Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 1.1.2003
Nový Rok
  Výběr z vydání
 >FOTOMOMENTKA: Novoroční přání
 >FEJETON: Novoroční předsevzetí
 >MROŽOVINY: Deset let vesnice Česko
 >POOHLÉDNUTÍ: Zdráhání stát se porotcem
 >ZE ŽIVOTA: Pane vrchní!
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Euročert a eurovodník
 >RADY: Debordelizace naší kabelky
 >POSTŘEH: O futrech
 >PROBLÉM: Omluva příteli aneb O e-mailové poště
 >POLITIKA: Filozofie vůdcovství v interpretaci Mr. Bushe
 >CHTIP: V čem jsou psi lepší než ženy
 >NA SILVESTRA: Neteř pána Vrzu a jiné příběhy.
 >SVĚTOVÉ DĚJINY: Afrika 1913
 >TÉMA: Proč bychom se z ČD netěšili?
 >MÉDIA: Tak vám teda pěkně děkuju, pane Knížáku!

  Starší články
 >16.12. NÁZOR: Předseda na dva roky?
 >14.12. NÁŠ RYBNÍK: ...škoda to vyhodit, prodejme jim to...
 >14.12. UNIE: Historie a čecháčkovství
 >13.12. UNIE: Je EU "Egalité, Liberté, Fraternité", anebo nerovný handl?
 >13.12. POLITIKA: Doma přezírané, v cizině degradující
 >13.12. UNIE: Vyjednali čeští vyjednavači málo?
 >13.12. POLITIKA: ODS před maturitou
 >12.12. POLITIKA: Proč by nemohla být prezidentem žena?
 >12.12. ŠAMANOVO DOUPĚ: Divnej svět
 >12.12. NÁZOR: Pithart bude dobrým prezidentem
 >11.12. BILANCE: Devadesátá léta XX. stol. v Čechách
 >11.12. POLITIKA: "Příjemná" dvouletá záruka
 >10.12. NOVÁ PRAVICE: Cesta k programu evropské kvality
 >10.12. POLITIKA: Neskutečná blamáž
 >10.12. TÉMA: Deregulace nájemného řeší bydlení pro mladé
 >9.12. OHLAS: Benešovy dekrety
 >9.12. POLITIKA: ODS vstříc novému osudu
 >7.12. NÁŠ RYBNÍK: Kde jen jsou?
 >6.12. POLITIKA: O volbě presidenta začátkem prosince
 >6.12. GLOSA: Komunisté, vysoký věk a vězení

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika
 
31.12. ŠAMANOVO DOUPĚ: Euročert a eurovodník
Jan Kovanic
"Čert a vodník jsou všude jinde v pohádkách síly zla." "My jsme si uchovali velice významný slovanský jazyk... Ačkoli tehdy byla i jiná možnost a my bychom asi nepřestali být Čechy, tak jako Irové nepřestali být Iry, ačkoli mluví anglicky." "Jděte ve Vídni po ulici. Lidé jsou oblečeni jinak a chodí taky jinak." Pravil Jiří Gruša v rozhovoru pro páteční Hospodářské noviny.
Komentářů k článku:

30.12. NÁZOR: Hrůza poradců českých politických stran.
Václav John
Ze zatím naprosto nejasných důvodů, se někteří poradci českých politických stran mají potřebu veřejně profilovat jako politici a to občas dokonce proti straně, která je platí..Je to sice hloupé, ale v našem nestandartním prostředí možné. Někdy je to až tragické, někdy až mimořádně legrační.
Komentářů k článku:


27.12. FEJETON: Panika s náledím
Jan Beneš
…platila i neplatila. Snad celý den 22. prosince opakovala TV i rozhlas, že nutno čekat náledí. V noci opravdu pršelo. A od země to mrzlo. Nicméně 23. jsem vyjet musil...
Komentářů k článku:


27.12. TÉMA: V Kodani prohráli lobbysté
Milan Hamerský
V souvislosti s historickým jednáním v Kodani se nejvíce diskutuje o množství peněz, které vyjednali naši vyjednávači. V článcích na stránkách mf Dnes se opakuje několik základních postojů. Na jedné straně dochází ke kritice výše vyjednaného příspěvku z EU na hlavu jednoho českého občana ve srovnání s výší příspěvku pro další přistupující země. Na straně druhé jsou čísla buď zpochybňována odkazem na odlišnou strukturu výdajů "nových" evropských zemí (např. náklady na odstavení jaderných elektráren v Litvě a Slovinsku) spojených se vstupem do EU nebo je diskuze o penězích odmítána jako malicherná s poukazem na "historičnost" kodaňského summitu.
Komentářů k článku:


23.12. EU A DOPRAVA: Kabotáž není pouze cizí slovo
Miroslav Beneš
Vládní politici se už delší dobu snaží přesvědčit občany, že pozvánka do Evropské unie je jakousi léčivou pilulkou. Jejich slova jsou po Kodaňském summitu plná optimismu. Ten je na místě, zároveň je však nutné říci, že kromě pozitiv přinese rozšíření i negativa. O těch je třeba mluvit prostě proto, aby nám ona pilulka později nezhořkla v ústech.
Komentářů k článku:


20.12. POLITIKA: Korupce v politice a ekonomice, a boj s ní
Vladimír Rott
Tisková konference Transparency International k vydání "Global Corruption Report 2003", Berlín, 17.12.2002. Pěkný kalendář finančních všiváren z celého světa.
Komentářů k článku:


20.12. POLITIKA: Boj o interpretaci
Jiří Pehe
Hlavním poselstvím Václava Klause nedávnému sjezdu občanských demokratů byla výzva, aby ODS svedla bitvu o interpretaci transformačního období. Klaus je přesvědčen, že ODS tuto bitvu prohrává. Není tomu tak ovšem proto, že by pravdu mohli mít ti druzí, ale především prý proto, že ODS nepřejí média. To je třeba zlomit. Pak již bude cesta k "pravdivé" interpretaci nedávných dějin otevřena.
Webová stránka Jiřího Pehe
Komentářů k článku:


19.12. SILVESTROVSKÁ ÚVAHA: Jsem nejmocnější v ODS!
Jiří Pehe
Soudě podle výroků Václava Klause, některých předáků Občanské demokratické strany, jakož i komentátorů, kteří se stranou sympatizují, mám nad ODS obrovskou moc. Nejlépe to před časem vyjádřil Jan Zahradil, když v NP napsal, že v řadách ODS "pochvala od Peheho, toť polibek smrti ve stranických řadách či hřebík do politické rakve."
Webová stránka Jiřího Pehe
Komentářů k článku:


19.12. POLITIKA: Krajina po bitvě aneb Mirku, nabízíme Vám pravici
Ladislav Jakl
ODS je velmi demokratickou stranou. Každý její člen může kandidovat na jakoukoliv funkci. Ovšem kromě jednoho. Kromě Václava Klause. Tenhle bonmot mi ve františkolázeňských ulicích řekl starosta jednoho jihomoravského městečka a podle mého názoru vystihuje podstatu třináctého kongresu ODS.
Komentářů k článku:


18.12. POLITIKA: Brandýské fórum připravuje puč ve Straně Zelených
Ivan Brezina
Letos v létě začal šéfredaktor Literárních novin Jakub Patočka organizovat akci "Zelená padesátka", jejímž cílem bylo přivést do Strany Zelených (SZ) nové členy z ekologických hnutí. Když o této snaze v září napsal zpravodaj Lidových novin Dušan Stuchlík, obvinil jej Patočka z "laciné touhy po skandálku".
Komentářů k článku:


18.12. DOKUMENT: Tmavozelená výzva
Dokument
Doplněk k článku Ivana Breziny Brandýské fórum připravuje puč ve Straně Zelených, zveřejněný v tomto čísle Neviditelného psa.
Komentářů k článku:


18.12. POLITIKA: Mediální faul na kongresu ODS
Jiří Sezemský
Pondělní Blesk dle svých vlastních slov "nahlédl do Klausovy pošty" a na titulní straně zveřejnil části zpráv na jeho mobilním telefonu při jednání Kongresu ODS. V dějinách naší polistopadové žurnalistiky se jedná o věc zcela mimořádnou.
Komentářů k článku:


17.12. ŠAMANOVO DOUPĚ: Jsme v Evropě
Jan Kovanic
V Evropě jsme, ať se nám to líbí nebo ne. Dnes se nacházíme v zrcadlově obrácené situaci oproti té před deseti lety: V roce 1992 bylo Československo fakticky rozděleno od letních voleb a na tom by nic nezměnilo žádné referendum. A naše první referendum v polovině příštího roku zase nezmění nic na sjednocujícím evropském procesu, který objektivně existuje.
Komentářů k článku:


17.12. POLITIKA: Nová stará ODS a také EU.
Václav John
Stará ODS trochu překvapivě dostala částečně novou funkcionářskou fasádu.Sice jen tak tak, ale přece jenom se projevil mírný pokrok v mezích zákona a to z vůle regiónů.Pražská sebestřednost se začala drolit, sice jen mírně, ale přece jen.
Komentářů k článku:


16.12. NÁŠ RYBNÍK: Opět téma stíhačky
JITA Splítková
Lidovci Kalousek, Holáň a Klausova vláda elegantně obrali naši armádu o stíhačky MiG-29 a vyměnili je za šunt. Od té doby tady řádí zbrojařská lobby, která přesvědčují správné politiky, že právě tyhle stíhačky potřebujeme. Také se nám občas snaží někdo prodat staré krámy, jako nyní prý Kanada... Cest jak vyřešit problém armády bez stíhačů je několik - (rozšířená verze sobotního úvodníku)
Komentářů k článku: