Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 6.3.2003
Svátek má Miroslav
  Výběr z vydání
 >IRAK : Svědomí a mezinárodní právo
 >ČESKÁ TELEVIZE: Pocity a realita
 >POLITIKA: Obavy a znejistění.
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Sokolovo - nikdy nezapomeneme?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Případ transplantovaného penisu
 >PSÍ PŘÍHODY: Bart objevil dveře
 >POLITIKA: Volby veřejné či tajné, aneb Co ví i Pitkin.
 >OHLAS: Veřejnoprávní média a volba prezidenta v úměře nepřímé.
 >INTERNET: Technologie ADSL padla na hubu už při startu
 >ZE ŽIVOTA KOČKY: O naší Fíce
 >O FILMU: Sonáta za okurky
 >FEJETON: Přírodovědecká pitva pana prezidenta
 >FEJETON: Sauna aneb Za všechno můžou židi
 >NÁZOR: Příliš mnoho otázek
 >CHTIP: Hvězdy, jaké jsou

  Starší články
 >3.3. VÁLKA: Jsme pro, pokud nás to nic nestojí
 >3.3. NÁZOR: Prezident Klaus a komunisté
 >1.3. POLITIKA: Oni si časem zvyknou...
 >1.3. POLITIKA: Proč na Irák tlačí anglosaské země
 >1.3. NÁZOR: Je komunismus nebezpečný ?
 >1.3. INFO: Stanovisko ke vstupu do EU
 >28.2. 28.2. ŠAMANOVO DOUPĚ: Starat se o svou zemi a svůj lid
 >28.2. POLITIKA: Proč volit Václava Klause
 >28.2. POLITIKA: Otevřený dopis Konzervativní strany Václavu Havlovi
 >27.2. NÁZOR: Špidlův nový styl
 >26.2. POLITIKA: Prezident Klaus
 >26.2. GLOSA: Stabilita a státotvornost při volbě prezidenta budou oceněny.
 >26.2. REAKCE: Dopis pro Posselta
 >26.2. MEJLEM: Velké listopadové spiknutí a pan Hofhanzl
 >25.2. TÉMA: Irák - o čem se málo mluví
 >25.2. ŠAMANOVO DOUPĚ: Jakého prezidenta?
 >25.2. POLITIKA: Prezidentem na vedlejšák?
 >25.2. POLITIKA: Václav Klaus, hlavní pretendent role českého prezidenta
 >25.2. ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Bijte, bijte -Gala- do hlavy
 >24.2. OHLAS:Jména a příběhy, také jedna vražda

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika
 
6.3. ČESKÁ TELEVIZE: Pocity a realita
Petr Klimeš
V úterním úvodníku Neviditelného psa si pan Mrož všímá neúspěšné volby generálního ředitele ČT a chápe ji jako zásadní nezdar. Přitom jde o věc, která by za normálních okolností ani neměla vzbuzovat větší pozornost. Člověk, který stojí v čele jakékoli z institucí veřejné služby, by měl občana demokratického státu začít zajímat až v okamžiku, kdy dotyčný podnik buď funguje špatně, směřuje k bankrotu, nebo se jeho služby neúměrně prodražují... více v článku
Komentářů k článku:

6.3. POLITIKA: Obavy a znejistění.
Jaroslav Šula
Zvolení Václava Klause prezidentem Česka je krokem obratu od způsobu a směru působení jeho předchůdce Václava Havla. Už samotný fakt, který byl v případě takové volby očekáván a nyní již veřejně hradem stvrzován, je principielně obecně destabilizujícím faktorem.
Komentářů k článku:


6.3. POLITIKA: Volby veřejné či tajné, aneb Co ví i Pitkin.
František Vízek
Volba prezidenta republiky, je-li upřednostněna jako tajná, o něčem vypovídá a vyvolává otázky: Proč se zákonodárci bojí veřejně přiznat ke své volbě ? Čeho se obávají ?
Komentářů k článku:


6.3. OHLAS: Veřejnoprávní média a volba prezidenta v úměře nepřímé.
Josef Trnka
"Mrožův" úvodník byl, mírně řečeno, roztomilý. Na jeho počátku naznačil, že adjektivum veřejnoprávní nemá jakýkoli obsah. Pak tento pojem suverénně převzal do svého slovníku a na jeho základě udělal "nenápadnou" hyperbolu směrem ke zpochybnění potřebnosti veřejnoprávní televize, resp. potřebě platit za její služby. Teprve na závěr však vlastně řekl co chtěl říci. Totiž, naznačil jisté možné personální čachry směřující k odvolání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Významnou roli, podle příznivců koalice, zde má hrát nový prezident, který svým vlivem odmění komunisty za své zvolení.
Komentářů k článku:


5.3. POLITIKA: Dvě poznámky o prezidentské volbě
Jan Zahradil
zvolení V. Klause, které připravilo tento nesourodý, a nikým nevolený mocenský blok "Strana Pravdy a Lásky" o doposud přirozené dostředivé centrum.
Webová stránka Jana Zahradila
Komentářů k článku:


5.3. NÁZOR: Jak se budí voliči
Rudolf Mládek
Evropská unie a vstup do ní se ukazuje jako pozoruhodný hybný moment v české občanské společnosti. Češi se o politiku mnoho let nestarali. A bylo to vlivem rakouské okupace, vlivem německé okupace, vlivem komunistické okupace i vlivem rusko-internacionální okupace. Zvykli si, že ať dělají, co dělají, vždy je to jinak, než chtějí.
Komentářů k článku:


4.3. POLITIKA: Mýty a dozvuky prezidentské volby
Jiří Sezemský
Mystifikace některých komentářů týkajících se výsledků volby prezidenta nezná mezí. Některé dokonce hovoří o tom, že se vytváří nový mocenský blok. Objevují se spekulace, co dostali komunisté slíbeno. Posouvání skutečného stavu věcí do oblasti science-fiction dovedl nejdále Jan Macháček (MF DNES, 1. 3. 2003), který chtěl tuto myšlenku doložit mimo jiné nařčením ODS, že "záměrně den před volbou například potupila spolu s KSČM bývalého prezidenta Václava Havla a nepřiznala mu nárok na rentu".
Komentářů k článku:


4.3. POLITIKA: Který Klaus je prezidentem?
Jiří Pehe
Zda se Václav Klaus hodí na funkci prezidenta, záleží na tom, o kterém Klausovi mluvíme. Ideologický Klaus let premiérství nebo cynický Klaus opoziční smlouvy se do funkce rozhodně nehodí. Klaus, který vystupoval v posledních týdnech v smířlivých rozhovorech a státnických projevech, byl by integrujícím prezidentem a státníkem vedoucím zemi navzdory osobním výhradám do Evropské unie.
Webová stránka Jiřího Pehe
Komentářů k článku:


4.3. NÁŠ RYBNÍK: Co je loajalita je členům ODS jasné.
JITA Splítková
Loajalita - veskrze kladná forma chování, ale kde končí a kde už nastupuje podlézavost, řiťolezectví, servilnost...a ke komu být loajální? těžko někdy odpovědět. Jeden kladný příklad máme - Poslanci a senátoři ODS po všechna tři kola prezidentské volby stáli za svým kandidátem a nepodráželi mu nohy jako Špidla Burešovi a potom ještě víc Zemanovi...
Komentářů k článku:


4.3. ŠAMANOVO DOUPĚ: Co slíbil Klaus?
Jan Kovanic
Klaus slíbil Co slíbil Václav Klaus komunistům, že ho zvolili za prezidenta? Na to se ptají téměř všichni.
Komentářů k článku:


3.3. POLITIKA: Václav Klaus prezidentem, a co bude dál
Ondřej Neff
Václav Klaus zvítězil v třetím kole třetího pokusu o zvolení prezidenta, o jeden jediný hlas nad limit, skórem 142; to je úspěch, neboť Václav Havel posledně zvítězil takříkajíc natvrdo. Toto těsné vítězství ukazuje, že především zvítězila odpovědnost a soudnost Parlamentu, kde jedni i druzí i třetí museli leccos překousnout, aby volili jak volili: prostě dnes chtěli zvolit prezidenta, třebaže věděli, že nevolba by byla pro mnohé z nich přinejmenším pohodlnější.
Komentář z večera 28.2.2003)
Komentářů k článku:


3.3. POLITIKA: Klausův Hrad zde bude deset let
Jiří Pehe
Zvolení Václava Klause prezidentem zásadním způsobem změní českou politicko-mocenskou mapu. Rozkol v sociální demokracii se volbou prohloubil a Špidlova vláda se nyní stala de facto vládou menšinovou. Koaliční většina se smrskla na nějakých 80 hlasů, na než se premiér může spolehnout. To k vládnutí nestačí. Navíc v podobě Klausova Hradu vzniká na příštích deset let nové mocenské centrum.
Webová stránka Jiřího Pehe
Komentářů k článku:


3.3. ZAMYŠLENÍ: Lepší už to bude
Rudolf Mládek
Z článku: Mám rád amerického herce Jacka Nicholsona a když přebíral svého třetího Oscara za film "Lepší už to nebude", vypadalo to, že je to jeho vrchol a možná postupný konec úspěšné kariéry. Nebyl, jak nám dosvědčí další nominace pro letošní 24.březen.Václav Klaus mi Nicholsona v jistém podobenství připomíná.
Komentářů k článku:


3.3. POLITIKA: Historicko hysterické křeče
Jerry Plšek
"Tak nám zvolili prezidenta" řekla posluhovačka …. a nesmiřitelní odpůrci Václava Klause mu vyhlásili jihád, svatou válku, matku všech válek.
Komentářů k článku:


3.3. GLOSA: Světlé zítřky
Lukáš Grygar
Autor píše: Václavu Klausovi ke zvolení pogratuluji, bez špetky ironie a s dlouhodobým pocitem, gentlemansky ponechaným doma na věšáku, že ten pán je "zlý člověk". Naivně totiž doufám, že v duchu své těkavé povahy otočí na Hradě o 180 stupňů a vykáže KSČM do pryč, respektive ty vstřícně pootevřené dveře zase hodně rychle a hodně tvrdě přibouchne.
Komentářů k článku: