26.3. Izrael se ve válce zatím drží stranou
www.infoservis.net
Většina Izraelců se dnes více než iráckých scudů obává sebevražedných atentátníků. Komentářů k článku:
25.3. Kdo přijde po Saddámovi?!
www.infoservis.net
Kdo bude vládnout Iráku po svržení Saddáma Husajna? Náročnost sestavení nové vlády je srovnatelná se sestavováním mozaiky z malých kamínků či se skládáním obrázků puzzle Komentářů k článku:
24.3. POOHLÉDNUTÍ: Voda jako záruka života a sváru
Ota Ulč
Autor se zabývá problémem - nedostatek vody: V 88 zemích třetího světa (téměř 40% světové populace) nedostatek vody je závažnou překážkou hospodářskému vývoji. Již téměř miliarda pozemšťanů usiluje o přežití v pouštích a polopouštích. Sahara se rozlézá jižním směrem, 50 až 200 kilometrů rok co rok. Komentářů k článku:
24.3. CESTOPIS: Ten nejdivočejší západ
Jan Hurych
Vraceli jsme se tehdy domů do Saskatchewanu a měli jsme za sebou několik tisíc kilometrů, vlastně bych měl správně říci "měla", neboť to všechno za mne odřídila At'a, moje lepši polovice, manželka a manažerka - to vše prosím v jedné osobě. Já ten okruh absolvoval spíše jako navigátor, rodinný kinematograf a pozorovatel... Komentářů k článku:
24.3. USA: Kovboj Bush
Dušan Neumann
Zamyšlení nad principy, které tolik iritují evropskou intelektuálskou elitu. Komentářů k článku:
21.3. NÁZOR: Afgánistán ano, Irák ne ?
Miroslav Oborník
Kanada se rozhodla nezúčastnit se válečného tažení proti Sadámovi. Předseda vlády Jean Chrétien to zdůvodnil tím, že je zásadně proti válce, jejímž cílem je změna režimu v dané zemi. Vyjádřil též obavy z toho, zda je vůbec možné určit hranici, kdy je politický systém či režim ještě přijatelný, kdy méně a kdy se stává důvodem k válce. Nemíním zde hodnotit kroky kanadské vlády, musím říci, že je do jisté míry chápu... Komentářů k článku:
21.3. FRANCOUZSKÉ POHLEDY: Od náměstí Svornosti k Eiffelově věži - itinerář
Marcela Bendáková
(M1, 8, 12 - Concorde) Place de la Concorde - Champs-Elysées - Arc de Triomphe (výhled) - Palais Chaillot - Tour Eiffel (výhled) - Les Invalides + Muzeum Rodin + Musée d'Orsay (RER C) Komentářů k článku:
20.3. TÉMA: Nevěrný manžel Hussein, euro a ropa
Petr Baubín
Autor píše: Proč na jedné straně USA a Británie jako strážci demokracie a lidských práv tvrdě prosazují tuto válku a na druhé straně se jí státy jako Francie a Německo se jí ne méně usilovně brání?
Pokusím se rozptýlit ideologické mlhy a najít jádro pudla. Argumenty pro válku lze shrnout do třech základních tezí: viz článek Komentářů k článku:
20.3. TÉMA: Německo - mír nebo odveta?
Vít Rázek
Průzkum veřejného mínění z minulého týdne ukazuje, že 85 procent Němců odmítá válku jako jakýkoli prostředek řešení Irácké krize. Zapnete-li v dnešním Německu televizi, posloucháte-li cestou do práce rádio, všude zní "jsme samozřejmě proti válce", a následují živě vysílané telefonáty posluchačů ,názor opačný, ať již v diskusiči ve sdělaovacích prostředcích nezazní... Komentářů k článku:
19.3. FRANCOUZSKÉ POHLEDY: Od náměstí Svornosti k Eiffelově věži
Marcela Bendáková
I další díl povídání o Francii se věnuje Paříži. Komentářů k článku:
17.3. NEVNÍMÁNO: Armáda snů
Jiří Brossmann
Americká armáda převádí stále více operací na soukromé firmy (This Gun For Hire, Wired 11.02), zárověň se chystá vyvinout roboty s určitou mírou autonomie, kteří by měli nahradit v některých riskantních operacích živé vojáky (Robogrunt: the US military's plans for robot armies, The Register), pro které ovšem zároveň vyvíjí nanotechnologií vybavené uniformy (Sci-Fi War Uniforms?, Newsweek). Komentářů k článku:
15.3. NÁZOR: Poslední americká válka pod vlajkou OSN
J.Jason
Některé články českých propagátorů války, ke kterým patří I mnozí přispěvatelé do NP se snaží vinit OSN jako příčinu dosavadního neúspěchu Spojených státu si získat na svoji stranu další země... Komentářů k článku:
14.3. INFO: Paříž 2003 - doprava a vstupné do muzeí, galerií a dalších památek
Marcela Bendáková
Praktické informace pro turisty cestující do Paříže... Komentářů k článku:
13.3. PRÁVO A SMRT: Humanistická justice na rozcestí
Jaroslav Teplý
Dnes ráno (12.3.2003) v půl osmé oznámila francouzská televise, že došlo k útoku na věznici ve
Fresnes za použití třaskavin, raket a jiných prostředků dosud teoreticky vyhražených armádě. Za útoku
byl "osvobozen" těžký zločinec nejvyšší kategorie... a policie je napadána, že zasahuje nepřiměřeně... Komentářů k článku:
12.3. TIBET: Symbolika vlajek na radnicích
Jiří Wagner
V pondělí byly na téměř 180 radnicích českých měst vyvěšeny tibetské vlajky jako připomínka 44. výročí od vypuknutí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci a jeho následného krvavého potlačení, při němž zahynulo 87 tisíc obyvatel. Od té doby Čína, která Tibet obsadila již roku 1951, v Tibetu ještě drastičtěji upevňuje svou nadvládu - jak v červnu 1984 oznámila tibetská exilová vláda, v důsledku čínské invaze a okupace zahynulo 1,2 Tibeťanů. Komentářů k článku:
|