Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 17.4.2003
Svátek má Rudolf
  Výběr z vydání
 >HUDBA A ZVUK: Partitura a jak se dostává na světlo boží
 >PRÁVO: Soudní podivíni
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Život je komunikace
 >INTERNET: Konečně za paušál - a bez drátů!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Druhý den na Interkameře
 >PSÍ PŘÍHODY: Objevil se spolubojovník
 >INTERNET: Další nehoráznost Telecomu
 >EKOLOGIE: Tupý meč ministra Ambrozka
 >POLITIKA: Prezidentův užitečný nápad
 >POLITIKA: Vítězství svobody v Iráku
 >NÁZOR: Maskot a pan "generální"
 >NÁZOR: O pravdě a přátelství
 >KOMENTÁŘ: Studený čumák (4)
 >RODINA: Jak uhlídat děti
 >NÁZOR: EU - myslet stále ještě bolí.

  Starší články
 >27.3. Soud o Spejbla a Hurvínka
 >26.3. Česká politika a masky od hasičů
 >25.3. Železný: Nehledejme viníky doma
 >24.3. Americké rakety pohánějí komunisty vpřed
 >21.3. Bermudský trojúhelník viny
 >20.3. Válka začala po čtvrté hodině ranní
 >19.3. Jsme ve válce
 >18.3. Zviditelňování místo diskuse
 >17.3. Lekce za deset miliard
 >14.3. Špidla vrací úder
 >13.3. Dobrá banka
 >12.3. Prvky důvěry v hlasování o důvěře
 >11.3. My v publiku
 >10.3. Zamračeno, ale bouřka asi nebude
 >7.3. Může se stát i vám
 >6.3. Poslední výkon originálního myslitele
 >5.3. Složené funkce a vystěhovaný nábytek
 >4.3. Televizní hrušky a jabka
 >3.3. Vstupujeme do éry Václava II.
 >1.3. Václav Klaus prezidentem, a co bude dál

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus
 
17.4. Do Agory se vrátila historie
(eff)
Myslím, že bychom se občas měli zastavit a vážně a přitom bez patosu si připomenout význam okamžiku. To, co se stalo 16. dubna 2003, je bezesporu událost, která si takové zastavení zaslouží.
Komentářů k článku:

16.4. S křížkem po funuse
(eff)
Jak ten čas letí! Ještě před pár dny vykřikoval lidovecký předák Jan Kasal, že vyslání nemocnice na Střední východ nepřipadá v úvahu, protože by nás to zatáhlo do války. Opatrně, mezi dvěma ploty, v závětří, v pozici nerozházet si to ani s Petrem, ani s Pavlem, ani s červenými, ani zelenými, ani puntíkatými, ani pruhovanými, vláda lavírovala a bruslila mez vejci, až bylo dobojováno, zrůdný režim se zhroutil, Husajn zmizel, buď rozmetán bombou nebo se ukryl do něčí přátelské náruče (pod francouzskou ochranou už několik takových zrůd v luxusu přežívá), načež nastal čin s velkým Č - vláda předložila vyslání nemocnice parlamentu, aby vše schválil.
Komentářů k článku:


15.4. Standardní komunistická lež
(nov)
Všude, kde se jen dá, tvrdí čeští komunisté, že Saddámův režim instalovali a vyzbrojili Američané. Nejhorší pak je, že tuto nestydatou lež nechávají bez povšimnutí jak jejich oponenti v televizních diskusích, tak moderátoři - jak se právě stalo v minulém pořadu "Nedělní partie" TV Prima.
Komentářů k článku:


14.4. Izolace jako pochybný luxus
(eff)
Klausův mluvčí Tomáš Klvaňa popřel zprávy, kterým nechce soudný člověk věřit. Na schůzce s americkým velvyslancem Stapletonem měl Klaus údajně žádat amerického představitele, aby byla Česká republika vyškrtnuta ze seznamu zemí podporujících spojenecké úsilí v Iráku. Když pak - podle Klvaňou popřených zpráv - si zaspekuloval o tom, že pokud se v Iráku najdou chemické zbraně, pak půjde o podvrh, Američan se namíchl a odešel "jako opařený". Mluvčí amerického velvyslanectví Lisa Hellingová se odmítla k novinářskému i hradnímu tvrzení vyjádřit. Z hlediska diplomatického protokolu by pro ni bylo jistě méně obtížné říci "noviny se mýlily", než že "prezidentův mluvčí lže jako když noviny tisknou".
Komentářů k článku:


11.4. Nepokládejme válku za myšlenkové tabu
(nov)
Ačkoli západní média mají dnes k dispozici nevídané informační systémy, nenašel se jediný profesionál, který by dokázal správně vyhodnotit slabost iráckého režimu Saddáma Husejna. O to více je celý svět zaskočen snadností, s jakou byl dobyt Bagdád a pádem diktátorského režimu, který se rozplývá jako dým. Média se hájí právě nadbytkem propagandisticky ovlivněných údajů, avšak není za neschopností analýzy spíše to, že válka je pokládána za tabu, o němž slušný člověk nepřemýšlí?
Komentářů k článku:


10.4. Groteska ve sněmovně a Řezníkův konec
(eff)
Saddam Husejn je s největší pravděpodobností mrtev. Jeho režim přestal ovládat hlavní město a v jižní části země se chystá nastolení nové správy. Jedna tyranie je v troskách.
Komentářů k článku:


9.4. Jdem do toho? Oni jdou do toho.
(eff)
Slovy "Let´s go", tedy "Jdeme do toho" začal George Bush válku proti režimu bagdádského řezníka Saddáma Husajna. Zdá se, že opakoval slova, která byla povelem k protiútoku proti teroristům z 11. září 2001, kteří se chystali čtvrtým uneseným letadlem napadnout Bílý dům ve Washingtonu.
Komentářů k článku:


8.4. Melounový sjezd v Brně
(nov)
O uplynulém víkendu se v Brně konal mimořádný sjezd Strany zelených, jenž volil nové vedení. Zmocnili se ho exponenti tzv. "tmavozeleného" křídla v čele Janem Beránkem (nový předseda), Jakubem Patočkou a dalšími "tvrdými" ekologisty.
Komentářů k článku:


7.4. Koho hlídá BIS aneb Tvrdík se nebojí
(eff)
Čas od času se hladina politického rybníka zčeří - ploutví mrskne fízlovská aférka, jako na připomenutí, že pod lesklou hladinou je temná tůň plná nezjeveného. V minulém týdnu ale bylo těch zámrsků víc najednou a těžko se v nich vyznat.
Komentářů k článku:


4.4. Permanentní válka o média
(nov)
V těchto dnes se člověk nevyhne psaní o válce. Když pomine tu skutečnou v Iráku, vnitropolitické události mu nedovolí, aby nepsal o té virtuální, permanentně vedené válce o média, jejíž poslední bitvou je rozhodnutí Sněmovny o odvolání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.
Komentářů k článku:


3.4. Sněmovna našla obětního beránka - velkou radu
(eff)
Co se v úterý nepovedlo, prošlo ve středu: dolní komora parlamentu se sešla, aby projednala jediný bod, a jím bylo odvolání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Ke kterémuž narovnání nakonec došlo, řečeno s klasikem, byť o jediný hlas.
Komentářů k článku:


2.4. Marš do práce, chásko líná
(eff)
Marš do práce, chásko líná, chce se říci poté, co sněmovna ani napočtvrté nebyla schopná sestavit program jednání. Jste placení za projednávání a schvalování rozumných zákonů - tedy, právě toto od vás občané čekají a zdaleka ne vždycky jste schopni toto očekávání naplnit.
Komentářů k článku:


1.4. Na stopě Tlustého jevu
(nov)
V kauze odposlechů poslaneckých mobilů, kterou 21. února letošního roku na půdě Sněmovny otevřel Vlastimil Tlustý, došlo k zásadnímu obratu. Podle astrofyzika Jiřího Grygara se tento jev dá vysvětlit pouze teorií superstrun, rozvinutím dalších dimenzí 11rozměrného strunového prostoru, ovšem za předpokladu, že na kalendáři je datum 1. dubna.
Komentářů k článku:


31.3. Špidla obstál jen s několika boulemi
(eff)
Špidla obstál jen s několika boulemi Vladimír Špidla porazil už v prvním kole bývalého ministra průmyslu Jiřího Rusnoka a druhým mužem ve straně zůstává Stanislav Gross. Proti němu se nikdo nepostavil.
Komentářů k článku:


28.3. Mezi Evropou a Amerikou
(nov)
Nerozhodnost Špidlova kabinetu ohledně účasti ČR na irácké válce je kritizována z obou stran politického spektra. Na rozdíl od kritiky hospodářské politiky si dvojaký postoj české vlády zaslouží spíše uznání, neboť bezděky bere ohled na novou geopolitickou situaci světa.
Komentářů k článku: