Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 25.11.2002
Svátek má Kateřina
  Výběr z vydání
 >ŽIVOT: Konečně zase trochu zdravého jádra
 >ZAJÍMAVOST: Člověk proti stroji
 >POLITIKA: Petr Nečas je nadějí pro ODS
 >SVĚT: Tulák od Niagary
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak dostat přítele do vinárny
 >PSÍ PŘÍHODY: Příhoda, kterou jsem neprožil
 >PO SUMMITU: Poslední bitva nevzplála
 >GLOSIČKA: Není srdce jako srdce
 >FEJETON: O tykání a kartách
 >ŠKOLSTVÍ: Školské odbory vyhodily 178 milionů oknem
 >CHTIP: Slovní spojení
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Spojené státy americké - přistěhovalectví (mapa)
 >MROŽOVINY: Postsummitové drobty
 > ŠAMANOVO DOUPĚ: Bitva se nekonala, jen manévry
 >POP: Přichází pan Jones

  Starší články
 >2.11. SVĚT: O původu a rodině V.I.Lenina
 >31.10. AUSTRÁLIE: Hrob je v historii milníkem.
 >31.10. REPORTÁŽ: Bitva národů u Lipska - 189. výročí, aneb každý chce být granátníkem.
 >31.10. NÁZOR: Vynucené Irské ano - o další důvod víc, proč nevstupovat do EU
 >30.10. POOHLÉDNUTÍ: Americké revoluční zachvěvy
 >30.10. Řeka života a smrti na korejské hranici
 >29.10. TEROR: V Moskvě se skoro nic nového nestalo
 >29.10. STŘEDOZEMÍ: Malta teplého, povlovně doznívajícího léta
 >25.10. MOSKVA: Islámští teroristé dorazili do Evropy.
 >25.10. BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA aneb HLAS LIDU TROCHU JINAK
 >22.10. ÚVAHA: Svět a jeho problémy.
 >21.10. TEROR NA OSTROVĚ BALI (3) : poslední informace
 >21.10. POOHLÉDNUTÍ: Od Mein Kampfu nejen k manhattanským mrakodrapům
 >17.10. TEROR NA OSTROVĚ BALI: Poslední informace
 >17.10. ŠVÉDSKO: Dlouhé prsty švédské cenzury a krátký rozum české novinářky
 >16.10. SVĚT: Hodně cukru pro Turecko.
 >16.10. Znásilnění jako válečná zbraň
 >15.10. AUSTRÁLIE: Teroristický útok na turisty na Bali.
 >15.10. SVĚT: Teror na ostrově Bali
 >14.10. ZE SVĚTA: Australské suché počasí.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět
 
25.11. SVĚT: Tulák od Niagary
Jan Hurych
Příběh jednoho života a jedné písničky a také slovy auotra o dobrodružství, které je vlastně zakleto v nás a je ho jen třeba objevit: není to cesta ven, ale spíše dovnitř . . .
Komentářů k článku:

20.11. PŘÍBĚH: V srdci Leny není nenávist
Yehuda Lahav
Ze života v Izraeli...
Komentářů k článku:


19.11. IZRAEL: Spiknutí proti soužití
Yehuda Lahav
Ala Levinsonová sedí na verandě svého domu v kibuce Mecer a pláče. Minulou neděli uložila své dvě malé děti ke spánku a i sama si lehla. Ze spánku ji probudily výstřely. Třebaže ještě v polospánku, uvědomila si, že se stříli v bytě její sousedky... smutná reportáž z Kibucu Mecer.
Komentářů k článku:


19.11. POOHLÉDNUTÍ: Filantropie za mořem
Ota Ulč
U článku: Osud nám naděluje různě a určitě je výhodou narodit se v paláci než na smetišti, ale zárukou celoživotního úspěchu to věru není. Dědit lze majetek, nikoliv však talent, motivaci. "Příliš mnoho dobrých věcí je na škodu," varuje hlava významné investiční firmy, která si dala práci se zjišťováním, jako daleko to milionářští synkové a dcery dotáhli. ..
Komentářů k článku:


15.11. SVĚT: Turecko a Giscard d'Estaing.
Jaroslav Teplý
Giscard d'Estaing, bývalý francouzský ministr financí, později president a současný předseda tzv. Evropského konventu, který má připravovat budoucnost Evropské unie, se vyslovil v pátek 8.11. v listu Le Monde bez obalu proti členství Turecka v EU, protože by to znamenalo "konec Evropy".
Komentářů k článku:


14.11. POOHLÉDNUTÍ: Problematický půvab amerického právního systému (dokončení)
Ota Ulč
Není-li v dohledu finančně perspektivní terč, advokáti započnou tzv.search for the solvent bystander - zcela legální manévr rozhlédnout se po solventní straně, jakkoliv na případu nezúčastněné, ta ať platí.
Komentářů k článku:


14.11. V Bagdádu o Saddámovi nikdo nemluví
WWW.INFOSERVIS.NET
V Iráku nelze na Saddáma ani na chvíli zapomenout. Jeho portréty jsou v ulicích, televize vysílá z velké části záběry Saddáma, diktátor se na své obyvatele dívá denně z prvních stránek novin i z bankovek při placení.
Komentářů k článku:


13.11. POOHLÉDNUTÍ: Problematický půvab amerického právního systému
Ota Ulč
Začínám dodatečným sdělením: Tento článek jsem napsal už před řadou týdnů a poté poslal několika přátelům, jejichž úsudku si vážím, a požádal je o reakci. Obdržel jsem značně protichůdné komentáře a doporučení. Někteří mě důrazně žádali, abych pojednání tak příliš kritické nikde neuveřejňoval, že bych tím jen udělal radost komunistům, které mám hodně nerad. Jiní korespondenti měli opačný názor, že pravda sice ne vždy vítězí, ale bát se jí přece nemusíme, že většina čtenářů je natolik inteligentní, aby se dovedla v takové problematice orientovat. Počet těchto odpovědí převážil. A poté tu v listopadu došlo k překvapivému volebnímu vítězství Republikánské strany a tak i naději, že v Kongresu dojde k prosazování tuze potřebných reforem (tzv. tort reform), které předchozí Clintonova administrativa pod mohutným tlakem finančně štědré asociace advokátů úspěšně znemožnila. Takže jsem se rozhodl, tady to máte:
Komentářů k článku:


12.11. ANALÝZA: Předpověď iráckého počasí
Ota Ulč
Před sebou máme dosud nezodpověditelné otázky, zda Saddam Hussein přestane ignorovat závazné rezoluce a na území Iráku se po čtyřech letech vrátí inspektoři, jejichž práce nebude znemožňována jako v předchozí době, zda Rada bezpečnosti něco pro bezpečnost světa skutečně udělá, a v případě , že neudělá, zda Amerika, obtěžkaná břemenem jediné zbylé supervelmoci, to vyřeší sama, ve vlastní režii. Nejen západní části světa by si potichu oddychly a hodně nahlas zachránce proklely za jeho surové porušování norem mezinárodního práva, ohrožování světového míru, za arogantní kovbojskou mentalitu -čili nic nového pod sluncem. Nevole arabských mas a mezinárodní terorismus získají na intenzitě nebo naopak se utiší. Nebo Američané, s ohledem na domácí priority, zájmy zejména hospodářské, vůbec nezasáhnou...
Komentářů k článku:


12.11. ZAJÍMAVOST: Austrálie - země prehistorická.
George Švehla
Rád bych tentokrát nakousl ne příliš známou australskou historii. Nikoliv tu nejmladší a ne zrovna nejslavnější historii bílého muže, avšak tu nejstarší kontinuální historii domorodého obyvatelstva na světě.
Komentářů k článku:


11.11. „Nejsou chudí a bohatí. Jsou jen ochuzení a obohacení“, říká Ricardo Navarro
WWW.INFOSERVIS.NET
navaro Předseda organizace Friends of the Earh International Ricardo Navarro na konferenci Forum 2000 takřka odmítl diskusi se zástupci nadnárodních korporací s argumentem, že debatou „už se nedá nic zachránit.“
Komentářů k článku:


4.11. TÉMA: Střet Mohamedánů se světem a mezi sebou
Ota Ulč
I poustevník, pohroužený do meditací, s pramalým zájmem o okolí, už asi postřehl podstatnou disharmonii v současném světě. Že na střetu civilizací, tak jak před lety formuloval proto vehementně kritizovaný Samuel Huntington, asi něco bude. Islám versus ti ostatní, proti všem.
Komentářů k článku:


4.11. ZE SVĚTA: Nepřehlédnutelné příznaky degenerace.
Jaroslav Teplý
O nich jsem se zmínil ve své příspěvku 23. října t.r.. Jsou viditelné ve všech západních demokraciích, liší se ovšem stupněm rozkladu té či oné země. Co je tím míněno, ukážu na událostech zhruba jednoho týdne v Holandsku, jak o nich referuje největší holandský deník De Telegraaf, respektive teletext holandské "veřejné" nebo chcete-li "státní" televise, i když se tato značně liší od státní televise české.
Komentářů k článku:


4.11. AUSTRÁLIE: 109 návštěv bordelu.
George Švehla
Asi zklamu ty čtenáře, kteří doufají že zde uveřejním svoje pikantní osobní memoáry. Jde o příhodu co se odehrála nedaleko od nás. Jak všichni dobře víme, tak zmíněné instituce ve všech jejich formách a převtěleních jsou součástí společnosti už mnoho tisíc let. Ať si to vládnoucí skupina přeje a nebo ne. Patří jaksi ke krajině. Obstarávají jakýsi pojistný a nebo přetlakový ventil společnosti.
Komentářů k článku:


3.11. Připojuji se k požadavku čečenských teroristů
Jaromír Štětina
stetina logo Dny následující po obsazení Dubrovky čečenským teroristickým komandem ukazuje, že naše mediální scéna je králíček, který se nedokáže pohnout z místa, dívá li se do očí kobře.
Komentářů k článku: