Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 20.2.2003
Svátek má Oldřich
  Výběr z vydání
 >VOJENSTVÍ: Zbraň 21 století
 >AMERIKOU: Vzpomínka na Zbiroh (1)
 >ZE ŽIVOTA: Šetřit se musí! Ať to stojí co chce!
 >POLITIKA: Političtí sebevrazi
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Výhody staromládeneckého života
 >PSÍ PŘÍHODY: Blíží se jaro
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Tragédie národa
 >FEJETON: Ať žije HUPS!
 >TÉMA: Máte mobil? Vědí o vás!
 >POOHLÉDNUTÍ: Život jako náhoda? (dokončení)
 >NÁZOR: Proč budu hlasovat proti vstupu do EU II.
 >NÁZOR: Totalita bude bita?
 >GLOSA: Křesťanský metr po Svobodovsku
 >PRAVIDELNĚ MEJLEM: Neff likviduje svobodnou diskusi.
 >ZDRAVÍ: Mozková mrtvice (CMP)

  Starší články
 >17.2. ŠAMANOVO DOUPĚ: Sokolovo smíření
 >17.2. POLITIKA: Komunisti nám zvolí prezidenta
 >17.2. REAKCE: Nestalo se nic tak zvláštního.
 >14.2. POLITIKA: Mír světu, klid Evropě.
 >14.2. POLITIKA: Co dali Havel a Klaus demokracii
 >13.2. TÉMA: Pat COX a naše zhoubné nemoci.
 >13.2. TÉMA: Zvolme si - Irák, nebo USA
 >13.2. POLITIKA: Kdo bude prezidentem?
 >13.2. ŠAMANOVO DOUPĚ: Jsi vegetarián, dostaneš mrkev!
 >13.2. SVĚTY: Amerika a Evropa - víry proti filosofiím
 >13.2. VOLBA: Přímá volba prezidenta může znamenat zneužití institutu amnestie
 >13.2. NÁZOR: Český intelektuál a moc
 >12.2. DEMOGRAFIE: Budou jako -více než 100letá voda- ?
 >12.2. POLITIKA: Český prezident ve stínu Iráku a Severní Koreje
 >12.2. POLITIKA: A humoristé gradují svá komická čísla
 >11.2. POLITIKA: Co je evropský reflex
 >11.2. POLITIKA: Proč bych volil Václava Klause prezidentem
 >10.2. ŽIVOT: Smíření?Chucpe!
 >10.2. POLEMIKA: Pravda o Fukuyamovi
 >8.2. NÁŠ RYBNÍK: Zůstal jeden.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika
 
20.2. VOJENSTVÍ: Zbraň 21 století
Steve Prošek
Irák se octne v době, kdy elektrická energie neexistovala. Vojenství, datující se v pravěku, už nikdy nebude stejné.

20.2. ZE ŽIVOTA: Šetřit se musí! Ať to stojí co chce!
Václav Vlk
Tak se to aspoň u nás říká odedávna. A vlády ministerští úředníci se tímto sloganem trvale, bez ohledy na změnu režimu řídí. Vláda si může povídat do chce. Vlády se mění a český úředník, pokud neumře, slouží tolika režimům , kolik jich za život stihne. Takže musí být chytřejší,než nějaká vláda, které se , z historického hlediska,stále mění. Nejdřív je nahoře, Císař Pán, pak president, pak Reichsprotektor, pak zase president, pak generální tajemníci strany a dneska je nahoře nějaký předseda vlády. Ostatně, bůh ví,jak se jmenuje a jak dlouho tam vydrží!Dneska se ty vlády střídají jak fusekle! Z hlediska věčného úřednictva.


20.2. POLITIKA: Političtí sebevrazi
Jiří Pehe
Někteří zákonodárci z řad ČSSD, US a lidovců naznačují, že pokud by vládní koalice jednotně nepodpořila Jana Sokola, dali by své hlasy Václavu Klausovi. Prezident prý musí být tentokrát zvolen. Nad náhle objevenou státotvorností těchto politiků nelze než žasnout. Vždyť jejím důsledkem by nejspíše byla vládní krize a přerýsování celé politické scény, na které by zásadním způsobem doplatili i oni!
Webová stránka Jiřího Pehe


20.2. ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Tragédie národa
Mirek Pesat
Je to smutné, že nemáme prezidenta.. další jméno možného kandidáta padne v tomto zamyšlení.


20.2. NÁZOR: Totalita bude bita?
František Vízek
Autor konstatuje: Totalita nebude nikdy bita, nepošle-li spravedlivá většina naší společnosti špatné, urážlivé praktiky k čertu...


19.2. POLITIKA: Pozvěme Američany k nám!
Martin Říman
Poláci prý jednají o přemístění vojenských základen USA na své území. Pokud tak opravdu činí, jednají nesmírně moudře. Měli bychom je následovat.
Webová stránka Martina Římana


19.2. POLITIKA: Několik otázek pro komunisty
Jiří Pehe
Komunistická strana je třináct let po pádu komunistického režimu v situaci, kdy může být jazýčkem na vahách, který rozhodne o příštím prezidentovi. Z prohlášení různých činitelů strany přitom plyne, že ve výběru mezi zatím známými kandidáty pro třetí volbu-Václavem Klausem a Janem Sokolem-dává KSČM přednost Klausovi. Na otázku, proč tomu tak je, existuje několik možných odpovědí, které by měly dělat starosti všem demokratům.
Webová stránka Jiřího Pehe


19.2. GLOSA: Leninovi válečníci
Zdeněk Švácha
"Saddám Husajn musí být odzbrojen diplomatickou cestou," řekl na protiválečné demonstraci Erazim Kohák. Hollywodská smetánka už prohlásila prezidenta Bushe za válečného štváče a uvědomělé studentstvo mu rovnou lepilo Hitlerův knírek. Česká televize, jindy politicky korektní, pečlivě odcitovala každého, kdo Bushe nazval pitomým hovadem.


18.2. TÉMA: Jak žijí penzisté v Evropské unii?
Petr Gola
Tak jako všude ve vyspělém světě představuje odchod zaměstnanců do důchodu závažný problém, je i v Evropské unii této problematice věnována veliká pozornost. V Evropské unii docházelo během několika posledních let k zásadním změnám na politiku odchodu občanů do starobního důchodu... článek podrobně rozebírá důchodovou politiku jednotlivých členů Unie, ale i např USA.


18.2. POLITIKA: Kdo vítězí a kdo parazituje na irácké frontě?
Jiří Sezemský
Demokratický svět se semknul po bezprecedentním teroristickém útoku 11. září 2001 v boji proti terorismu, ohrožujícímu tradiční hodnoty západní civilizace. Zdá se, že dnes je tato jednota minulostí, což může mít dalekosáhlé následky pro celý svět. Postoje k Iráku odhalily více či méně skryté animozity a ambice jednotlivých hráčů, přičemž v této hře zatím vítězí ti, kteří měli dávno zmizet na smetišti dějin.


18.2. NÁZOR: Zombie z brežněvovských časů.
Václav Vlk
Vypadá to jako dejavue. Najednou pochodují městy západního světa milionové davy , nad hlavami rudé zástavy a hesla proti válce a skandují " Mír, Mír ..všem Mír" a reportéři všech TV stanic a radií na celém světě "objektivně " komentují rozhořčení světové veřejnosti proti silám "války a imperialismu".


18.2. POLITIKA: Pacifisté všech zemí …
Michal Simkanič
O víkendu si dali dostaveníčko pacifisté z celého světa, aby nám válečným štváčům trochu otevřeli oči a vysvětlili nám, že když se někdo bude chystat nás napadnout, je potřeba se na to hezky obléknout, nechat doma všechny zbraně, aby nás to nepokoušelo k nějaké neuvážené sebeobraně a nechat si pěkně rozbít hubu.


18.2. VOLBA: Změna ústavy a prezidentské kompetence
Tomáš Haas
Zda bude prezident republiky volen přímou volbou nebo ne, není ještě známo. Možná, že parlament na třetí pokus dokáže prezidenta zvolit, ale i pokud se tak stane, je jisté, že slabiny současného ústavního systému, ilustrované neschopností parlamentu dostát důstojnou formou jedné ze svých základních povinností, budou vyžadovat hlubší pohled na základní zákon země, postavení a kompetence ústavních institucí a činitelů, způsob voleb do těchto institucí a voleb jejich činitelů, jejich pravomoce a jejich odpovědnost.


17.2. NEZAMĚSTNANOST: Ordinuje vláda ten správný lék?
Michal Kadlec
V této mrazem obklíčené době se v našem malém Česku setkávají dvě velice nelichotivé události... jednou z nich jak z názvu plyne autor myslí nezaměstnanost a druhou je volba prezidenta...


17.2. POLITIKA: Užitečná krize - víme více o NATO
IvanGabal
NATO zajisté překoná svou dnešní vnitřní rozpolcenost ve věci pomoci Turecku v jeho obraně, dobere se jakési konstruktivní odpovědi a obnoví svou schopnost dohody. Bylo by však chybou nevyvodit z jeho dnešní krize závěry pro naši vlastní bezpečnost a její zajištění.