Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 25.2.2003
Svátek má Liliana
  Výběr z vydání
 >EKONOMIKA: Bankovní terorismus
 >TÉMA: Irák - o čem se málo mluví
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Jakého prezidenta?
 >POLITIKA: Prezidentem na vedlejšák?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Ještě k odposlouchávaným telefónům
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak jsem učil Barta chytrosti
 >ARCHITEKTURA: Praha má nové náměstí
 >POLITIKA: Václav Klaus, hlavní pretendent role českého prezidenta
 >HUDBA A ZVUK: Hudba v obchodě
 >TELEFON: Slyším!
 >BLIZZARD 2003:Zpráva o sněhu a solidaritě
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Bijte, bijte -Gala- do hlavy
 >EKONOMIKA: Období pesimismu je obvykle nákupní příležitostí
 >GLOSA: Odposlech? Spíš jen hloupost poslanců
 >KOMENTÁŘ: Poslanci a mobily

  Starší články
 >22.2. PRAHA: Bude magistrála užší?
 >22.2. MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >21.2. AMERIKOU: Vzpomínka na Zbiroh (2)
 >21.2. ŠAMANOVO DOUPĚ: Závada není na vašem přijímači
 >21.2. REAKCE: Proč pokud, pane Pehe?
 >21.2. NÁZOR: USA a válka
 >21.2. NÁZOR: Říše napoleonská nás od nových hrozeb nezachrání
 >21.2. GLOSA: Z bláta do louže, aneb hrůzy prezidentské volby.
 >21.2. ŠKOLA: Otevřený dopis ministryni školství Petře Buzkové
 >20.2. AMERIKOU: Vzpomínka na Zbiroh (1)
 >20.2. ZE ŽIVOTA: Šetřit se musí! Ať to stojí co chce!
 >20.2. ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Tragédie národa
 >20.2. FEJETON: Ať žije HUPS!
 >20.2. TÉMA: Máte mobil? Vědí o vás!
 >20.2. POOHLÉDNUTÍ: Život jako náhoda? (dokončení)
 >20.2. NÁZOR: Proč budu hlasovat proti vstupu do EU II.
 >20.2. NÁZOR: Totalita bude bita?
 >20.2. GLOSA: Křesťanský metr po Svobodovsku
 >20.2. PRAVIDELNĚ MEJLEM: Neff likviduje svobodnou diskusi.
 >19.2. GLOSA: Leninovi válečníci

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost
 
25.2. TÉMA: Irák - o čem se málo mluví
Jaroslav Teplý
...Válka je podle Basbouse téměř nevyhnutelná a to, co Saddam skrývá může být děsivé. (Viz též zprávy o tajemných třech egyptských lodích, které se potloukají po jižních mořích, vyhýbají se přístavům, neudržují radiové spojení a jsou zásobovány na moři. - J.T.)
Komentářů k článku:

25.2. TELEFON: Slyším!
Prostě Gentleman
dposlouchávání Tlustého je zatím dozajista jen podezřením, ale kecy odborníků o "náhodném" vytočení čísla na Tlustého mobilu a vlastně nevědomém telefonování na toto náhodné číslo, jehož uživateli se nahraje do schránky, odkud se Tlustému záznam vrátí, pokud si ho dotyčný nevyzvedne, jsou pitomost, ať se na mě Zandl či Kučmáš nezlobí.
Gentlemanův deníček
Komentářů k článku:


25.2. ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Bijte, bijte -Gala- do hlavy
Mirek Pesat
Než vyřknete slova v názvu článku nadýchněte se a jak autor spolu s klasikem praví nenechte hněv cloumat svým majestátem...
Komentářů k článku:


25.2. KOMENTÁŘ: Poslanci a mobily
Ivan Hoffman
Poslanci Vlastimil Tlustý a Jan Klas pojali podezření, že jsou obětí odposlechu. Když veřejně popsali, jak jim na mobilní telefon přišla textová zpráva, že si mají vyzvednout vzkaz z neaktivované hlasové schránky a v té pak uslyšeli útržky ze svých starších jednání či rozhovorů, rozpomněli se i další poslanci, že se jim přihodilo něco podobného.
Komentářů k článku:


24.2. FEJETON: O úplně cizích jazycích
Alex Koenigsmark
Kdysi bylo na dveřích katedry cizích jazyků na filmové fakultě kýmsi připsáno, že jde o katedru úplně cizích jazyků. Většině ze studentů také úplně cizí byly. Učení se cizím jazykům může být různé, drahé i levné a někdy komplikované. Nu, kolik řečí umíš, tolikrát jsi člověkem, a tak tomu je. Mnohdy jde ovšem o lidi velmi zvláštní.
Komentářů k článku:


24.2. ŠKOLSTVÍ: Bezzubá stávka
Miroslav Oborník
V Čechách se prý chystá stávka vysokoškolských učitelů. Musel bych zabrouzdat v archívech, abych mohl říci kolikátá už. Pokud se dobře pamatuji, nikdy nakonec k žádné nedošlo. Český učitelský stav tak pomalu, ale jistě získává pověst psa, který štěká, ale nekouše. Nemá totiž zuby.
Komentářů k článku:


24.2. OHLAS:Jména a příběhy, také jedna vražda
Jan Beneš
Neznám paní Alexandru Peškovou. V Neviditelném psu dne 22. února popsala, s pocity překvapení, že během cesty do zaměstnání dostala na Karlově náměstí od kolem procházejícího teenagera jen tak mimochodem ránu pěstí. Marně se to snaží sama sobě vysvětlit. Marně proto, že motiv nám chybí. Autorka sází na frustraci. Zajisté, zbývá se dohadovat z čeho. Pocítil potřebu uhodit si.
Komentářů k článku:


24.2. POLITIKA: Kandidát na prezidenta Jan Sokol a jeho magisterský diplom
Michael Canov
Kandidát vládní koalice na post prezidenta Jan Sokol uvádí na svých čerstvých webových stránkách strohé "1963 - 66 dálkové studium matematiky na MFF UK". Může mít toto nedokončené studium nějaký význam při dalším studiu po více než čtvrt století? ...Dle současného řádu by se tedy studium na MFF Janu Sokolovi nemohlo uznat ani náhodou. Nejen, že hranice deseti let byla překročena o dalších téměř let dvacet, ale navíc se jednalo o studium zcela jiného oboru (jak již cudně lidovky zamlčely). Jan Sokol na svých stránkách uvádí obecnou antropologii...
Komentářů k článku:


24.2. TV 3: Když dva dělají totéž, není to totéž
Petr Štěpánek
Kauza TV 3 se na první pohled jakoby podobá kauze televize Nova. Po podrobnějším prozkoumání však zjistíme, že se ve skutečnosti zásadně odlišuje. Podobnost je v tom, že i zde máme co do činění s bezskrupulózním zahraničním investorem, který svoje vlastní omyly a podnikatelské chyby svaluje na orgány státu.
Komentářů k článku:


24.2. REAKCE: K prezidentskému kandidátovi
Petr Liška
tykání, salvy smíchu, souhlasné přikyvování... - tak začíná jeden z článku v MF Dnes ze dne 21.2.2003 týkající se volby prezidenta, tak byla popsána atmosféra návštěvy Jana Sokola v klubu US...
Komentářů k článku:


24.2. ZE ŽIVOTA: Kapsářské finty, aneb jak Vám ulehčit od majetku
Leoš Kyša
Kapsář a jeho oběť je velmi stará hra. Lidé ji mezi sebou praktikují už od té doby co si na sebe navlíkli první kožešinu a do jejích útrob schovali něco cenného. Přitom její pravidla se za celá ta tisíciletí trvání vůbec nezměnila. Účastní se jí vždy libovolný počet hráčů, v samotném strhujícím finále se však vždy utkají dva - jeden má a druhý chce. Ty nelepší zápasy mohou dopadnout dvěma způsoby, okradený chce doma dítěti věnovat kapesné a zjistí, že nemá z čeho - v tuto chvíli vítězí kapsář, anebo lapka volá svému příteli: "Franto, dneska ke Kocourovi nedojdu, sedím v lochu."
Komentářů k článku:


24.2. ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Irák jako katalyzátor
Mirek Pesat
Člověk v mezních situacích ukáže co v něm je, tak i státy, politici...
Komentářů k článku:


24.2. ŽIVOT: Odlišní lidé
Jeanne Hornová
Někteří z nás nevnímají ani vnímat nechtějí, zakrývají si oči před skutečností, že se mezi námi vyskytují lidé odlišní, a to jak duševně, tak i fyzicky. Tito lidé jsou umísťováni do ústavů sociální péče, skryti před zraky společnosti.
Komentářů k článku:


24.2. ŽIVOT: Slabší, vozte si padák
Jiří Hlaváček
Týden už přemýšlím, jak zahnat pocit bezmoci a také podezření, jestli nejsem nebezpečný trouba. Čtyři lidé zůstali naživu a nezraněni, ačkoli stát se mohlo leccos. Hlavní aktér vzrušujícího zážitku může být mladý nezkušený člověk, jenž své chování přehnal, ví to a děkuje Bohu, že všechno dopadlo dobře. Může to však být i člověk s poruchou osobnosti, zvyklý prosazovat se agresí, který pokládá své chování za oprávněné, nedokáže je kontrolovat a bude je opakovat. V tom případě se musím ptát, kam až je schopen zajít?
Komentářů k článku:


22.2. NÁŠ RYBNÍK: V ulicích pochodoval strach.
JITA Splítková
Různá média dle své orientace rozebírají celosvětové happeningy za mír proti válce, které se odehrály minulý víkend. Dovídáme se, že tisíce, desetitisíce, milióny lidí vyšli do ulic protestovat proti válce, proti USA - jejich politice a na podporu Iráku (potažmo Saddáma).
Je to, ale pravda? Opravdu média vědí, proč tam všichni ti lidé ve skutečnosti byli?
Komentářů k článku: