Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 29.5.2003
Svátek má Maxmilián
  Výběr z vydání
 >KOSMONAUTIKA: Proč byl Sojuz mimo?
 >MOTOCYKLY: Veteráni na Můstku aneb Čechie - Böhmerland
 >TECHNOMÓDA: Elektrické blondýnky i svalovci
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Vyhoštěný host Ransdorf
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Můj život s rýmou
 >PSÍ PŘÍHODY: Spiritistický stolek
 >ZAJÍMAVOST: O majonéze a tatarské omáčce
 >FEJETON: Hranice porozumění
 >NÁZOR: Spravedlnost je základem státu
 >PENÍZE: Mávnete rukou nad 10 000 korunami?
 >POSTŘEH: O klíčích
 >NÁZOR: Hlas z Úřadu vlády
 >Chtějí vůbec uživatelé v ČR levnější Internet?
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >CHTIP: Vážená pojišťovno

  Starší články
 >19.5. ÚVAHA: Odboroví štváči hrají podivnou politiku.
 >19.5. TÉMA: Evropa
 >19.5. POLITIKA: Proč nechci do EU
 >17.5. TÉMA: Volební právo dětí podle strany lidové
 >16.5. POLITIKA: Vláda přežije, bude-li vládnout
 >16.5. NÁZOR: Reforma ČSSD
 >16.5. POLITIKA: Robejškova trefa do diplomacie
 >15.5. GLOSA: Medvědí služba obyčejným lidem
 >15.5. UNIE: Lidé, nevěřte eurobubákům!
 >13.5. TÉMA: Český stát vystupoval na MS v ledním hokeji ve Finsku jako stát bez jména.
 >13.5. POLITIKA: Kdo dělá zahraniční politiku?
 >12.5. ARMÁDA: Budou naši piloti létat na Tornádech ?
 >10.5. GLOSA: Podařený kousek presidenta republiky.
 >10.5. NÁZOR: České politické elity by měly společně hájit státní zájmy
 >8.5. GLOSA: Nacpi se a usni
 >7.5. POLITIKA: Inkvizitoři středověku.
 >7.5. POLITIKA: Poslanec Laštůvka opět proti USA
 >6.5. DOKUMENT: Musí být garance zákonnosti
 >6.5. POLITIKA: Konec nemravného párování
 >5.5. ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Sluneční stát bez sluněční energie

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika
 
29.5. ŠAMANOVO DOUPĚ: Vyhoštěný host Ransdorf
Jan Kovanic
Ransdorfa vyhodili čeští krajané v Americe z hospody. Měl by být vyhoštěn i z USA. Žádný český komunistický hodnostář by neměl dostat americké vízum
Komentářů k článku:

27.5. POLITIKA: Dezinformace MFD kolem reformy veřejných financí
Jiří Sezemský
Diskuse kolem vládní reformy veřejných financí nabírá obrátek. Jediné, v čem se dnes politici, ekonomové i komentátoři bez výhrad shodnou, je nutnost uskutečnit takové kroky, které povedou k obratu nebezpečného trendu zvyšování státního dluhu. Křehká vládní většina však bude mít velké problémy prosadit i to málo, na čem se jí doposud podařilo dohodnout.
Komentářů k článku:


27.5. POLITIKA: Rozděl (opozici) a panuj
Jiří Pehe
Problémem vládní koalice není jen její občasná nejednotnost, ale také jednotnost opozice. Občanští demokraté i komunisté hlasují společně proti vládním návrhům, kdykoliv mají šanci vládu v Poslanecké sněmovně porazit. Vladimír Špidla v poslední době věnoval pozornost utužení jednoty své strany i celé koalice, ale stejné úsilí by si z hlediska politické taktiky zasloužily snahy o rozbití jednoty opozice.
Webová stránka Jiřího Pehe
Komentářů k článku:


26.5. NÁZOR: Vláda chce, aby ODS ovládla mediální rady. Nesmysl? Nikoli!
Petr Štěpánek
Nečiň druhým to, co nechceš, aby dělali oni tobě. Tohle staré moudré české přísloví zcela evidentně nezná vládní koalice a především ČSSD.
Komentářů k článku:


26.5. POLITIKA: Ransdorfa vykopli v USA z hospody!
Jiří Wagner
V neděli dopoledne zazněla v ČRo1 velmi potěšující zpráva - naši krajané v New Yorku během své kulturní akce nejdříve vypískali a poté nechali přímo "vyprovodit" soudruha Ransdorfa za dveře. Jaksi jej nesnášejí a mají proč.
Komentářů k článku:


23.5. SVĚT: Afghánistán, semeniště světové kriminality
Martin Ondreját
Politickým inženýrům z poza Atlantiku se v Ásii poslední dobou rozsypaly figurky na strategické mapě světa. Nejprve se proti nim postavili staří známí spolubojovníci proti bolševismu z 80. let s Usámou bin Ládinem v čele, které se ani po téměř dvou letech vojenských bojů v Afghánistánu nepodařilo rozprášit. Ba co víc, organizace Al-Kajdá prokázala vysokou odolnost, a dnes se opět jeví v plné kráse a znovu vyzývá k sebevražedným útokům, útokům na velvyslanectví a komerční zájmy Spojených států a Británie, a americká vláda prezidenta Bushe čelí kritice i na domácím hřišti, že zanedbala boj proti terorismu a soustředila namísto toho svou pozornost na irelevantní záležitost útoku proti nikterak nebezpečnému Iráku.
Komentářů k článku:


23.5. POLITIKA: Blahoslaveni budiž neinformovaní?
Miroslav Beneš
Když předseda klubu ODS předkládal návrh, aby lidé na své výplatní pásce viděli i částku placenou zaměstnavatelem na jejich zdravotní a sociální pojištění, rozpoutala se debata, kterou vřele doporučuji k seznámení. Po dlouhé době jsem byl svědkem jasného pravolevého hlasování, kdy s ODS držela KDU-ČSL a US, zatímco levice bojovala proti. Ministr práce a sociálních věcí tvrdil, že zdravotní a sociální pojištění je nákladem zaměstnavatele a vůbec nesouvisí s pracovníkem. Z toho vyvodil, že zaměstnanec ani nemusí vědět, kolik zaměstnavatel zaplatí.
Komentářů k článku:


23.5. ÚVAHA: Co je dílem Božím a co lidským?
Daniel Kvasnička
Václav Havel v úvodu panelové diskuse Fóra 2000, nazvané Quo vadis, Europa? poznamenal: "Říká se, že člověk je dílo Boží a stát je dílo lidské". Zbývá, než se zeptat, zda je to skutečně tak.
Komentářů k článku:


22.5. POLITIKA: Trapnost nastavovaných lustrací
František Vízek
V uplynulém století u nás každá generace organizovala svoji "očistu": po pádu Rakousko-Uherska v roce 1918, po hitlerovské likvidaci Československa v roce 1938, po bolševickém Vítězném únoru 1948, po krachu lidské tváře Pražského jara 1968 a nakonec i po revolučním sametu 1989. Kde končily očisty a začínaly čistky, toť otázka pro historiky.
Komentářů k článku:


22.5. ŠAMANOVO DOUPĚ: Političtí vězni: Evropa ANO!
Jan Kovanic
Chceme, abychom od samého začátku našeho členství v Evropské unii byli vnímáni jako nezpochybnitelní zastánci občanských práv a demokratických politických zásad. Takový požadavek je však nesplnitelný, pokud bude v našem politickém prostředí uznávána jako rovnocenný partner strana s krvavou minulostí komunistické diktatury, tj. KSČM.
Komentářů k článku:


21.5. UNIE Kolaps Evropské unie za dveřmi - a jak z toho ven
Vladimír Rott
Kniha "Kosmická loď Brusel - jak troskotá demokracie v Evropě", vydaná v němčIně v březnu 2003, referuje o neutěšeném stavu Evropské unie
Komentářů k článku:


20.5. ŠAMANOVO DOUPĚ: Projevy k politickým vězňům: "Potřebujeme vaši zpětnou vazbu"
Jan Kovanic
Jakože by se měli vězňové komunismu zpětně zavřít? Ale ne. To jen 15.5. mluvili na Žofíně při shromáždění Konfederace politických vězňů naši politici. Prvním řečníkem byl český prezident Václav Klaus. Byl zde skutečně srdečně vítán, ostatně neschází se s vězni minulého režimu poprvé.
Komentářů k článku:


20.5. POLITIKA: Není třetí cesta mezi federací a konfederací
Jiří Payne
Z vystoupení na ideové konferenci ODS: Evropská unie se dnes nachází v podobné situaci, v jaké bylo Československo těsně před svým rozpadem. Tehdy Slovensko 'provozovalo' svojí nezávislou zahraniční politiku zatímco federální ministerstvo věřilo, že zahraniční politika je svěřena jemu...
Komentářů k článku:


20.5. POLITIKA: Slovenská tragikomedie - a co my ?
Michal Simkanič
Přestože se na sousedním Slovensku vyjádřilo pro vstup do EU méně než 48 % všech oprávněných voličů, stačí to k tomu, aby i tato naše bývalá sesterská země byla vstoupena do tohoto socialistického spolku. Občanům, kteří si to nepřáli, nebylo nic platné, že zůstali doma a mohli jen smutně přihlížet jásotu slovenských ministrů a dalších potentátů z toho, že právě vznikla spousta velmi lukrativních míst pro slovenské politiky, která už nebudou doprovázena únavnou odpovědností a řadu z nich ani nebude nutno obhajovat ve volbách.
Komentářů k článku:


20.5. KONFLIKT: Omyly odpůrců a zastánců války
Jiří Pehe
Při zpětném pohledu na válku v Iráku je dobré si připomenout základní argumenty pro a proti vojenskému zásahu a porovnat je se současnou realitou. Z takové inventury vysvítá, že nepřesností, přehánění, nebo dokonce manipulace se dopustily obě strany sporu-a to nejen politici, ale i další tvůrci veřejného mínění.
Webová stránka Jiřího Pehe
Komentářů k článku: