Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 10.3.2003
Svátek má Viktorie
  Výběr z vydání
 >ŽIVOT: Zlatý odznak
 >POLITIKA: Důvěra či nedůvěra?
 >NÁŠ RYBNÍK: Nechutné zneužití autodafé
 >POLITIKA: Ostuda jako Brno
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Přísnost vedená po ultrakrátkých vlnách
 >PSÍ PŘÍHODY: Kdyby mohl pohled zabíjet
 >VESMÍR: Už tři roky hledám jinoplanetníky
 >ŽIVOT: Psové a jiné animálie (2)
 >PRÁVO: Budou kšefty se zástavami konečně podvodem?
 >POOHLÉDNUTÍ: Vsadit do loterie a emigrovat do Ameriky
 >FILM: Já chci taky samopal!
 >FEJETON: Sníh a sněženky
 >FEJETON: O reprezentaci
 >ZAMYŠLENÍ: Národní stát vs. národní stát
 >POLITIKA: Získá česká vláda důvěru?

  Starší články
 >5.3. NÁZOR: Jak se budí voliči
 >4.3. POLITIKA: Mýty a dozvuky prezidentské volby
 >4.3. POLITIKA: Který Klaus je prezidentem?
 >4.3. NÁŠ RYBNÍK: Co je loajalita je členům ODS jasné.
 >4.3. ŠAMANOVO DOUPĚ: Co slíbil Klaus?
 >3.3. POLITIKA: Václav Klaus prezidentem, a co bude dál
 >3.3. POLITIKA: Klausův Hrad zde bude deset let
 >3.3. ZAMYŠLENÍ: Lepší už to bude
 >3.3. POLITIKA: Historicko hysterické křeče
 >3.3. GLOSA: Světlé zítřky
 >3.3. VÁLKA: Jsme pro, pokud nás to nic nestojí
 >3.3. NÁZOR: Prezident Klaus a komunisté
 >1.3. POLITIKA: Oni si časem zvyknou...
 >1.3. POLITIKA: Proč na Irák tlačí anglosaské země
 >1.3. NÁZOR: Je komunismus nebezpečný ?
 >1.3. INFO: Stanovisko ke vstupu do EU
 >28.2. 28.2. ŠAMANOVO DOUPĚ: Starat se o svou zemi a svůj lid
 >28.2. POLITIKA: Proč volit Václava Klause
 >28.2. POLITIKA: Otevřený dopis Konzervativní strany Václavu Havlovi
 >27.2. NÁZOR: Špidlův nový styl

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika
 
10.3. POLITIKA: Důvěra či nedůvěra?
Michal Kadlec
Nastala tedy vládní krize. Vláda má nyní alespoň argument, proč se zásadní programové kroky tak protahují. To, že by při úspěchu v prezidentských volbách reformy dostaly spád a koalice se stmelila, je velmi nepravděpodobné.
Komentářů k článku:

10.3. NÁŠ RYBNÍK: Nechutné zneužití autodafé
JITA Splítková
Jistí lidé se snaží trestuhodně využít náhodné shody politických událostí a hrůzné demonstrativní sebevraždy policií trestně stíhaného mladíka. Kdo vlastně byl Zdeněk Adamec na Netu známý jako Sataník? Z komplexního pohledu na jeho osobu vyplývá i pozadí a pravděpodobné motivy sebevraždy upálením. Ne, žádná politika, či mírová symbolika zde nejsou, jen strach z následků svých činů, velký pocit viny, celoživotní osamění, dočasná zmatenost velkého inteligentního dítěte, které bylo podle všeho, když se nikdo nedíval, zlé. Respektujme to i bez symbolů a politiky je to smutný příběh zatmívače.
Komentářů k článku:


10.3. POLITIKA: Ostuda jako Brno
Milan Hamerský
Od roku 1996 vyvěšují radnice obcí a měst 10. března vlajku Tibetu na znamení podpory oprávněných požadavků obyvatel Tibetu... Brno odmítlo.
Komentářů k článku:


10.3. ZAMYŠLENÍ: Národní stát vs. národní stát
David Floryk
V článku autor píše: Zatímco nacionalisticky chápaný "národní stát" je právem terčem kritiky (nejen ze strany konzervativců), klasicky definovaný a zdravě fungující "národní stát" je naopak právem považován za nejlepší (pozor, nikoliv nejlepší možnou, ale nejlepší známou) garanci práva, svobody a řádu pro své občany.
Komentářů k článku:


8.3. NÁŠ RYBNÍK: Slibuji...
JITA Splítková
"Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí."
Tato slova přísahy zazněla v pátek po 14.00h ve Vladislavském sále Pražského hradu. Pronesl je nový prezident ČR Václav Klaus - jednašedesátiletý expremiér a čestný předseda ODS.
Komentářů k článku:


8.3. POLITIKA: Získá česká vláda důvěru?
Vlastimil Ostrý
...Tyto důvody vedou poslanecký klub US-DEU k závěru, že nejlepší variantou je pokračování současné vládní koalice. Proto všech deset poslanců vyjádří vládě důvěru.
Komentářů k článku:


8.3. POLITIKA: Komu facku, komu čest ?
František Vízek
Volby 2002 vyhrála ČSSD výrazně, když nový předseda strany Vladimír Špidla v průběhu kampaně zřetelně slíbil, že s ODS do koalice nepůjde a ani s KSČM "spoluvládnout" nebude.
Komentářů k článku:


7.3. INFO: Konzervativní strana a EU-referendum

...byl zpracován politický program Konzervativní strany a spolupracujících skupin a dohodnuto, že jednou z prvních aktivit bude účast KONS na euroskeptické informační kampani, s vědomím, že vláda ČR vede neférovou, jednostrannou a klamnou kampaň prezentující pouze výhody členství. KONS není proti vstupu do EU ze zásady, ale je znepokojena jejím současným byrokratickým vývojem a neinformovaností české veřejnosti o jejích negativních aspektech.
Komentářů k článku:


7.3. TÉMA: Hyenismus
Vít Blaha
Včera večer mi však zatrnulo. Po tragické události, která se stala ve čtvrtek ráno na Václavském náměstí a znamenala zbytečnou smrt mladého člověka jsem se domníval, že snad nikdo nebude mít v sobě tolik hyenismu, aby tuto věc jakkoliv zneužil k nějakému politickému políčku svému oponentovi.
Komentářů k článku:


7.3. REAKCE: Blbá nálada, pohádky a smrt
Tomáš Haas
...Pokud pohádka zůstane pohádkou, je dobře. Děti se jimi učí rozeznávat dobré od zlého, my dospělí se můžeme zasnít o světě který je lepší než svět ve kterém žijeme, kde dobro vždy vítězí nad zlem, a kde všichni víme kdo je dobrý a kdo je zlý. Problém nastane, když začneme vnímat skutečnost jako pohádku, když začneme připisovat skutečným charakterům vlastnosti pohádkových bytostí, když začneme svět vnímat černobíle...
Komentářů k článku:


6.3. ČESKÁ TELEVIZE: Pocity a realita
Petr Klimeš
V úterním úvodníku Neviditelného psa si pan Mrož všímá neúspěšné volby generálního ředitele ČT a chápe ji jako zásadní nezdar. Přitom jde o věc, která by za normálních okolností ani neměla vzbuzovat větší pozornost. Člověk, který stojí v čele jakékoli z institucí veřejné služby, by měl občana demokratického státu začít zajímat až v okamžiku, kdy dotyčný podnik buď funguje špatně, směřuje k bankrotu, nebo se jeho služby neúměrně prodražují... více v článku
Komentářů k článku:


6.3. POLITIKA: Obavy a znejistění.
Jaroslav Šula
Zvolení Václava Klause prezidentem Česka je krokem obratu od způsobu a směru působení jeho předchůdce Václava Havla. Už samotný fakt, který byl v případě takové volby očekáván a nyní již veřejně hradem stvrzován, je principielně obecně destabilizujícím faktorem.
Komentářů k článku:


6.3. POLITIKA: Volby veřejné či tajné, aneb Co ví i Pitkin.
František Vízek
Volba prezidenta republiky, je-li upřednostněna jako tajná, o něčem vypovídá a vyvolává otázky: Proč se zákonodárci bojí veřejně přiznat ke své volbě ? Čeho se obávají ?
Komentářů k článku:


6.3. OHLAS: Veřejnoprávní média a volba prezidenta v úměře nepřímé.
Josef Trnka
"Mrožův" úvodník byl, mírně řečeno, roztomilý. Na jeho počátku naznačil, že adjektivum veřejnoprávní nemá jakýkoli obsah. Pak tento pojem suverénně převzal do svého slovníku a na jeho základě udělal "nenápadnou" hyperbolu směrem ke zpochybnění potřebnosti veřejnoprávní televize, resp. potřebě platit za její služby. Teprve na závěr však vlastně řekl co chtěl říci. Totiž, naznačil jisté možné personální čachry směřující k odvolání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Významnou roli, podle příznivců koalice, zde má hrát nový prezident, který svým vlivem odmění komunisty za své zvolení.
Komentářů k článku:


5.3. POLITIKA: Dvě poznámky o prezidentské volbě
Jan Zahradil
zvolení V. Klause, které připravilo tento nesourodý, a nikým nevolený mocenský blok "Strana Pravdy a Lásky" o doposud přirozené dostředivé centrum.
Webová stránka Jana Zahradila
Komentářů k článku: