Neviditelný pes  |  Europe's  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 31.3.2003
Svátek má Kvido
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Velký třesk se nekonal
 >POLITIKA: Změny mezi "malými"
 >LIDŠTINY: Exkurze do jedné rodiny
 >MOBY DICK: Leden 2003 v Českých Textárnách
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Víkend na Sůze
 >PSÍ PŘÍHODY: Náš kulhavý pejsek
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Normalizace na druhý pokus
 >NÁZOR: Válka v Iráku a čas změn
 >NÁZOR: Řeknu to koláží
 >NÁZOR: Normalizační televize roku 2003
 >DOPIS: Dobrovolníci pro Irák
 >NÁZOR: Bush, Saddám, svět
 >RECENZE: Oldřich Choděra: Občan v soudním řízení
 >GLOSA: Jak vybírat za to co se nedělá, aneb komunální služby po našem.
 >NÁZOR: Krize skončila ?

  Starší články
 >26.3. POLITIKA: Problémem české armády je Tvrdík
 >26.3. KONFLIKT: Vrtulník sestřelený flintou? Nesmysl!
 >26.3. Izrael se ve válce zatím drží stranou
 >26.3. SPOLEČNOST: Vzhůru na komunistické mlýny
 >25.3. KONFLIKT: Americké vojáky netřeba litovat!?
 >25.3. KONFLIKT: Masmediální masáž
 >25.3. KONFLIKT: Bůh s USA
 >25.3. ŠAMANOVO DOUPĚ: Rizika války (2)
 >25.3. Kdo přijde po Saddámovi?!
 >25.3. KONFLIKT: S kým tedy jsme?
 >24.3. ČESKÁ POLITICKÁ KOMEDIE: Podporujeme válku?
 >24.3. KONFLIKT: Demokratický svět ve slepé uličce
 >22.3. KONFLIKT: Nejasný cíl je poloviční prohrou
 >21.3. POLITIKA: Proč jsem pro válku v Iráku
 >21.3. PROPAGANDA: Goebbels o Spojených Státech
 >20.3. DOKUMENT: Vláda o situaci v Iráku
 >20.3. TÉMA: Nevěrný manžel Hussein, euro a ropa
 >20.3. POLITIKA: K čemu je OSN?
 >20.3. ŠAMANOVO DOUPĚ: Lázně Irák
 >20.3. ZAMYŠLENÍ: Zapomenuté pořekadlo

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika
 
31.3. POLITIKA: Velký třesk se nekonal
Jiří Loewy
Po mnoho týdnů byli jsme krmeni prognózami, k jakým hrůzám dojde na 31. sjezdu České strany sociálnědemokratické. Rozkol, rozvrat, rozpad, přinejmenším ale zuřivé půtky prý čekaly stranu Růže ve dnech 28.-30. března při jejím sněmování v Kongresovém paláci v Praze. Jenže polévka se nakonec nejedla tak horká, jak ji pilní kuchtíci uvařili.
Komentářů k článku:

31.3. POLITIKA: Změny mezi "malými"
Milan Hamerský
Volby v roce 2002 prokázaly, že voličský potenciál pro pravici mimo ODS a KDU není velký. Nabízí se logická otázka, zda má smysl znovu a znovu vyvářet alternativu k (proti) ODS, když předchozí projekty ODA, US, 4K, K, skončily neslavně. Jsem přesvědčen, že takové důvody existují, jsou v samotné logice pravicové politiky, odpovídají volebnímu systému do Poslanecké sněmovny a jsou výhodné pro voliče:
Komentářů k článku:


29.3. NÁZOR: Míroví štváči: černobílé vidění
Drdla, Kubalčík
Odpustíme si úvod - na toto téma toho již bylo napsáno příliš mnoho… Také se budeme dopouštět jistých zjednodušení (např. pod USA budeme rozumět nejen Spojené státy americké, ale i jejich spojence - tj. státy, které jim stojí po boku v současném konfliktu se Saddámem).
Komentářů k článku:


28.3. POLITIKA: Litoměřická výzva

Dokument určený pro nastávající XXXI. sjezd ČSSD, namířený proti vedení sociální demokracie "na čele s předsedou PhDr. Vladimírem Špidlou"
Komentářů k článku:


28.3. ZA ZRCADLEM: Američané nám chtějí vyprávět jen své pohádky tisíce a jedné noci
Alice Mirror
Autorka vysvětluje, proč nesouhlasí s válkou a pokládá si otázky: K čemu tedy tato válka vede? K oprávněné nedůvěře k USA, k sympatiím k islámu. Navíc zvítězí-li v Iráku šiítové, máme se nač těšit, spojí se s ostatními islámskými fundamentalisty (Irán je plný bojovných šíitů) a pak teprve v těchto krajích zapláče lidská svoboda a práva. Každý kdo oslavuje Bushe a obává se islámského teroru, si musí uvědomit, že právě Bush a páni vzadu nám zadělávají svoji arogancí na velké problémy s musulmany, které povede tentokrát oprávněná nenávist.
Komentářů k článku:


28.3. POLITIKA: Záškoláci
Jiří Loewy
Jak to, že se v uplynulých dvanácti letech svědomí mírotvůrců neozvalo ani jedinkrát, když Rusové vtrhli do Čečenska, když se v Africe odehrály genocidy s miliony obětí, když Srbové ostřelovali Dubrovník či Sarajevo a masakrovali tisíce bezbranných v Srebrenici?
Komentářů k článku:


28.3. NÁZOR: Proč je sjezd ČSSD důležitý pro nás všechny.
Václav John
Autor v úvodu píše: Většinou jsou rozpory a boje uvnitř této strany interpretovány jen jako personální střety. Domnívám se, že je to jen druhá rovina problémů a to ta méně významná. Významnější je boj o charakter strany. Ten také s přibližujícím se sjezdem pomalu vyplouvá na hladinu.
Komentářů k článku:


28.3. INFO: Kde čerpat konzervativní ideje a postoje
Martin Rejman
Autor uvádí několik knih: Uvedené knihy patří k základním zdrojům konzervativního myšlení a jsou nadčasovou studnicí moudrosti. Kde však čerpat orientaci v aktuálním světě?
Komentářů k článku:


27.3. Stručně o středě 26.3.2003
(eff)
Miloš Zeman varuje ze své chalupy na Vysočině, že sociální demokracii hrozí pád a doporučil, aby nastávající sjezd sesadil Vladimíra Špidlu a ustavil novým šéfem strany Zdeňka Škromacha, na sjezd se osobně nechystá
Komentářů k článku:


27.3. POLITIKA: Čecháčkovství jako oficiální doktrína
Jiří Pehe
V postojích české politické reprezentace k válce v Iráku opět jednou zvítězilo čecháčkovství. To má nyní dokonce i oficiální posvěcení prezidenta. Ten nedávno prohlásil, že pokud by se Česká republika nechala dotlačit k odpovědi "ano" či "ne", udělala by hrubou chybu. "Naše stanovisko nemůže být ani americké, ani francouzské, naše stanovisko musí být české," řekl Václav Klaus.
Webová stránka Jiřího Pehe
Komentářů k článku:


27.3. ŠAMANOVO DOUPĚ: Obrana vlasti
Jan Kovanic
Když jsem tak poslouchal těsně předválečný projev amerického prezidenta, v němž se obracel k iráckému lidu, aby nebojoval za špatný režim, který si to nezaslouží, automaticky mne napadlo, jak bychom se asi zachovali my. My v dřívějších časech, kdy u nás vládla totalita. Kdyby se některý z dřívějších amerických prezidentů rozhodl osvobodit nás od komunistického režimu a hodlal k nám vpadnout s tanky a děly.
Komentářů k článku:


27.3. KONFLIKT: Americké vojáky netřeba litovat!?
Jiří Wagner
Již týden probíhá v Iráku válka za svržení vraha, který by mohl ve výhledu několika málo let způsobit katastrofu mnohem větší než byly až dosud ojedinělé teroristické útoky. Pacifisté protestují, naše média jejich hořekování vydatně podporují.
Komentářů k článku:


26.3. POLITIKA: Principy demokracie platí pro všechny
Jana Hybášková
Dvanáct let hledalo světové společenství lepší prostředek, než je válka. Je jenom škoda, že všichni ti, kdo naznačují, že jsou i jiná, lepší řešení, je v těch posledních dvanácti letech nepoužili
Komentářů k článku:


26.3. POLITIKA: Reforma nesnese odklad
Vlastimil Ostrý
Poslanci vládní koalice při hlasování o důvěře, vyvolané spory a neúspěchem při prezidentských volbách, jednomyslně podpořili vládu. Koalice tak má potvrzený mandát a musí se usilovně pustit do plnění vládního prohlášení. Jednou ze součástí koaliční dohody a důležitou podmínkou pro účast US-DEU v této vládě je zahájení komplexní reformy veřejných financí.
Komentářů k článku:


26.3. POLITIKA: Podpořte prezidenta Bushe
Daniel Kroupa
Každý z nás má však na vybranou zda podpoří prezidenta Bushe k efektivnímu prosazení válečných cílů, které jsou správné a spravedlivé, nebo zda svým vystupováním pomůže prodloužit utrpení obyvatel Iráku a setrvání Saddáma Huseina u moci. V této věci já pochybnosti nemám: podporuji prezidenta Bushe.
Komentářů k článku: