Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 18.2.2003
Svátek má Gizela
  Výběr z vydání
 >ŽIVOT: Pocta vzácnému člověku - Jiřímu Hanzelkovi
 >TÉMA: Jak žijí penzisté v Evropské unii?
 >POLITIKA: Kdo vítězí a kdo parazituje na irácké frontě?
 >NÁZOR: Zombie z brežněvovských časů.
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Žena se zlatými zuby
 >PSÍ PŘÍHODY: Ptačí stopou
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Učit se, učit se - a platit, platit, platit!
 >PRÁVO: Európsky súdny dvor na Slovensku!
 >POLITIKA: Pacifisté všech zemí …
 >HUDBA A ZVUK: Má opera budoucnost?
 >Americke stanovisko
 >EKONOMIKA: Vyčkávání i v predikcích
 >ARCHITEKTURA: Bestia triumphans?
 >VOLBA: Změna ústavy a prezidentské kompetence
 >ŽIVOT: Lidé vyhazují vánoční psy

  Starší články
 >3.1. OHLAS: Budoucnost České televize - Respektovaná kulturní instituce
 >30.12. MÉDIA: Tak vám teda pěkně děkuju, pane Knížáku!
 >16.12. MÉDIA: Digitální média veřejné služby ( díl III.)
 >13.12. MÉDIA: Potíže s píárkem
 >12.12. INFO: Informace Media Observatory ČR - podání k Evropské komisi
 >11.12. MÉDIA: Chaos zrozený z chaosu
 >9.12. MÉDIA: Televizák a cifršpión aneb Fraška v ČT pokračuje
 >9.12. MÉDIA: Jak o ČR referují Němci? Jak chtějí oni.
 >3.12. MÉDIA: Česká televize a prezidentské referendum
 >2.12. MÉDIA: Obrátí se Balvín na soud?
 >29.11. MÉDIA: Balvín padl, ať žije Balvín?
 >28.11. MÉDIA: FITES pěkně po bolševicku
 >27.11. SUMMIT: Nechutná medializace
 >22.11. ŠAMANOVO DOUPĚ: Rozejděte se!
 >21.11. MÉDIA: Věčným kritikům
 >19.11. MÉDIA: Jak cenzuruje MF Dnes
 >15.11. DISTRIBUCE: O co jde?
 >14.11. ZAMYŠLENÍ: Mám v hlavě šlus, pane doktore!
 >14.11. NÁZOR: Malá obhajoba Rádia vnitra
 >13.11. INFO: Media Observatory ČR k nejvážnější situaci tisku v ČR od roku 1989

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Média
 
17.2. MÉDIA: Dobrá Rada nad zlato
Petr Štěpánek
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je pro řadu politiků a novinářů oblíbený otloukánek. Jsem poslední, kdo by tvrdil, že je to dokonalý a neomylný orgán. Ale kdybych měl kritizovat, pak to budou úplně jiné věci, než o kterých se obvykle píše. Dokud jsem však členem rady, pokládám za slušné nechat si to pro sebe. Říká se tomu loajalita...ukázka z knihy

13.2. MÉDIA: Vražedný Internet
Prostě Gentleman
Aspoň podle našich novin. Lidovky (12. 2. 2003) se blýskly titulkem "Svět šokovala první on-line sebevražda na Internetu". Myslím, že svět to moc nezajímalo, nemluvě o tom, že si neumím představit jinou sebevraždu než "on-line": jak se zabiju, když se sebou nejsem?
Gentlemanův deníček


12.2. MÉDIA: Fúze zahraničních vydavatelů
Irena Válová
před dvěma měsíci adresovala Media Observatory ČR komisaři Evropské komise panu Guenteru Verheugenovi dopis, ve kterém popsala vážný a nebezpečný vývoj v tisku v České republice. Co se stalo: Nejprve došlo k neohlášené a nekontrolované fúzi tří německých a jednoho švýcarského vydavatele deníků a časopisů v České republice. Tyto podniky zfúzovaly v jedné společné firmě na distribuci deníků a časopisů v České republice, ve firmě PNS. V následném kroku tito vydavatelé, kteří ovládají 80% tisku v ČR, odmítli dodávat tisk do té doby jedinému konkurentovi v distribuci tisku, německo-české firmě MediaPrint-Kapa.


10.2. MÉDIA: Potřebuje Česká televize služby poradenských firem?
Petr Klimeš
Během posledního měsíce se v médiích vyskytovala dvě protichůdná hodnocení projektu restrukturalizace, který v loňském roce zpracovala Česká televize s podporou poradenské firmy KPMG Consultig. Na jedné straně to mělo být téměř geniální dílo, způsobilé zvýhodnit ty kandidáty na post generálního ředitele České televize, kteří měli možnost se s ním seznámit, na druhou stranu to prý jsou jen vyhozené peníze za něco, co má rutinně dělat vedení firmy samo.


10.2. KNIHA: Války v souhvězdí Nova
Petr Štěpánek
Kdo komu ukradl televizi? Železný Lauderovi, jak nás už tři roky přesvědčují naše média? Nebo to bylo jinak a naši milí novináři vodí veřejnost za nos? Leccos napovídá tomu, že to ve skutečnosti bylo vlastně obráceně... píše autor ve své knize


8.2. NÁZOR: Malé české Watergate, aneb anatomie jedné kauzy
Tomáš Haas
Velmi rád čtu v českém tisku volání po rezignaci toho či onoho veřejného činitele, obvykle doprovázené poukazy na etiku a na údajný fakt, že "jinde ve světě" po tom či onom odhalení v mediích okamžitě následuje rezignace tiskem "odhaleného" politika nebo úředníka. Na rozdíl od průměrného českého čtenáře, který je po čtení takovýchto moralizujících slohových cvičení už asi nezvratně přesvědčen o hroší kůži" a bezcharakternosti všech našich politiků a státních úředníků, jsem měl možnost sledovat západní tisk a politiku.


6.2. MÉDIA: Literární tunel
Ivan Brezina
Za pár dnů se na ministerstvu kultury sejde grantová komise, přidělující ze státního rozpočtu dotace literárním časopisům. Už dnes je jisté, že na všechny zájemce se nedostane. Proč? A kam vlastně mizí peníze určené na českou literaturu?


31.1. OHLAS: Ani Rada ČT mi nemůže dát oprávnění, abych vyhodil bezmála tři milióny oknem
Petr Klimeš
Článek je vyjádřením prozatímního ředitele ČT: Někteří členové Rady České televize mě veřejně kritizovali za to, že jsem zahájil restrukturalizaci České televize z pozice jejího prozatímního ředitele a že jsem tomuto kroku poskytl publicitu. Musím zdůraznit, že Česká televize po létech stagnace restrukturalizaci nutně potřebuje. Ještě v loňském roce pracovala s parametry reálných příjmu z roku 2000...


30.1. ZE ZAHRANIČNÍHO TISKU: Příklad pro nás? (2)
Jaroslav Teplý
Výběr z holandsých médií - o průmyslu.


27.1. MÉDIA: Česká televize vás baví
Petr Štěpánek
Již brzy vyjde v nakladatelství Votobia nová kniha Petra Štěpánka Ukradená televize aneb Co na obrazovce nebylo. Autor se v ní vrací k nejznámějším televizním kauzám nedávné doby. S jeho svolením dnes přinášíme první ukázku, tentokrát z kapitoly o České televizi.


15.1. OHLAS: Ještě k potížím s píárkem
Bernard Jech
Ohlas na článek Ivana Breziny... autor píše: pokud někdo někoho takto veřejně označí za lháře, měl by své tvrzení podložit pádnými důkazy. Neviditelného psa sleduji pravidelně, ale nevšiml jsem si, že by pan Brezina od té doby zmíněnou databázi článků zveřejnil...


14.1. MÉDIA: Příklad pro nás?(1)
Jaroslav Teplý
Předkládám čtenářům NP několik namátkou vybraných informací z největšího holandského deníku "De Telegraaf" s minimálním komentářem, aby si čtenář udělal svůj vlastní úsudek.


11.1. Ruští novináři slibují poslušnost
WWW.INFOSERVIS.NET
logo Prezident Putin vetoval "cenzorský" mediální zákon, předložený parlamentem, za což si vysloužil oddanost podstatné části ruských žurnalistů.


10.1. ÚVAHA: Morálka a ČT
Daniel Kvasnička
Morálka je odtržena od skutečnosti. Nerad si to připouštím. František Rigo byl odsouzen před plzeňským soudem, protože zpronevěřil několik desítek miliónů bývalé Kreditní banky Plzeň. Na vysvětlenou řekl v Událostech České televize: "Je nemorální nevrátit peníze. Předpokládám, že soudy nesoudí podle morálky." Měl pravdu a neměl pravdu.


8.1. OHLAS: Budoucnost ČT - Kontrola nebo miniaturizace
Ivan Jemelka
Vznešený, ale prázdný článek vzletně nazvaný Budoucnost České televize - Respektovaná kulturní instituce zveřejnil na stránkách internetového deníku Neviditelný pes prozatímní ředitel ČT Petr Klimeš.