Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 29.10.2002
Svátek má Silvie
  Výběr z vydání
 >TEROR: V Moskvě se skoro nic nového nestalo
 >ARCHITEKTURA: Pražská Stromovka po povodni
 >TÉMA: Co s absolutní výzvou?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Z Reichstagu se ještě kouří
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Státní svátek pod tlakem orkánu
 >PSÍ PŘÍHODY: Mizera nechce žrát!
 >ENERGETIKA: Temelín je opět podezřelý...
 >OHLASY: Železný senátor
 >EKONOMIKA: Třetí čtvrtletí na světových trzích
 >TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo
 >SPOLEČNOST: Mé dojmy z Johannesburku
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Budování státu v Nizozemí
 >MEJLEM: Poučit bychom se mohli?
 >STŘEDOZEMÍ: Malta teplého, povlovně doznívajícího léta
 >PRO ZASMÁNÍ: Jeden jazykový problém

  Starší články
 >23.10. NÁZOR: Zbytečné pašalíky pro Unii svobody
 >23.10. KULTURA:?: PodeBal v tradici.
 >23.10. OHLAS: -Václav Klaus a Konec dějin v Čechách- trochu jinak.
 >23.10. ZAJÍMAVOST: Malá Tunguzska se jmenuje Bodajbo.
 >23.10. NÁZOR: Naše Česká televize
 >22.10. ÚVAHA: Svět a jeho problémy.
 >22.10. OHLAS: O tabákové reklamě a konzervativním mládí
 >22.10. ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Což takhle sjet si -lajnu-
 >21.10. TEROR NA OSTROVĚ BALI (3) : poslední informace
 >21.10. POOHLÉDNUTÍ: Od Mein Kampfu nejen k manhattanským mrakodrapům
 >21.10. ZAMYŠLENÍ: Trocha psychologie nikoho nezabije.
 >21.10. POLEMIKA: Do třetice - ještě pár vět k zákazu reklamy
 >21.10. PRAHA: Virtuální předvolební válka v Praze
 >21.10. OHLAS: Na kouření
 >19.10. NÁŠ RYBNÍK: Všude jsou, všude jsou...
 >19.10. ŠAMANOVO DOUPĚ: I ten bezmocný hlas znamená mnoho
 >19.10. Boj o ADSL - zeptali jsme se Českého telekomunikačního úřadu a alternativních operátorů na to, co vás nejvíce zajímá
 >19.10. FEJETON: Bosenské majky
 >19.10. HISTORIE: Hrob neznámého vojína
 >18.10. ZE ŽIVOTA: Zkušenost

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost
 
29.10. TÉMA: Co s absolutní výzvou?
Zdeněk Švácha
Loni v září se zhroutila newyorská dvojčata. Izrael prožívá nekončící teroristický nájezd. Fanatici se aktivizují v Pákistánu. Na Bali jsou turisté masakrováni chytře vymyšlenou nástrahou. V Moskvě obsazují Čečenci divadlo a hrozí popravami.V Praze Arab zkusmo najíždí autem na izraelskou ambasádu….21. století začíná, stejně jako předchozí, krutostmi.
Komentářů k článku:

29.10. ENERGETIKA: Temelín je opět podezřelý...
Jiří Tyc
V minulých dnech bylo okolo Temelína opět trochu rušno. Z Plzně byl dovezen opravený rotor generátoru pro druhý blok. Také bylo oznámeno, že první blok pojede na sníženém výkonu, protože by nevydržel s palivem do ledna, kdy je každoročně v naší republice po elektrické energii největší hlad. Toto bylo podezřelé Jihočeským matkám.
Komentářů k článku:


29.10. OHLASY: Železný senátor

Několik ohlasů na nového senátora.
Komentářů k článku:


28.10. SPOLEČNOST: A proč by to vlastně mělo být jinak?
Pavel Toufar
Zemřel kosmonaut Rukavišnikov. Kdyby bylo všechno jinak, možná by s Oldřichem Pelčákem letěl na Saljut 6. Nebylo. Proto oba nakonec dělali příslovečné křoví, které se příliš lidem neukazovalo. Asi by se slušelo, kdyby stát, zastoupený svým velvyslancem, poslal Pelčákovi letenku a postaral by se o to, aby přiletěl na Rukavišnikovovův pohřeb.
Komentářů k článku:


28.10. ZAMYŠLENÍ: Zničí Lékařský odborový klub paní ministryni Součkovou ?
Václav John
Dnešní paní ministryně, přes všechna dosud slabá vystoupení, si uvědomuje, že plnění všech požadavků odborů by způsobilo kolaps zdravotnictví ještě během jejího působení.Ať se nám to líbí, nebo ne, je i zdravotnictví o penězích a jejich efektivním vydávání.
Komentářů k článku:


28.10. TÉMA: Temelínská zeď
Jiří Tyc
Prevence je prostě vždy lepší, než likvidace následků nehody. Rakouské ministerstvo životního prostředí na to přišlo, a dovolilo si svůj názor veřejně prezentovat. Za to jim patří dík.
Komentářů k článku:


28.10. PŘÍBĚH: Legionář Matoušek, aneb shody okolností
Jan Beneš
...Jenže všechny ty tisíckrát opakované příběhy synka už vlastně (k jeho škodě, jak vím dnes) nudily. Po otcově zranění se jejich cesty rozešly. Táta putoval do lazaretu a Matoušek s jednotkou dále. Přišel i obvyklý povzdech, že by otec rád věděl, jak vlastně Matoušek tehdy skončil. Do republiky se nevrátil. V některém z těch hrobů rozsetých podél magistrály? Na seznamu zjištěných padlých také nebyl. Tudíž mezi nezvěstnými... a pravda byla jaká?
Komentářů k článku:


26.10. NÁŠ RYBNÍK: U nás klídek.
JITA Splítková
Teroristi se přiblížili a dost malou vzdálenost, ale náš rybník je klidný hlavně naše média jsou v klidu, pokud chcete aktuální zprávu z divadla v Moskvě musíte se informovat u zahraničních zpravodajských agentur.
Komentářů k článku:


26.10. ZEMĚDĚLSTVÍ: Vlastníci půdy a rolníci: -Venkov unii neodmítne
Jaromír Morávek
Brusel ve věci zemědělské kapitoly vstupu ČR do EU podle názoru Svazu vlastníků půdy a soukromých rolníků (SVP SR) ničeho neodmítá, jen úměrně ke svým možnostem a podle svého zavedeného systému přímých plateb nabízí pomoc. Že podpory jsou adresné a za jasných podmínek dané Bruselem se nelíbí především těm, kteří hospodaří na více jak 500 ha pronajaté půdy. To je většina současných ZD, akciových společností a spol. s r. o., které navíc hospodaří s majetkem oprávněných osob, o který je připravily a který jim ani většinou nezaplatily. Pokud současní velkoagrární lídři straší venkov a jeho občanskou společnost krizí, pak to jsou především oni, kteří zavedli české zemědělství do slepé socialistické uličky.
Komentářů k článku:


25.10. MOSKVA: Islámští teroristé dorazili do Evropy.
JITA Splítková
23.října v 21.05 místního času podnikla skupina 50 těžce ozbrojených čečenských teroristů(mezi nimi i muslimky) guerillový útok na kulturní centrum v Moskvě... poslední informace podle zahraničních zpráv.
Komentářů k článku:


25.10. NÁZOR: Pro koho jsou obchody?
Antonín Hrbek
Odborový svaz obchodu přišel s "převratnou" novinkou a požaduje, aby v noci a o svátcích byly obchody uzavřeny. Odůvodňuje to podle jejich předsedy Alexandra Leinera tím, že "je úplně jedno, zda lidé své peníze utratí den před svátkem nebo den po něm", tím že "by to byla podpora malého a středního podnikání" a tím, že "lidé, kteří v těchto dnech prodávají, většinou přijdou jak o příplatek za práci ve svátek, tak o možnost vybrat si náhradní volno".
Komentářů k článku:


25.10. MEJLEM: ohlasy a názory

O dávání přednosti chodcům...
Komentářů k článku:


24.10. FEJETON: Dopis příteli milionáři
Alex Koenigsmark
nezbytné rady pro českého milionáře... Nic z toho, cos dělal a děláš celý život, není horší, než co dělají nějací Američané nebo Francouzi...
Komentářů k článku:


24.10. ZE ŽIVOTA Nejlepší kšeft - lidská naivita
Leoš Kyša
Není zloděj jako zloděj. Tenhle jednoznačný závěr zná každý, i nepravidelný, čtenář detektivek, stejně jako většina českých kriminalistů. Jsou totiž zloději a podvodníci u nichž si občas naše dušička udělá v pomyslném kádrovém dotazníku, z mládí ovlivněna četbou příběhů lupiče gentlemana Arséna Lupina, znaménko plus. Jsou však i tací, a budiž to Bohu žalováno, že jich je většina, o kterých většina z nás s rukou zatnutou v pěst, skrze zuby prohlásí: " Tak toho bych nejraději nakopal …"
Komentářů k článku:


23.10. SPOLEČNOST: Fórum 2000 - škoda času a peněz
Jaroslav Jirát
Most přes globální propast, jak zní podtitulek Fóra 2000, má zprostředkovat dialog mezi kritiky a představiteli globální ekonomiky. Cíl je to ambiciózní. Chronickou potíží podobných dialogů však je, že na straně kritiků vystupují z největší části osoby zcela nekompetentní. Dva příspěvky pro toto fórum, které uveřejnily Hospodářské noviny v úterý 16.října, to bohužel jen potvrzují.
Komentářů k článku: