Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 12.3.2003
Svátek má Řehoř
  Výběr z vydání
 >MÉDIA: Veřejnoprávní televize v EU, proč existují a proč se otřásly v základech
 >POLITIKA: Ten hodný, ten zlý a ten ošklivý
 >TIBET: Symbolika vlajek na radnicích
 >MROŽOVINY: Spáry amerického orla VI
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Cedulí za lepší pořádky
 >PSÍ PŘÍHODY: Pejsek v metru
 >IRÁK: První oběť Blixkriegu
 >FRANCOUZSKÉ POHLEDY: Chystáte se na cestu?
 >POLITIKA: Klaus na hradě je dalším neúspěchem Cyrila Svobody
 >ARCHITEKTURA: Pár poznámek k památkové péči
 >HUDBA A ZVUK: Dvořák autenticky
 >GLOSA: Ubohost některých poslanců ČSSD došla svého konce.
 >MÉDIA: Vláda Vladimíra Špidly má důvěru médií
 >EKONOMIKA: ČNB vyčká se snížením sazeb
 >POLITIKA: Referendum na Maltě

  Starší články
 >7.3. REAKCE: Blbá nálada, pohádky a smrt
 >6.3. ČESKÁ TELEVIZE: Pocity a realita
 >6.3. POLITIKA: Obavy a znejistění.
 >6.3. POLITIKA: Volby veřejné či tajné, aneb Co ví i Pitkin.
 >6.3. OHLAS: Veřejnoprávní média a volba prezidenta v úměře nepřímé.
 >5.3. POLITIKA: Dvě poznámky o prezidentské volbě
 >5.3. NÁZOR: Jak se budí voliči
 >4.3. POLITIKA: Mýty a dozvuky prezidentské volby
 >4.3. POLITIKA: Který Klaus je prezidentem?
 >4.3. NÁŠ RYBNÍK: Co je loajalita je členům ODS jasné.
 >4.3. ŠAMANOVO DOUPĚ: Co slíbil Klaus?
 >3.3. POLITIKA: Václav Klaus prezidentem, a co bude dál
 >3.3. POLITIKA: Klausův Hrad zde bude deset let
 >3.3. ZAMYŠLENÍ: Lepší už to bude
 >3.3. POLITIKA: Historicko hysterické křeče
 >3.3. GLOSA: Světlé zítřky
 >3.3. VÁLKA: Jsme pro, pokud nás to nic nestojí
 >3.3. NÁZOR: Prezident Klaus a komunisté
 >1.3. POLITIKA: Oni si časem zvyknou...
 >1.3. POLITIKA: Proč na Irák tlačí anglosaské země

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika
 
12.3. POLITIKA: Ten hodný, ten zlý a ten ošklivý
Rudolf Mládek
Vláda se nám udržela. Parta rozhádanců pochopila, že jí samotné jde už o politický krk. A my občané můžeme jásat.Máme údajnou stabilizaci. Máme klid a mír na práci. Máme pokračující socializaci. Máme sociální normalizaci. A to s plánovaným dluhem 110 miliard jen za tento rok. A jen nezdolný optimista si myslí, že nebude tento dluh větší...
Komentářů k článku:

12.3. POLITIKA: Klaus na hradě je dalším neúspěchem Cyrila Svobody
Milan Hamerský
Zvolení Václava Klause prezidentem vyvolává mnoho emocí, hledají se viníci domnělí či skuteční. Hroutící se vláda a především ČSSD umožňují zůstat ve stínu jednomu z hlavních strůjců Klausova triumfu Cyrilu Svobodovi.
Komentářů k článku:


12.3. GLOSA: Ubohost některých poslanců ČSSD došla svého konce.
Václav John
Hlavním skutečným smyslem hlasování poslanců dne 11.3.2003 o důvěře vládě, alespoň pro mne, nebylo její vyslovení, nebo nevyslovení, ale vystavení vysvědčení osobní kvalitě některým poslancům ČSSD.
Komentářů k článku:


12.3. POLITIKA: Referendum na Maltě
Michal Simkanič
Nejsme zdaleka jedinou zemí, kde politické názvosloví ztrácí svůj obsah. Při nadějném výsledku referenda z Malty, kdy se ukázalo, že odmítnutí vstupu do EU může být zcela reálnou věcí - tamní obyvatelé to nezvládli jen o pár procent - je asi nejpřekvapivější, že v roli zrádce národních zájmů, který chce vygumovat státní nezávislost a suverenitu tohoto malého souostroví, je jakási nacionální strana.
Komentářů k článku:


11.3. POLITIKA: Evropa regionů
Jiří Löw
Vize "Evropy regionů" vychází z vize postupného slábnutí států (které často vznikly a dodnes přetrvávají v umělých bariérách) a zesilování regionů, jako autonomních útvarů vzniklých na základě přirozené logiky, nezkreslované válečnými a mocenskými aspekty... Jedním z hlavních cílů regionální politiky EU je tak “harmonický a hospodářsky vyvážený rozvoj regionů a jejich vzájemné kontakty”.
Komentářů k článku:


11.3. ŠAMANOVO DOUPĚ: Pero Václava Klause
Jan Kovanic
Za komunismu se při volbách "nemuselo" chodit za plentu. Kdo tam přece jen šel, aby svévolně upravil (škrtl) hlasovací lístek, musel si vzít své vlastní písadlo - za plentou totiž pravidelně nebylo!
Komentářů k článku:


10.3. POLITIKA: Důvěra či nedůvěra?
Michal Kadlec
Nastala tedy vládní krize. Vláda má nyní alespoň argument, proč se zásadní programové kroky tak protahují. To, že by při úspěchu v prezidentských volbách reformy dostaly spád a koalice se stmelila, je velmi nepravděpodobné.
Komentářů k článku:


10.3. NÁŠ RYBNÍK: Nechutné zneužití autodafé
JITA Splítková
Jistí lidé se snaží trestuhodně využít náhodné shody politických událostí a hrůzné demonstrativní sebevraždy policií trestně stíhaného mladíka. Kdo vlastně byl Zdeněk Adamec na Netu známý jako Sataník? Z komplexního pohledu na jeho osobu vyplývá i pozadí a pravděpodobné motivy sebevraždy upálením. Ne, žádná politika, či mírová symbolika zde nejsou, jen strach z následků svých činů, velký pocit viny, celoživotní osamění, dočasná zmatenost velkého inteligentního dítěte, které bylo podle všeho, když se nikdo nedíval, zlé. Respektujme to i bez symbolů a politiky je to smutný příběh zatmívače.
Komentářů k článku:


10.3. POLITIKA: Ostuda jako Brno
Milan Hamerský
Od roku 1996 vyvěšují radnice obcí a měst 10. března vlajku Tibetu na znamení podpory oprávněných požadavků obyvatel Tibetu... Brno odmítlo.
Komentářů k článku:


10.3. ZAMYŠLENÍ: Národní stát vs. národní stát
David Floryk
V článku autor píše: Zatímco nacionalisticky chápaný "národní stát" je právem terčem kritiky (nejen ze strany konzervativců), klasicky definovaný a zdravě fungující "národní stát" je naopak právem považován za nejlepší (pozor, nikoliv nejlepší možnou, ale nejlepší známou) garanci práva, svobody a řádu pro své občany.
Komentářů k článku:


8.3. NÁŠ RYBNÍK: Slibuji...
JITA Splítková
"Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí."
Tato slova přísahy zazněla v pátek po 14.00h ve Vladislavském sále Pražského hradu. Pronesl je nový prezident ČR Václav Klaus - jednašedesátiletý expremiér a čestný předseda ODS.
Komentářů k článku:


8.3. POLITIKA: Získá česká vláda důvěru?
Vlastimil Ostrý
...Tyto důvody vedou poslanecký klub US-DEU k závěru, že nejlepší variantou je pokračování současné vládní koalice. Proto všech deset poslanců vyjádří vládě důvěru.
Komentářů k článku:


8.3. POLITIKA: Komu facku, komu čest ?
František Vízek
Volby 2002 vyhrála ČSSD výrazně, když nový předseda strany Vladimír Špidla v průběhu kampaně zřetelně slíbil, že s ODS do koalice nepůjde a ani s KSČM "spoluvládnout" nebude.
Komentářů k článku:


7.3. INFO: Konzervativní strana a EU-referendum

...byl zpracován politický program Konzervativní strany a spolupracujících skupin a dohodnuto, že jednou z prvních aktivit bude účast KONS na euroskeptické informační kampani, s vědomím, že vláda ČR vede neférovou, jednostrannou a klamnou kampaň prezentující pouze výhody členství. KONS není proti vstupu do EU ze zásady, ale je znepokojena jejím současným byrokratickým vývojem a neinformovaností české veřejnosti o jejích negativních aspektech.
Komentářů k článku:


7.3. TÉMA: Hyenismus
Vít Blaha
Včera večer mi však zatrnulo. Po tragické události, která se stala ve čtvrtek ráno na Václavském náměstí a znamenala zbytečnou smrt mladého člověka jsem se domníval, že snad nikdo nebude mít v sobě tolik hyenismu, aby tuto věc jakkoliv zneužil k nějakému politickému políčku svému oponentovi.
Komentářů k článku: