Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 20.6.2003
Svátek má Květa
  Výběr z vydání
 >IZRAEL: Jejich hrdinové - naši milovaní bratři
 >STORY: Záhadná nevyřešená choroba Mr. Robertse
 >POLITIKA: Falešné karty pana poslance Zahradila
 >POLITIKA: Češi a Němci v koalici odhodlaných
 >ZAMYŠLENÍ: Hippokrat by se dnes divil.
 >SKANDÁL: Trapnost záře nebývalé a dosahu dalekého
 >„Zrychlení“ ADSL – nemilé překvapení pro uživatele i ministra Mlynáře!
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla! 2.
 >Barmští generálové jsou mistry politického vyděračství
 >POSTŘEH: O ťukání
 >Ondřej Neff zdraví z cest.
 >POLITIKA: Evropané s.r.o.
 >NÁZOR:USA by neměly Írán zahánět do úzkých
 >POLITIKA: Vládou zamlčovaná fakta o výsledcích referenda
 >PENÍZKY: Stát nečinně přihlíží nenasytnosti našich bank

  Starší články
 >16.6. NÁZOR: Slzy pro zítřek
 >16.6. POLITIKA: Přímá volba prezidenta a Český sen
 >14.6. TÉMA - EU: Ano evropskému federalismu
 >13.6. TÉMA - EU: Podnikání na cestě do Evropské unie
 >13.6. TÉMA: Sudeťáci
 >13.6. NÁZOR: Doublebulvár a strakonická výzva
 >13.6. TÉMA - EU: Evropská unie - a co teď?
 >13.6. TÉMA - EU: Nejde o suverenitu ale o svobodu
 >12.6. TÉMA - EU: Rozhodně ANO!
 >12.6. POLITIKA: Jak bude hlasovat prezident
 >12.6. TÉMA - EU: Zůstaneme jako kůly v plotě?
 >12.6. ŠAMANOVO DOUPĚ: Kolaborant Hoffmann odsouzen
 >12.6. TÉMA - EU: Jak je to s argumenty euroanarchistů
 >12.6. TÉMA - EU: Naivní očekávání Václava Havla
 >12.6. TÉMA - EU: Chirak jako špička ledovce EU
 >12.6. CHTIP: Gűnter Verheugen nám píše
 >11.6. TÉMA - EU: Kam kráčíš Česko ?
 >11.6. TÉMA - EU: Kdo se bojí, nechce do Evropy.
 >11.6. TÉMA - EU: Sto Evrop, sto názorů
 >11.6. GLOSA: Ministři jsou politici, ale také manažéři.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika
 
20.6. POLITIKA: Falešné karty pana poslance Zahradila
Josef Zieleniec
S politickým protivníkem se lze utkat čestně, použijí-li se věcné argumenty, nebo nečestně, použije-li se argumentů falešných. Podobně jako v kartách, i falešnou politickou hru lze hrát dvěma způsoby. Tím inteligentnější z nich je použití argumentů, jejichž falešnost nelze tak snadno odhalit. Druhým, hloupějším způsobem je argumentace, kdy falešné karty nešikovnému hráči přímo padají z rukávu.
Komentářů k článku:

20.6. POLITIKA: Češi a Němci v koalici odhodlaných
Lubomír Zaorálek
Z historie víme, že byla opravdu doba, kdy byla německá otázka otevřená. Bylo to v době, kdy na půdě Německa existovaly dva státy a kdy se pěstovala absurdní doktrína, podle níž existovaly dva německé národy, národ buržoazní a národ socialistický. Mělo se tak ideologicky prokázat, že Německo i Evropa mají zůstat natrvalo rozdělené. Dnes je Německo sjednoceno, německá otázka uzavřena, a s ní je uzavřena i otázka právně-politických důsledků druhé světové války, otázka vyhánění Němců z Polska, Československa i odjinud, stejně jako otázka trvalosti a neměnnosti hranic na Odře a Nise. Česko-německá deklarace z roku 1997 formulovala tento princip zcela jasně.
Komentářů k článku:


20.6. Barmští generálové jsou mistry politického vyděračství
www.infoservis.net
logo Tvrdý zákrok proti demokratické opozici vyžaduje následný tvrdý postoj mezinárodního společenství proti barmskému režimu. Jinak bude barmská junta vydírat svět vesele dál.
Komentářů k článku:


19.6. POLITIKA: Evropané s.r.o.
Jan Zahradil
Na internetových stránkách Evropského parlamentu (EP) lze najít mimo jiné i seznam lobbyistických organizací, které jsou u EP oficiálně akreditovány. V seznamu najdeme také společnost "Jozef Zieleniec + partners", zabývající se právními, politickými a ekonomickými analýzami a konzultacemi, zaměřenými na trhy kandidátských zemí. Jedním z jednatelů této společnosti je český exministr zahraničí a zástupce českého Senátu v Konventu EU, který tak rád verbálně bojuje za očistu našeho politického života od nešvarů. Věděl vůbec Senát o tomto zajímavém "vedlejšáku" svého člena předtím, než jej do Konventu nominoval ?
Webová stránka Jana Zahradila
Komentářů k článku:


19.6. POLITIKA: Vládou zamlčovaná fakta o výsledcích referenda
Jiří Sezemský
Nikomu nemohlo uniknout, jakým způsobem se do kampaně zapojila především na poslední chvíli naše média. Zároveň nebyl zřejmě záměrně zákonem ošetřen zákaz propagace v průběhu referenda, na rozdíl od klasické volební kampaně.
Komentářů k článku:


19.6. TÉMA-EU: Chybila skutečně jenom Babeta?
Jiří Wagner
V Mladé frontě Dnes a na stránkách Viditelného Macka vyšly v úterý nezávisle na sobě dva postřehy týkající se závěrečné písně zpívané Jiřím Suchým, Vladimírem Špidlou a mnoha dalšími při oslavě výsledku našeho referenda o vstupu do Evropské unie. Autoři v nich upozornili na otázku, zda v Česku chybila doopravdy jenom Babeta z písničky
Komentářů k článku:


19.6. NÁZOR: Stop evropskému federalismu
Jan Kubalčík
Tento text je reakcí na článek pana senátora J. Zlatušky "Ano evropskému federalismu" uveřejněný na Neviditelném psu dne 16. června 2003.
Komentářů k článku:


18.6. NÁZOR: Zmanipulované referendum
Zdeněk Joukl
Gratuluji naší vládě! Tak "nádherně" zmanipulované volby jsem ještě po roce 1989 nezažil. Předně: Vláda nám víceméně zatajila rizika a nevýhody vstupu do EU. Cyril Svoboda den před referendem v "nováckém" Kotli prohlásil, že nezná žádné nevýhody vstupu do EU!
Komentářů k článku:


18.6. GLOSA: Jak jsme přes všechny kladené překážky nakonec zvítězili
Jaroslav Šula
Česko se vyjádřilo zcela jasně a zřetelně, že chce do Evropské unie. Sedumasedmdesát procent občanů, z těch co k referendu přišli, to takto řeklo.
Komentářů k článku:


18.6. POLITIKA: Program ODS a potrefený komentátor.
Martin Kocourek
Ekonomický komentátor MF DNES Macháček ve svém "Auditu" z 9.6.2003 nenechal na reformní koncepci ODS pro ozdravění veřejných financí nit suchou. Vzhledem k tomu, že ODS doposud žádný program nezveřejnila je to od něj výkon vskutku profesionální. Podle Macháčka program ODS obsahuje zejména posílení rodiny, která má od státu převzít sociální úlohu. Do své kritiky zapletl také mou úvahu o tom, že bych se snažil pomoci mému bratrovi v nouzi a nenechal jej padnout do sociální sítě státu, což Macháček považuje za nenormální.
Komentářů k článku:


17.6. TÉMA: O svobodě vyjadřování
Kateřina Dostálová
Jako poslankyně, tedy volená zástupkyně občanů ČR, považuji za svou povinnost podrobit veřejné debatě jakákoli jednání, u kterých je podezření z možného negativního vlivu na svobody projevu a pluralitu informací, tedy na základní atributy demokratického státu, neboť problém distribuce tisku a jeho možné monopolizace zdaleka není pouze problémem obchodním či antimonopolním.
Komentářů k článku:


17.6. GLOSA: Škromach bez soudnosti i fyzické kondice
Petr Štěpánek
Ministři Špidlovy vlády ztrácejí poslední zbytky soudnosti. Zdeněk Škromach a Bohuslav Sobotka si vzali na mušku prezidenta Václava Klause a kritizují ho, že se jednoznačně nevyjádřil, jak bude hlasovat v referendu.
Komentářů k článku:


17.6. NÁZOR: Tak jsme tedy tam a tečku zazpívala Špidla
Michal Simkanič
Jednu kvalitu naší současné politické reprezentaci musíme přiznat. Znají své voliče a nepřeceňují své možnosti...
Komentářů k článku:


16.6. NÁŠ RYBNÍK: Jedy škarohlídů.
JITA Splítková
Škarohlídovy argumenty: Tak jste řekli ano, no a co? Evropská unie se stejně rozpadne. To je přeci jasné, uvažujte logicky v EU je v současnosti 15 zemí, od 1.5. 2004 jich bude 25, a za další tři roky již 27 a za další… kdoví kolik. To si vy eurooptimisté opravdu myslíte, že to bude fungovat? Jste naivní, hloupí nebo blázni? Koukněte se na dějiny! Všechny velké říše se postupně rozpadly - sumerská, řecká, římská, aztécké, incká… sovětská… rozpadne se zákonitě i EU, je to nevyhnutelná historická nutnost, dějiny se přeci neustále opakují…
Komentářů k článku:


16.6. TÉMA: Poučení z referenda
Jiří Pehe
Výrazné "ano" v referendu o vstupu do Evropské unie je překvapivé už z toho důvodu, že Česká republika je jedinou kandidátskou zemí, v níž téměř celá politická opozice je buď protievropská (KSČM) nebo euroskeptická (ODS). Obě tyto strany by se měly vážně zamyslet nad tím, do jaké míry postoje jejich předáků skutečně reprezentují názory jejich voličů na téma evropské integrace, které bude po našem vstupu ústřední.
Stránka Jiřího Pehe
Komentářů k článku: