Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 28.2.2003
Svátek má Lumír
  Výběr z vydání
 >BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA (9)
 >POLITIKA: Proč volit Václava Klause
 >POLITIKA: Otevřený dopis Konzervativní strany Václavu Havlovi
 >RODINA A PŘÁTELÉ: To byla rána!
 >PSÍ PŘÍHODY: K vrcholům negalantnosti
 >FEJETON: Tajemství ženy
 >POSTŘEH: O saponátu
 >FEJETON: Kde se berou peníze?
 >POVÍDKA: DIGI v roli svědka
 >FILM: Jak se chodí po lese
 >POVÍDKA: O radostnej smrti
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >INFO: Anketa Strom roku 2003
 >ZDRAVÍ: Stres
 >AMERIKOU: Vzpomínka na Zbiroh (3)

  Starší články
 >24.2. ROZŠÍŘENÍ: Finanční rozšíření EU
 >24.2. REAKCE: K prezidentskému kandidátovi
 >24.2. POLITIKA: Irák a dobrá zpráva o stavu světa
 >22.2. NÁŠ RYBNÍK: V ulicích pochodoval strach.
 >22.2. ŠAMANOVO DOUPĚ: Vítězný Únor očima pamětníků
 >22.2. POLITIKA: Krize a krizičky v NATO
 >22.2. REAKCE: Mráz přichází z Paříže?
 >22.2. POLITIKA: Ještě prezidentská volba.
 >21.2. POLITIKA: Appeasement a pacifismus vs dopady vojenských zásahů USA
 >21.2. ARMÁDA: Je čas na 6 měsíční vojnu
 >21.2. NÁZOR: USA a válka
 >21.2. NÁZOR: Říše napoleonská nás od nových hrozeb nezachrání
 >21.2. NÁZOR: Chirac a naše zahraniční politika
 >20.2. VOJENSTVÍ: Zbraň 21 století
 >20.2. ZE ŽIVOTA: Šetřit se musí! Ať to stojí co chce!
 >20.2. POLITIKA: Političtí sebevrazi
 >20.2. ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Tragédie národa
 >20.2. NÁZOR: Totalita bude bita?
 >19.2. POLITIKA: Pozvěme Američany k nám!
 >19.2. POLITIKA: Několik otázek pro komunisty

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika
 
28.2. POLITIKA: Proč volit Václava Klause
Ondřej Neff
To, že si v předchozích volbách Klaus dokázal získat i hlasy ze stran protivníků, i to je známka toho, jakou míry důvěry dokáže vzbudit, že bude dobrou volbou.
Komentářů k článku:

28.2. POLITIKA: Otevřený dopis Konzervativní strany Václavu Havlovi
kolektiv autorů
Z dopisu: dovolujeme si Vás osloviti s následující žádostí .Byli bychom velice rádi poznali Vaši odpověď a reakci na otevřený dopis ze 17. května 1990 podepsaný panem Miroslavem Dolejším a Miroslavem Koptem. Jsme přesvědčení, že nyní, zbaven obtížné a náročné funkce prezidenta budete jistě moci naší žádosti vyhovět. Pomůžete tak osvětlit skutečnosti, které vedly k nepoctivým politickým hrám 90. let.
Komentářů k článku:


27.2. NÁZOR: Špidlův nový styl
Milena Varadinková
Autorka předkládá následující názor: Je s podivem, že se nikdo nepozastavuje nad způsobem, jakým Vladimír Špidla, tento médii oslavovaný politik "nového stylu", masíruje poslance a senátory své strany, aby zvolili prezidentem Špidlova kandidáta Sokola. Úmyslně píšu "Špidlova kandidáta", nikoliv kandidáta ČSSD, protože s ČSSD má Jan Sokol ideově společného pramálo a do jejího vnitrostranického referenda o prezidentských kandidátech ani nebyl navržen...
Komentářů k článku:


26.2. POLITIKA: Prezident Klaus
Jiří Pehe
Volba prezidenta rozhodne o vývoji české domácí politiky i o zahraničně-politickém postavení země na roky dopředu. Ačkoliv veškerá pozornost médií je nyní upřena na "neznámého" Jana Sokola, na něhož jsou vylévány kbelíky narychlo posbírané špíny, mnohem větší pozornost si zaslouží Václav Klaus.
Webová stránka Jiřího Pehe
Komentářů k článku:


26.2. GLOSA: Stabilita a státotvornost při volbě prezidenta budou oceněny.
Jaroslav Šula
Poslanci a senátoři vládní koalice mohou dát jasný signál, že tato koaliční vláda se chce definitivně vymanit z manýrů politiky Klaus-Zemanovy či Zemano-Klausovy vlády a občané to v důsledku ocení. Následně se ukáže, že podporování současné vládní koalice, resp. špidlova kabinetu je stabilizačním prvkem a v tuto chvíli nejlépe kormidlovanou lodí na naší cestě do evropských společenství.
Komentářů k článku:


26.2. REAKCE: Dopis pro Posselta
Slávek
Před nedávnem byla na stanici ČRo 6 vysílána informace o návrzích Berndta Posselta, přičemž zde zazněly některé tradiční a některé neotřelé názory. Myslím si, že zasluhují reakci. Zvolil jsem pro ni formu otevřeného dopisu a doufám, že ho panu Posseltovi někdo zprostředkuje.
Komentářů k článku:


26.2. MEJLEM: Velké listopadové spiknutí a pan Hofhanzl
Tomáš Haas
Chtěl jsem napsat tento článek jako polemiku s článem pana Hofhanzla "Václav Klaus, hlavní pretendent role českého prezidenta" v Neviditelném Psu. Problém je, že není o čem polemizovat, není v něm jediná myšlenka, založená na rozumných a věcných argumentech, se kterou by se dalo souhlasit , nebo se jí pokusit jinými argumenty vyvrátit. Je to tedy ne polemika, ale reakce.
Komentářů k článku:


25.2. TÉMA: Irák - o čem se málo mluví
Jaroslav Teplý
...Válka je podle Basbouse téměř nevyhnutelná a to, co Saddam skrývá může být děsivé. (Viz též zprávy o tajemných třech egyptských lodích, které se potloukají po jižních mořích, vyhýbají se přístavům, neudržují radiové spojení a jsou zásobovány na moři. - J.T.)
Komentářů k článku:


25.2. ŠAMANOVO DOUPĚ: Jakého prezidenta?
Jan Kovanic
Jakého prezidenta bychom měli mít? Prý takového, který bude úplně pro všechny. Prezidenta, který spojí levici i pravici, věřící i neznabohy. Měl by naslouchat odborům i podnikatelům, homosexuálům a lesbičkám, filatelistům a zahrádkářům... A pokud má být skutečně pro všechny, měl by být částečně katolík a kapičku komunista, maličko socialista a kousínek pravičák - a taky by měl být tak trochu zloděj a podvodník. Když má zastupovat všechny vrstvy naší společnosti!
Komentářů k článku:


25.2. POLITIKA: Prezidentem na vedlejšák?
Milena Varadinková
V článku autorka poznamenává: Vypadá to, že ČSSD si zvolením Sokola téměř s jistotou kope svůj politický hrob. Získává sice touto volbou dočasné posílení pozice svého slabého předsedy, avšak obětuje za to svoji budoucnost jako nejsilnější levicové strany...
Komentářů k článku:


25.2. POLITIKA: Václav Klaus, hlavní pretendent role českého prezidenta
Čestmír Hofhanzl
Autor článek uzavírá slovy: Václav Havel věděl, že něco takového jako "morální kultura" existuje, i když pro něj a jeho přátele to neplatilo. Václav Klaus je takovými pojmy zcela nepolíben...
Komentářů k článku:


25.2. ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Bijte, bijte -Gala- do hlavy
Mirek Pesat
Než vyřknete slova v názvu článku nadýchněte se a jak autor spolu s klasikem praví nenechte hněv cloumat svým majestátem...
Komentářů k článku:


24.2. OHLAS:Jména a příběhy, také jedna vražda
Jan Beneš
Neznám paní Alexandru Peškovou. V Neviditelném psu dne 22. února popsala, s pocity překvapení, že během cesty do zaměstnání dostala na Karlově náměstí od kolem procházejícího teenagera jen tak mimochodem ránu pěstí. Marně se to snaží sama sobě vysvětlit. Marně proto, že motiv nám chybí. Autorka sází na frustraci. Zajisté, zbývá se dohadovat z čeho. Pocítil potřebu uhodit si.
Komentářů k článku:


24.2. POLITIKA: Kandidát na prezidenta Jan Sokol a jeho magisterský diplom
Michael Canov
Kandidát vládní koalice na post prezidenta Jan Sokol uvádí na svých čerstvých webových stránkách strohé "1963 - 66 dálkové studium matematiky na MFF UK". Může mít toto nedokončené studium nějaký význam při dalším studiu po více než čtvrt století? ...Dle současného řádu by se tedy studium na MFF Janu Sokolovi nemohlo uznat ani náhodou. Nejen, že hranice deseti let byla překročena o dalších téměř let dvacet, ale navíc se jednalo o studium zcela jiného oboru (jak již cudně lidovky zamlčely). Jan Sokol na svých stránkách uvádí obecnou antropologii...
Komentářů k článku:


24.2. TV 3: Když dva dělají totéž, není to totéž
Petr Štěpánek
Kauza TV 3 se na první pohled jakoby podobá kauze televize Nova. Po podrobnějším prozkoumání však zjistíme, že se ve skutečnosti zásadně odlišuje. Podobnost je v tom, že i zde máme co do činění s bezskrupulózním zahraničním investorem, který svoje vlastní omyly a podnikatelské chyby svaluje na orgány státu.
Komentářů k článku: