Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 15.4.2003
Svátek má Anastázie
  Výběr z vydání
 >BOMBARDOVÁNÍ: Najděte devět rozdílů
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Komunikace je život
 >O CHYTRÝCH LIDECH: Protiklady potomka antiky (1)
 >POLITIKA: Česká republika nebude hodným chlapečkem
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Stinná stránka krásného dne
 >PSÍ PŘÍHODY: Nastala minuta přísnosti
 >ARCHITEKTURA: Římská architektura - lamborghini, jaguar a další pamětihodnosti
 >EKONOMIKA: Irák - problém odstraněn
 >FEJETON: Kde je ta soudružka, co dávila ?
 >ZAMYŠLENÍ: Vypořádání s minulostí, odpuštění provinilcům
 >NÁZOR: S námi odejde zákon
 >POSTŘEH: O rozespalosti
 >FILM: Tak horké to nebude
 >INFO: Veřejná soutěž o Drážďanskou cenu lyriky
 >FEJETON: Náš soused je V.I.P. - pomoc!

  Starší články
 >10.4. TÉMA: SARS se šíří.
 >10.4. ŽIVOT: Zásah záchranné služby viděný naživo
 >10.4. MÉDIA: Koncesionářské poplatky jsou dinosaurem minulosti
 >10.4. MÉDIA: Příběh téměř zpravodajský aneb Jak přijít k 10 miliardám
 >10.4. ZE ZAHRANIČÍ: Politika dobrých úmyslů
 >10.4. UNIE: Odpovědnost při rozhodování o vstupu do EU
 >9.4. ZA ZRCADLEM: US Army je z velké části armáda neamerických občanů zvaných "potrava pro pušky".
 >9.4. SPOLEČNOST: Životní styl typu Big Mac
 >9.4. SPOLEČNOST: Medvědí služba
 >9.4. O KNIHÁCH: Vaculíková aneb vzpomínka na Jana Lopatku
 >9.4. KOMENTÁŘ: Milan Hejduk
 >8.4. ZE ZAHRANIČNÍHO TISKU: Kdo opravdu může za tragédii 11.září 2002?
 >8.4. INFO: Zpráva k návrhu předloženému společnosti RadioMobil a.s.
 >7.4. VESMÍR: Překvapení černých děr
 >7.4. NÁZOR: Skončí někdy privatizace bez pravidel?
 >7.4. ARCHITEKTURA:Památkáři k případu kavárny ve Vodních kasárnách v Olomouci
 >7.4. ZE ŽIVOTA: Skeptický klub Sisyfos dovalil balvany
 >7.4. PRAHA: Vzhůru na Everest ... pardon, na Petřín!
 >7.4. POLITIKA: Hlupák, nebo korupčník?
 >7.4. NÁZOR: Před úterním jednáním Sněmovny o dálnici D 47.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost
 
15.4. BOMBARDOVÁNÍ: Najděte devět rozdílů
Prostě Gentleman

Gentlemanův deníček
Komentářů k článku:

15.4. O CHYTRÝCH LIDECH: Protiklady potomka antiky (1)
JITA Splítková
1. dubna před víc jak 500 lety třináctiletý kluk, později nazývaný titán, génius, výjimečný talent, Michelagniolo di Ludovico di Lionardo di Buonarorroti Simoni, známý jako Michelangelo nastupuje do učení v umělecké dílně malířů Domenika a Davida Ghirlandaiových.
Komentářů k článku:


15.4. NÁZOR: S námi odejde zákon
Tomáš Haas
Na první pohled by se mohlo zdát, že jediným nedostatkem pozměňovacího návrhu poslankyně Marvanové k návrhu zákona o převodu některého nepotřebného vojenského majetku z vlastnictví České republiky na územní samosprávné celky, je způsob jakým se paní poslankyně snaží naroubovat na zákon, který řeší jeden specifický problém cosi, co se předmětu projednávaného zákona vůbec netýká.
Komentářů k článku:


14.4. LIDÉ: Osamělý bojovník František Kriegl
Leoš Kyša
Desátého dubna uplynulo 95 let od narození bezesporu jednoho z nejstatečnějších a nejzásadovějších českých politiků. Člověka, který pro svou myšlenku dokázal nesčetněkrát nasadit nejen svou materiální existenci, ale i holý život. Paradoxem doby zůstává, že ke konci života, kdy byl ve světě oslavován a připomínán, byla na něj doma házena špína a proti jeho osobě vyvolávána nenávist. Dnes už jméno a život tohoto muže pomalu, a jistě nespravedlivě, odchází do zapomnění. Tímto člověkem nebyl nikdo jiný než lékař, politik a odvážný bojovník František Kriegel.
Komentářů k článku:


14.4. ZAJÍMAVOST: Iluze či vize?
Jan Hurych
v roce 1862 napsal Victor Hugo v Bídnících:" Občané...umíte si představit budoucnost? Národy si budou navzájem jako bratři, žádné děsivé události, všichni budou šťastni..." Ano, dobře míněno, ale stále ještě jenom iluze. Na druhé straně, jen o rok později, napsal jiný Francouz, Jules Verne , knihu (která byla odmítnuta nakladatelem a našel ji až Verneův pravnuk v roce 1989) ve které zobrazuje svoji vizi o tom, jak bude svět vypadat za sto let a která se jmenuje "Paříž ve dvacátém století" a vyznačuje už i typickou verneovskou "jasnovidností".
Komentářů k článku:


14.4. SOUTĚŽ: Jak jsme putovali do Evropy…
Daniel Kvasnička
Bratr Paleček, 3. bienále humoristické soutěže o náboženských i nenáboženských lidech.
Komentářů k článku:


14.4. ZAMYŠLENÍ: Je ministr Šimonovský hrdina nebo podvodník?
Rudolf Mládek
Dálnici D47 konsorcium Housing&Construction již zřejmě nepostaví. Zrušení tohoto kontraktu se ztrátou 750 milionů korun bylo schváleno. Zrušení uvítali především ti, kteří poukazovali na skutečnost, že se jedná spíše o tunelování, než seriózní podnikatelský projekt.
Komentářů k článku:


14.4. NÁZOR: Volání z druhého břehu
Helena Berthelon
já jsem od roku 1968 spojila svůj život s Francií, vystudovala jsem zde politické vědy a historii, ale za experta na zahraniční politiku Francie se rozhodně nepovažuji. Protože však zde žiji, žila jsem, pracovala, rodila a vychovávala, sleduji místní media a rozmlouvám se sousedy, tak snad o místní mentalitě cosi vím. Předem musím podotknout, že nejsem v žádném případě stoupenec politických názorů, či strany pana Chiraca. Patřím mezi levicové voliče a všeobecně tudíž nesouhlasím s jeho politikou. Domnívám se současně, že Francie, ani Francouzi se tentokrát nemají potřebu jakkoli obhajovat, ale pokusím se čtenáři bez dostatečné znalosti této země a její historie, cosi vysvětlit.
Komentářů k článku:


14.4. SVĚT: Mešitu u každé posluchárny?
Miroslav Oborník
Jsem velmi smířlivý, co se týče náboženství. Jsem bytostně přesvědčen o tom, že jádro všech světových náboženství a duchovních nauk je stejné a že hlavním cílem lidského života skutečně je přesáhnout jejich prostřednictvím omezenou lidskou individualitu. Jsem také toho názoru, že společnost by měla udělat maximum pro vzájemnou toleranci různých náboženských a kulturních skupin občanů a umožnit všem svobodnou realizaci jejich náboženského a duchovního života. Všechno má ale své meze. To co předvedla tento týden skupina muslimských studentů na Montrealské univerzitě je, dle mého názoru, přesahuje až nehorázně.
Komentářů k článku:


14.4. REAKCE: Píseň noci 29. října
Jan Beneš
Viktor Dyk napsal onu báseň, končící "výkřikem básníkova hrdla" Boj teprve nám nastává. Týkala se 29. října 1918 a byla to vise více než realistická, neb "kokardy, jásot na praporu prapor" byly sic dne předcházejícího důvodné, ale řešily málo. Řešení bylo pohříchu hlavně na našich legionářích a dodejme zde, že právě onoho dne měl v daleké Sibiři ve vsi Aksakovo, pohřeb plukovník Josef Jiří Švec. Zpráva o vzniku státu o který jemu i jeho "bráškům" šlo, na Sibiř dorazila až 3. listopadu.
Komentářů k článku:


12.4. PODVOD: Další konkurz - Zbrojovka Brno
Pavel Kuthan
Další podvod v podkladech pro konkurzní řízení na Krajském soudě v Ústí nad Labem tentokrát na Zbrojovku Brno a.s.
Podobně jako v kauze Union banky, kdy byl vyhlášen bleskový konkurz soudcem Berkou a po několika dnech se prokázalo, že některé podklady pro konkurz byly zfalšované, podobně probíhal konkurz u stejného soudce stejnou rychlostí na Zbrojovku Brno a.s. se zfalšovanými podklady, které by si měl průměrný soudce před vyhlášením konkurzu ověřit.
Komentářů k článku:


12.4. ZAMYŠLENÍ: Pochodeň
Daniel Kvasnička
Bude to vypadat nepřijatelně, ale tvrdím, že jsme příliš oslavovali Jana Husa. Velice často jsme přijímali řešení Jana Palacha a Jana Zajíce. A uklidňovali jsme svoje svědomí tím, že jsme o jejich činu znova a znova mluvili. Příliš jsme nemluvili a nemluvíme o tom, co ty muže k takovému činu dotlačilo.
Komentářů k článku:


12.4. ZAMYŠLENÍ: Co je dovoleno "bohovi", není dovoleno "volovi" .
Václav Vlk
Demokracie je systém,kde by , v ideálním stavu, nemělo být "bohů" ale ani "volů" .Což se v praxi málokdy skutečně úplně povede. Vždy se snaží různé síly dostat se mezi "bohy" a ostatní, kteří nepatří k vyvoleným, dostat do role "volů". V nedávné minulosti se o to u nás nejprve pokoušeli nacisté později, méně drasticky, ale o to déle a historicky dokonce úspěšněji, komunisté. Pád Berlínské zdi přišel také kvůli tomu, že už většina lidí měla dost oněch neomylných "bohů" , kteří za nás a o nás hlasovali na stranických sjezdech a domnívali se, že si v traktátech říkají "proletáři" podle toho, že mohu na červenou kolem nás proletět v šestsettrojkách.
Komentářů k článku:


11.4. FEJETON: Spreje a sprejeři
Alex Koenigsmark
"Kdybych ho chytil," pravil psychiatr ponuře, "tag mu dám přes držku."... pronesl autorův přítel, ale nedal nýbrž... klikněte si:-), budete pobaveni.
Komentářů k článku:


11.4. ŽIVOT: Záchranná služba
Marek Uhlíř
U případu, který popsal Marian Kechlibar v Neviditelném psu 10. 4. (Článek ŽIVOT: Zásah záchranné služby viděný naživo), zasahovala výjezdová skupina Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy poté, co operační středisko linky přijalo tísňový telefonát ve 21:19. Zdravotníci byli na místě ve 21:22, tedy ne za patnáct minut, jak udává autor. Intoxikovaný mladík však ošetření a převoz odmítl, navíc naše záchranáře verbálně napadl.
Komentářů k článku: