Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 9.6.2003
Svátek má Stanislava
  Výběr z vydání
 >SPORT: Na Staroměstském náměstí hořel oheň speciálních olympiád
 >SPOLEČNOST: Příběhy české justice
 >VĚDOHLED: Čeho je příčinou GABA?
 >NÁZOR: Už vidím hvězdičky...
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zase jedna šílenost na internetu
 >PSÍ PŘÍHODY: Artuš asistoval při stříhání
 >NÁZOR: Stačí říci NE !
 >NÁZOR: Komunikace po česku, aneb čestí demokraté to té EU už vysvětlí.
 >ZDRAVÍ: Budou v EU lidské orgány na prodej ?
 >NÁZOR: Není malých rolí
 >ENERGIE: Návrh státní energetické koncepce
 >NÁZOR: Fenomén Švejk
 >GLOSA: Jiné využití kauzy paní Bobošíkové.
 >TÉMA: Vojna je nevolnictví
 >GLOSA: Sýrárnám

  Starší články
 >6.6. GLOSA: Nakupující nepřemýšlející tlupy budou nakupovat u České televize
 >5.6. LIDŠTINY: Marjánko, vysmátá má!
 >5.6. PRÁVO: Tiskové prohlášení Jany Bobošíkové
 >5.6. EKOLOGIE: Populační strategie kůrovce a kalamita devadesátých let v Šumavském parku.
 >5.6. FEJETON: Balení řetězů
 >4.6. POLITIKA: Vyjádření názoru se nesmí trestat vězením!
 >4.6. NÁZOR: Ošklivý sen koalice i koncesionářů
 >4.6. TÉMA: Český sen - Vám to asi nedojde...
 >4.6. MOBIL: Trápení s hlasovou schránkou
 >4.6. GLOSA: Blbě načasovaný Český sen
 >4.6. NÁZOR: Proč do EU?
 >3.6. PRÁVO: Podivíni z finančních úřadů
 >3.6. NÁZOR: Referendum o vstupu do EU.
 >3.6. NÁZOR: Ministr v útulku
 >3.6. SARS: Až se stane neštěstí...
 >2.6. SVĚT: Rostoucí moc šíitů
 >2.6. TÉMA: Otevřený dopis k problematice interpretace příčin zaplavení metra.
 >2.6. TÉMA: Krást ve velkém se v ČR vyplatí.
 >2.6. GLOSA: Pokrytectví a Harvardské fondy
 >2.6. ÚVAHA: Drolící se zeď

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost
 
9.6. SPORT: Na Staroměstském náměstí hořel oheň speciálních olympiád
Lubomír Kurz
V neděli 8.června patřilo Staroměstské náměstí sportovcům speciálních olympiád. Probíhal zde slavnostní program při příležitosti pražské etapy celoevropského běhu s pochodní speciálních olympiád, zvaného Torch Run. Tento běh, který odstartoval 4. června v Athénách a skončí 21. června v Dublinu, je výraznou předehrou jedné z největších sportovních akcí roku 2003 - nadcházejících Světových letních her speciální olympiády pro sportovce s mentálním postižením, které se budou konat koncem června v Irsku.
Komentářů k článku:

9.6. SPOLEČNOST: Příběhy české justice
Milan Hulík
Příběh osmý: O justici samotné, tehdy a dnes
Komentářů k článku:


9.6. VĚDOHLED: Čeho je příčinou GABA?
JITA Splítková
Vědci Lékařského institutu v USA státě Utah zjistili, že za stárnutí našich mozků je "zodpovědná" chemická látka známá pod zkratkou GABA (kyselina gama-aminomáselná), která účinkuje jako jeden z nejrozšířenějších inhibičních neurotransmiterů v centrálním nervovém systému... pomůže tento objev k věčnému mládí našeho mozku?
Komentářů k článku:


9.6. NÁZOR: Není malých rolí
Tomáš Haas
Pokud se popularita strany blíží nule, je nutno bojovat o každý hlas. A náhle otázky okrajových a širokou veřejností získávají na důležitosti. Stejně tomu tak je i s těmi, které společnost ostře rozdělují. Zvláště vhodné jsou ty, které mají sice jen menšinu, ale o to oddanější menšinu stoupenců. A tak se před volbami objevují náhle témata, která se zdají být zástupná. Stejně je tomu tak ve chvíli, kdy koaliční vláda ztrácí kohesivitu, kdy se její budoucnost začne jevit jako nejistá.
Komentářů k článku:


9.6. ENERGIE: Návrh státní energetické koncepce
Nina Ruzó
Pokud český i německý pekař peče stejné bochníky v naprosto stejné peci a na jeden bochník spotřebuje stejné množství mouky, vody, soli i energie, není výsledek stejný. Němec prodá bochník za dvě eura, ale Čech za půl eura. Energetická náročnost vztažená na jednotku hrubého domácího produktu (euro) je tedy v Německu výrazně nižší. Měli bychom se tedy zamyslet, jak naší neekologickou náročnost snížit...
Komentářů k článku:


9.6. NÁZOR: Fenomén Švejk
Lubomír Ptáček
Inscenace Švejka v Městského divadla v Brně a její kritika od Kateřiny Bartošové uveřejněná v Lidových novinách dne 5.6.2003 mě přiměly k zamyšlení nad fenoménem Švejk v českém umění literárním, dramatickém a filmovém. Obehranost tohoto tématu mne naopak odrazuje od pronášení jakýchkoli názorů, bylo jich proneseno už dost.
Komentářů k článku:


7.6. TÝDEN V TRAPU: Okradli legendu
JITA Splítková
Nahrávací společnosti neustále hrozí fanouškům muziky soudy - a to za rozšiřování skladeb ve formátu MP3. Svolávají hromy a blesky na KaZaA a v našem rybníce všemožné "osy" vybírají poplatky za pouštění hudby třeba i na veřejných záchodcích. Všichni křičí o autorských právech. Jaká je ovšem skutečnost? Jak si tito doopravdy váží autorů?
Komentářů k článku:


7.6. SPORT: Praha cílem Torch Run
Lubomír Kurz
Lucie Bílá přivítá v Praze pochodeň Speciálních olympiád
Komentářů k článku:


7.6. SPORT: Je Česká televize a vedení NBL v obraze?
Ondřej Tomeš
Tuto neděli vrcholí Národní basketbalová liga sedmým zápasem play off mezi ECM Nymburk a celkem Opavy. Je to finále, jaké si každá soutěž musí přát. Stav serie je 3:3 a každý zápas byl nerozhodný do poslední čtvrtiny. Diváci musí být spokojeni, ale...Bohužel pouze diváci, kteří jsou na stadionech v Nymburku a Opavě. V televizi běží jen poslední čtvrtiny zápasů, a to pouze v případě, že se ve vysílání najde dostatek prostoru. V televizním zpravodajství se finále vmáčkne za turnaj v golfu v austrálii na poslední 2 minuty.
Komentářů k článku:


7.6. EKOLOGIE:Sbohem, přehrado
Pavla Boublíková
Zdá se vám, že je ještě brzy na loučení s koupáním, když léto teprve začíná? Bohužel, na Brněnské přehradě trvá období snesitelného poměru teplota/čistota vody v posledních letech jen velmi krátce. Vloni i předloni vydala hygienická služba doporučení v přehradě se nekoupat již kolem 20. června, a je možné, že letos tomu bude podobně. Důvodem jsou přemnožující se sinice.
Komentářů k článku:


7.6. SPOLEČNOST: Západní civilizace ve vlastní pasti
Jiří Pehe
Vojenský zásah v Iráku není projevem pyšné expansivnosti západní civilizace, ale spíše nepřímým důsledkem skutečnosti, že se chytila do vlastní pasti. Západní industriální civilizace vytvořila technologie, které jsou schopny nejen sloužit pokroku, ale také zabít najednou statisíce i milióny lidí.
Webová stránka Jiřího Pehe
Komentářů k článku:


7.6. NÁZOR: To be or not to be v EU?
H. Houdini
Ne nadarmo byl v nově nabyté svobodě presidentem nejprve dramatik a potom teprve pragmatik. Protože se ve skutečnosti hrála fraška, muselo to při předávání moci vypadat co nejvíce dramaticky... píše autor
Komentářů k článku:


6.6. PRÁVO: Irena Válová z Media Observatory vyslýchána, odmítla vypovídat
Irena Válová
Dne 3. června 2003 jsem se po předchozí výzvě dostavila na Službu kriminální policie a vyšetřování Praha 10 Policie České republiky k podání vysvětlení podle §158 odst. 5 Trestního řádu, a to na základě trestního oznámení pana Radka Pokorného, advokáta z advokátní kanceláře Pokorný, Wagner a spol., které podal dne 28. 4. 2003 u Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 10.
Komentářů k článku:


6.6. REAKCE: Zpověď podivína
Autor
Čas od času listuji na netu "Neviditelným psem". Příspěvky jsou občas zajímavé, mnohdy překvapivé, někdy i humorné. Zrovna tak reakce v diskusním klubu. Mojí zásadou je nikdy nediskutovat, protože pro věcnou diskusi je zapotřebí orientovat se v problému a znát pohledy z obou stran. Staré přísloví praví " Nikdy neříkej nikdy" a tak jsem se nechal strhnout při četbě jednoho velmi pozoruhodného (zasvěcený člověk by snad mohl použít i slova obskurního) příspěvku.
Komentářů k článku:


6.6. NÁZOR: Diskriminace jako porušení lidských práv?
Marcel Balas
...Existují však diskriminační případy, které jsou ze své podstaty iracionální a nemorální - bude-li si zaměstnavatel vybírat zaměstnance skutečně jen podle jejich barvy pleti, nezaslouží si nic jiného než opovržení od každého inteligentního jedince...
Komentářů k článku: