dnes se budou rozdávat karty
(eff)
Je to taková druhá runda rozdávání karet. To velké rozdávání, to byly nejdřív volby a pak koaliční jednání a rozložení sil ve vládě. Dnes bude na pořadu dne rozdílení postů ve sněmovně, včetně toho nejdůležitějšího - jejího předsedy.
Komentářů k článku:


10.7. Tak kolik budeme mít místopředsedů sněmovny?
(eff)
Vláda je ustavena, poslanci složili slib, dnes budou mít pauzu a čeká je volba vedení sněmovny. První volba ale byla už dnes. Volil se předseda volební komise a jím se stal - Pavel Hojda, komunista. Poslanec Jan Vidím z ODS neměl proti němu šanci. Volby byly veřejné, i ukázalo se, že nejenom sociální demokracie, ale i Unie svobody komunistu podpořila. Další hlasování budou neveřejná a těžko půjde dešifrovat, kdo koho a co podpořil.
Komentářů k článku: