Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 25.4.2003
Svátek má Marek
  Výběr z vydání
 >FEJETON: Jak přežít máj
 >FEJETON: Nevážné zamyšlení o jménech
 >INFO: Válka kuřáků s nekuřáky se nekoná.
 >POLITIKA: Jak s korupcí?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Děti a alkohol
 >PSÍ PŘÍHODY: Vylekaná paní od plynu
 >NÁZOR: Klady a zápory nového Hradu, hlavně úředníků.
 >ŽIVOT: Psové a jiné animálie (9)
 >OHLAS: Veřejnoprávní televize v EU
 >FRANCOUZSKÉ POHLEDY: Od Louvru k Notre-Dame - itinerář
 >PENÍZE: Union banka - konkurs, nebo vyrovnání?
 >TÉMA: Jaderná energetika ve stínu Černobylu
 >CESTY: Začíná čas letních výletů a dovolených
 >NÁZOR: Fata morgána Společné zahraniční a bezpečnostní politiky
 >FRANCOUZSKÉ POHLEDY: Od Louvru k Notre-Dame

  Starší články
 >4.4. Permanentní válka o média
 >3.4. Sněmovna našla obětního beránka - velkou radu
 >2.4. Marš do práce, chásko líná
 >1.4. Na stopě Tlustého jevu
 >31.3. Špidla obstál jen s několika boulemi
 >28.3. Mezi Evropou a Amerikou
 >27.3. Soud o Spejbla a Hurvínka
 >26.3. Česká politika a masky od hasičů
 >25.3. Železný: Nehledejme viníky doma
 >24.3. Americké rakety pohánějí komunisty vpřed
 >21.3. Bermudský trojúhelník viny
 >20.3. Válka začala po čtvrté hodině ranní
 >19.3. Jsme ve válce
 >18.3. Zviditelňování místo diskuse
 >17.3. Lekce za deset miliard
 >14.3. Špidla vrací úder
 >13.3. Dobrá banka
 >12.3. Prvky důvěry v hlasování o důvěře
 >11.3. My v publiku
 >10.3. Zamračeno, ale bouřka asi nebude

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne
 
25.4. Malomocná ČSSD
(nov)
Po loňských volbách mnozí experti věštili, že se Špidlova koaliční vláda záhy rozpadne - a to kvůli programové neslučitelnosti a nespolehlivosti koaličních trpaslíků US/DEU a KDU-ČSL. Po 10 měsících vlády se ale ukazuje, že Černého Petra má v rukou koaliční obr - malomocenstvím trpící ČSSD.
Komentářů k článku:

24.4. Tady blbě hrajou
(eff)
Tady blbě hrajou, v téhle hospodě mě už neuvidíte, řekl si Jiří Rusnok a složil poslanecký mandát. Je to čin upřímný, v našich poměrech neobvyklý, hodný zatleskání. Obvyklý je pravý opak - poslanec se drží židle, jako by byl přilepený a museli by ho od ní odsekat majzlíkem.
Komentářů k článku:


23.4. Ministerský post jako funkce pro žehlíře
(eff)
Lidi nadané obrazotvorností baví představa, že ministr zahraničí Cyril Svoboda stojí na koberečku a prezident Václav Klaus přechází s rukama za zády a péruje ho za jeho pohrdavé výroky na téma "Václav Klaus nerozumí problematice Evropské unie".
Komentářů k článku:


22.4. Kostlivec za 326 milionů
(nov)
Přes Velikonoce se v Česku vylíhla nová finanční aféra. Ministryně zdravotnictví Marie Součková vytáhla z koaliční vládní skříně kostlivce za 326 milionů Kč, které Špidlův kabinet podle výroku rozhodčího senátu zaplatil firmě Diag Human za to, že se před 10 lety o této firmě tehdejší ministr zdravotnictví M. Bojar (OF) vyjádřil nepříznivě a firma byla vyřazena z obchodu s krevní plazmou z českých transfúzních stanic.
Komentářů k článku:


22.4. HUDBA A ZVUK: Nahrávání je věda i umění, etika i estetika
Lubomír Fendrych
Forbína Peníze a hudba - přípodoteky Hudební festivaly Antonína Dvořáka v Příbrami; Boni pueri v Holandsku - recenze Rafael Kubelík Smetana Richard III., Wallenstein Camp, Hakon Jarl, Novák South Bohemian Suite (Česká filharmonie, R. Kubelík); Václav Návrat Vyhnání z ráje (V. Návrat comupter violin) - ftipy- Stereo& Video na květen - Nahrávání je věda i umění, etika i estetika… s Václavem Syrovým
Komentářů k článku:


18.4. Pravý význam školy
(nov)
V tomto týdnu proběhly přijímací zkoušky na střední školy a víceletá gymnázia, jejichž výsledky ovlivní životy mnoha školáků a jejich rodin. Vstoupí do rozbouřených vod, neboť i školství se roce 1989 dostalo "do pohybu". Nicméně v diskusích, které se vedou více než 10 let, na žádné úrovni vůbec nezaznělo, jak změny osnov a stylu výuky postihnou socializační faktor, jímž škola na každé dítě působí a který má větší význam než získaná suma vědomostí.
Komentářů k článku:


17.4. Do Agory se vrátila historie
(eff)
Myslím, že bychom se občas měli zastavit a vážně a přitom bez patosu si připomenout význam okamžiku. To, co se stalo 16. dubna 2003, je bezesporu událost, která si takové zastavení zaslouží.
Komentářů k článku:


16.4. S křížkem po funuse
(eff)
Jak ten čas letí! Ještě před pár dny vykřikoval lidovecký předák Jan Kasal, že vyslání nemocnice na Střední východ nepřipadá v úvahu, protože by nás to zatáhlo do války. Opatrně, mezi dvěma ploty, v závětří, v pozici nerozházet si to ani s Petrem, ani s Pavlem, ani s červenými, ani zelenými, ani puntíkatými, ani pruhovanými, vláda lavírovala a bruslila mez vejci, až bylo dobojováno, zrůdný režim se zhroutil, Husajn zmizel, buď rozmetán bombou nebo se ukryl do něčí přátelské náruče (pod francouzskou ochranou už několik takových zrůd v luxusu přežívá), načež nastal čin s velkým Č - vláda předložila vyslání nemocnice parlamentu, aby vše schválil.
Komentářů k článku:


15.4. Standardní komunistická lež
(nov)
Všude, kde se jen dá, tvrdí čeští komunisté, že Saddámův režim instalovali a vyzbrojili Američané. Nejhorší pak je, že tuto nestydatou lež nechávají bez povšimnutí jak jejich oponenti v televizních diskusích, tak moderátoři - jak se právě stalo v minulém pořadu "Nedělní partie" TV Prima.
Komentářů k článku:


14.4. Izolace jako pochybný luxus
(eff)
Klausův mluvčí Tomáš Klvaňa popřel zprávy, kterým nechce soudný člověk věřit. Na schůzce s americkým velvyslancem Stapletonem měl Klaus údajně žádat amerického představitele, aby byla Česká republika vyškrtnuta ze seznamu zemí podporujících spojenecké úsilí v Iráku. Když pak - podle Klvaňou popřených zpráv - si zaspekuloval o tom, že pokud se v Iráku najdou chemické zbraně, pak půjde o podvrh, Američan se namíchl a odešel "jako opařený". Mluvčí amerického velvyslanectví Lisa Hellingová se odmítla k novinářskému i hradnímu tvrzení vyjádřit. Z hlediska diplomatického protokolu by pro ni bylo jistě méně obtížné říci "noviny se mýlily", než že "prezidentův mluvčí lže jako když noviny tisknou".
Komentářů k článku:


11.4. Nepokládejme válku za myšlenkové tabu
(nov)
Ačkoli západní média mají dnes k dispozici nevídané informační systémy, nenašel se jediný profesionál, který by dokázal správně vyhodnotit slabost iráckého režimu Saddáma Husejna. O to více je celý svět zaskočen snadností, s jakou byl dobyt Bagdád a pádem diktátorského režimu, který se rozplývá jako dým. Média se hájí právě nadbytkem propagandisticky ovlivněných údajů, avšak není za neschopností analýzy spíše to, že válka je pokládána za tabu, o němž slušný člověk nepřemýšlí?
Komentářů k článku:


10.4. Groteska ve sněmovně a Řezníkův konec
(eff)
Saddam Husejn je s největší pravděpodobností mrtev. Jeho režim přestal ovládat hlavní město a v jižní části země se chystá nastolení nové správy. Jedna tyranie je v troskách.
Komentářů k článku:


9.4. Jdem do toho? Oni jdou do toho.
(eff)
Slovy "Let´s go", tedy "Jdeme do toho" začal George Bush válku proti režimu bagdádského řezníka Saddáma Husajna. Zdá se, že opakoval slova, která byla povelem k protiútoku proti teroristům z 11. září 2001, kteří se chystali čtvrtým uneseným letadlem napadnout Bílý dům ve Washingtonu.
Komentářů k článku:


8.4. Melounový sjezd v Brně
(nov)
O uplynulém víkendu se v Brně konal mimořádný sjezd Strany zelených, jenž volil nové vedení. Zmocnili se ho exponenti tzv. "tmavozeleného" křídla v čele Janem Beránkem (nový předseda), Jakubem Patočkou a dalšími "tvrdými" ekologisty.
Komentářů k článku:


7.4. Koho hlídá BIS aneb Tvrdík se nebojí
(eff)
Čas od času se hladina politického rybníka zčeří - ploutví mrskne fízlovská aférka, jako na připomenutí, že pod lesklou hladinou je temná tůň plná nezjeveného. V minulém týdnu ale bylo těch zámrsků víc najednou a těžko se v nich vyznat.
Komentářů k článku: