Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 22.1.2003
Svátek má Slavomír
  Výběr z vydání
 >ZVÍŘATA: Zbytečná krutost
 >NÁŠ RYBNÍK: Každá doba vyžaduje toho správného, který by v jiné situaci tím správným nebyl.
 >KONFLIKT: Armáda není zaopatřovací ústav!!!
 >MROŽOVINY: Civilizační zájmy Západu
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Stručně a výstižně
 >PSÍ PŘÍHODY: Pane, vy dobře vypadáte!
 >SPOLEČNOST: Seženu dotaci, zn. -za sto litrů-
 >NÁZOR: Adieu Unie svobody
 >NÁZOR: Dopis senátorce Moserové
 >ZE ŽIVOTA: Je třicet korun a třicet korun
 >EKONOMIKA: Koruna posilovala díky revidovaným údajům
 >NÁZOR ODJINUD: Profesor a -Verbal Rambo- EU se zachvěla
 >POSTŘEH: O linu
 >FEJETON: Středa
 >ZDRAVÍ: Snížení nadváhy

  Starší články
 >10.10. GLOSA: Je Irák tak nebezpečný pro svět?
 >7.10. TÉMA: Boj proti imperialistům a jejich přisluhovačům po dvaceti letech?
 >5.10. ŠAMANOVO DOUPĚ: Píp, píp
 >3.10. ŠAMANOVO DOUPĚ: Masky na h...
 >1.10. ŠAMANOVO DOUPĚ: Bude vojna, bude
 >28.9. VÁLEČNÁ HISTORIE: Kam odplul USS. MASARYK ?
 >26.9. LETECTVÍ: A-10 Thunderbolt, děsivý pohled zepředu
 >24.9. CO KDYŽ: Řecký oheň - Napalm minulosti? (1)
 >20.9. INFO: Otevřený dopis
 >23.8. OHLAS: Polemika s L.Horským
 >22.8. LETECTVÍ: Pád vrtulníku horší leckterého letadla
 >22.8. POVODNĚ: Generální štáb a ministerstvo obrany zase selhaly
 >7.8. ARMÁDA: Turbulence kolem nákupu stíhaček
 >7.8. TÉMA NATO: Problematické výhody spojenectví
 >16.7. ARMÁDA: Příležitost pro české letectvo
 >9.7. LETECTVÍ: Je libo malý náklaďáček An-70?
 >9.7. ARMÁDA: Rakousko kupuje Eurofighter
 >8.7. ARMÁDA: Jak se stravují zajatci
 >25.6. VOJENSTVÍ: Vrátili se s krvavými hlavami
 >24.6. HISTORIE: ZBOROV - 2.července 1917

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika  >>  Armáda
 
22.1. KONFLIKT: Armáda není zaopatřovací ústav!!!
Lukáš Horský
Selhání deseti procent príslušníků českého kontingentu v Kuvajtu považují za zcela skandální a bezprecedentní záležitost. Shrňme si na úvod základní fakta. Po pondělní návštěvě ministra Tvrdíka u českých chemiků v Kuvajtu přijalo 27 vojáku nabídku předčasné ukončit svou misi na Středním východě.
Komentářů k článku:

16.1. POLEMIKA: Válka v Iráku
Vladimír Prokeš
ČR nemá peníze na silnice, učitele, zdravotnictví, ale na cizí válku se jak se zdá najdou vždycky. V celém konfliktu mezi USA a Irákem přitom vůbec nejde o boj za demokracii, svobodu a humanismus. Naopak jde o masovou demagogii, zneužití státní moci, porušení mezinárodního práva a posílání nevinných lidí na smrt v zájmu cynické chamtivosti několika jedinců, kteří se rozhodli zmocnit obrovského bohatství v podobě irácké ropy.
Komentářů k článku:


4.1. ŠAMANOVO DOUPĚ: Jak generál Dzúr zvedl posádku v Českých Budějovicích
Jan Kovanic
To bylo v dávných sedmdesátých letech dvacátého století, kdy ještě existovala jakási československá armáda, jejímž hlavním úkolem bylo vychovat z vyjevených kluků poslušné občany socialistické vlasti. Krom výchovy (buzerace) záklaďáků byla tato armáda též nezanedbatelnou ekonomickou jistotou lemplů, hovad a nemakačenků, kteří v ní zastávali ty nejvyšší funkce. Čím větší hovado, tím vyšší postavení.
Komentářů k článku:


16.12. NÁŠ RYBNÍK: Opět téma stíhačky
JITA Splítková
Lidovci Kalousek, Holáň a Klausova vláda elegantně obrali naši armádu o stíhačky MiG-29 a vyměnili je za šunt. Od té doby tady řádí zbrojařská lobby, která přesvědčují správné politiky, že právě tyhle stíhačky potřebujeme. Také se nám občas snaží někdo prodat staré krámy, jako nyní prý Kanada... Cest jak vyřešit problém armády bez stíhačů je několik - (rozšířená verze sobotního úvodníku)
Komentářů k článku:


14.12. NÁŠ RYBNÍK: ...škoda to vyhodit, prodejme jim to...
JITA Splítková
Kanadský list The National Post s odvoláním na zdroje resortu obrany v Ottawě ve čtvrtek napsal, že Česká republika jedná s kanadským ministerstvem obrany o odkoupení 15 použitých bojových stíhaček CF-18.
Komentářů k článku:


22.11. NÁZOR: Rozšíření je krok dobrým směrem
Roman Joch
Rozšíření NATO o sedm nových zemí je krok dobrým směrem. Zvýší totiž bezpečnost nových členů, nesníží bezpečnost členů starých a celkově povede k rozšíření stability v Evropě.
Komentářů k článku:


21.11. TÉMA: Ples je ples a válka je válka
Jan Beneš
Když dnes usedáme do tak běžného dopravního prostředku, jako je letadlo (po procedurách díky terorismu stále složitějších, jakož i do prostorů pro cestujícího nikoli díky terorismu, stále stísněnějších) asi málokoho napadne, že za tento pokrok se všemi positivy i negativy vděčíme válčení. Že se s létacími přístroji dá provádět i ledacos jiného, než právě jen poletovat, napadlo lidi zřejmě brzy. Máme to prostě v genech...
Komentářů k článku:


14.11. ZBRANĚ: Mám ho umlátit kabelkou?
Jan Beneš
V souvislosti s americkou vojenskou přítomností v různých částech zeměkoule se čas od času objeví články poukazující na pozoruhodný technický vývoj nových zbrojních prostředků nahrazujících prý vlastně klasického ozbrojence na válečném poli... ale osobní zbraň je nenahraditelná...
Komentářů k článku:


12.11. ANALÝZA: Předpověď iráckého počasí
Ota Ulč
Před sebou máme dosud nezodpověditelné otázky, zda Saddam Hussein přestane ignorovat závazné rezoluce a na území Iráku se po čtyřech letech vrátí inspektoři, jejichž práce nebude znemožňována jako v předchozí době, zda Rada bezpečnosti něco pro bezpečnost světa skutečně udělá, a v případě , že neudělá, zda Amerika, obtěžkaná břemenem jediné zbylé supervelmoci, to vyřeší sama, ve vlastní režii. Nejen západní části světa by si potichu oddychly a hodně nahlas zachránce proklely za jeho surové porušování norem mezinárodního práva, ohrožování světového míru, za arogantní kovbojskou mentalitu -čili nic nového pod sluncem. Nevole arabských mas a mezinárodní terorismus získají na intenzitě nebo naopak se utiší. Nebo Američané, s ohledem na domácí priority, zájmy zejména hospodářské, vůbec nezasáhnou...
Komentářů k článku:


12.11. ZAMYŠLENÍ: Několik důvodů, proč nechci a nepůjdu na vojnu
Pavel Kowalski
Budoucí nedobrovolník píše: Z pozice člověka, kterému základní vojenská služba v těch zbývajících pár letech ještě hrozí, bych se ale ještě rád pokusil předložit několik dalších argumentů pro urychlení celého procesu. Mohou znít sobecky, a skutečně sobecké jsou, ale myslím si, že jsou stejně tak oprávněné.
Komentářů k článku:


8.11. VOJENSTVÍ: Měla by smysl trvalá přítomnost Americké armády ?
Michal Simkanič
Jak už to bývá, tak teprve v posledních týdnech se začínají řešit věci bezprostředně související se summitem NATO. Česká armáda se ústy svého ministra konečně přihlásila ke své nedostatečnosti čelit nějaké skutečně rozsáhlé teroristické hrozbě. Je dobře, že jsme konečně slyšeli oficiálně to, co v této zemi ví snad každý a přitom to není nic za co bychom se měli stydět.
Komentářů k článku:


26.10. TEROR: S teroristy nelze vyjednávat
Ivan Turnovec
Akce Čečenců v Moskvě skončila. Smrt několika desítek rukojmí je velice smutnou daní, nicméně silové řešení a likvidace únosců byla tím jediným správným řešením.
Komentářů k článku:


23.10. HISTORY: Water-Loo (aneb Císařovy nové hemoroidy, Díl 4., poslední)
Jan Hurych
"Merde!" (H....!) Odpověď velitele císařských Starých gard, generála Cambronne, když byl u Waterloo vyzván, aby se vzdal.
Komentářů k článku:


23.10. VOJENSTVÍ: Příběh S. Husajna aneb Diktátor sluhou NATO (1)
František Roček
Válka s Irákem v roce 1990 - 1991 byla prvním východiskem z krize identity armád NATO. Hovořím záměrně o NATO, ne pouze o ozbrojených silách USA, protože politický a odborný zisk z války měly USA i NATO jako celek.
Komentářů k článku:


19.10. HISTORIE: Hrob neznámého vojína
Jan Beneš
Kdo navštívil Paříž zajisté zašel na Champs Elysée, či Elysejská pole, jak to u nás překládával ještě S.K. Neumann a tudíž mu nemohl ujít ani Vítězný oblouk s plápolajícím věčným ohněm. Místo odpočinku francouzského Neznámého vojína. Neznámé vojíny, rovné si v bratrství skonu, naleznete od let Prvé světové snad už všude.
Komentářů k článku: