Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 31.7.2003
Svátek má Ignác
  Výběr z vydání
 >MÉDIA: Země oplývající televizními experty
 >HUDBA: Beatles zmodrali
 >ŽIVOT: Co se jeden naučí za 37 let.
 >PENÍZE: Proč nechci byt na hypotéku
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Lahůdka pro milovníky silných zážitků
 >PSÍ PŘÍHODY: Záhada ztracené rukavice
 >MÉDIA: A v kantýně jsme ještě nebyli, generále…
 >POSTŘEH: O noze
 >NÁZOR: Pindík krále Leara a všelidové vlastnictví.
 >MEJLEM: Čekání na Mesiáše II - aneb o odpovědnosti
 >NÁZOR: Saddámovi synové
 >Súdánské peklo na zemi
 >EKONOMIKA: Středoevropským měnám se nedaří
 >MROŽOVINY: Špidla postupuje do dalšího ročníku
 >TÉMA: Sociální demokracie programově ničí podnikatele

  Starší články
 >7.7. ZAMYŠLENÍ: Krásná moderátorka (2) a kdo je šedou eminencí v pozadí
 >7.7. NÁZOR: Demokracie a žurnalisté, její avantgardní předvoj
 >5.7. TÉMA: Křížové cesty českých médií
 >5.7. MÉDIA: Červencová derniéra RRTV
 >4.7. MÉDIA: Televize sobě
 >3.7. MÉDIA: Pozitivní provokace aneb Česká televize jinak
 >2.7. MÉDIA: Prozatímní generální ředitel České televize aneb Velký Petr a malý petr .
 >27.6. MÉDIA: Kterak Lidovky vyrobily rasisty
 >26.6. MÉDIA: Rada ČT zřejmě vyřadila Duhana neprávem
 >24.6. MÉDIA: Jaká by mohla být Česká televize
 >23.6. MÉDIA: Nehorázný Klinkhammer
 >17.6. TÉMA: O svobodě vyjadřování
 >17.6. NÁZOR: Nadprůměrný politik o průměrných novinách
 >14.6. INFO: Tisková konference členů odvolané RRTV - 12. 6. 2003
 >13.6. MÉDIA: Česká digitální média V. - přestávka.
 >9.6. GLOSA: Jiné využití kauzy paní Bobošíkové.
 >7.6. SPORT: Je Česká televize a vedení NBL v obraze?
 >6.6. PRÁVO: Irena Válová z Media Observatory vyslýchána, odmítla vypovídat
 >5.6. PRÁVO: Tiskové prohlášení Jany Bobošíkové
 >3.6. MÉDIA: Český televizní sen

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Média
 
31.7. MÉDIA: Země oplývající televizními experty
Jiří Pehe
Česká republika by měla požádat, aby byla zapsána do Guinessovy knihy rekordů jako země s největším počtem televizních expertů na hlavu. Skutečnými odborníky na fungování televize jsou nejen všichni politici, ale také mnoho komentátorů, novinářů, politologů, herců i bavičů, rockových zpěváků, či dokonce hostinských a hoteliérů. V zemi bují expertní internetová periodika věnovaná médiím, hlavně televizi. Experty na televizi je i většina obecného lidu.
Webová stránka Jiřího Pehe
Komentářů k článku:

31.7. MÉDIA: A v kantýně jsme ještě nebyli, generále…
Aleš Richter
Rychlé potvrzení Ing.Lamberta, podle některých škodolibých informátorů relativně problémového exmanažera Kovosvitu, jako výkonného ředitele České televize (a ještě problémovější podezřele rychlý souhlas Rady ČT s tak zásadní organizační a kompetenční změnou – po cca 150 hodinách od uzavření volebních uren…), umožnilo novému generálovi České televize Jiřímu JaneCzechovi zabezpečit svůj hlavní stan a vyrazit na společenské , resp. čistě politické kolečko.
Komentářů k článku:


26.7. MÉDIA: JaneCzech
Aleš Richter
Webová adresa České televize zní světově neb je psána v angličtině (czech-tv). To je zatím tak všechno co by mohla mít ČT společného s BBC - tradičním průkopníkem veřejnoprávních médií. Společný je možná snad ještě jen aktuální problém a střet BBC s politiky. Naše ČT má toto za sebou a bývalým druhům ve zbrani (rozuměj ve spacáku ve velíně), tedy dnešní vládní skupině , slouží téměř bezchybně a navíc má již nového stálého ředitele.
Komentářů k článku:


26.7. ZAMYŠLENÍ: Můžu, můžeš, můžeme
Michal Matoušek
O publicistice, médiích, čtenářích a větě - "Požadujeme od politiků, aby svěřený jim úřad zastávali jako službu, pro jejíž výkon jsme si je najali, a nikoli jako prebendu, z jejíž držby se nemusí nikomu zpovídat."
Komentářů k článku:


26.7. MÉDIA: Česká digitální média VI. - podzimní rozhodování se blíží.
Zdeněk Duspiva
V závěru července předložil ministr informatiky rekapitulaci 7mi měsíčního fungování nového ministerstva spolu s výhledem práce úřadu do konce roku 2003 - Sedm měsíců Ministerstva informatiky (MI) a plány do konce roku. Kromě atraktivních a potřebných návrhů a cílů v oblasti e-businessu, zvýšení počítačové gramotnosti a zlepšení dostupnosti internetu není v předloženém materiálu nějak výrazně zařazena problematika digitalizace televizního a rozhlasového vysílání a související legislativní přípravy.
Komentářů k článku:


25.7. MÉDIA: Státní návštěva - analýza
Prostě Gentleman
Pokusím se o rozbor poprasku kolem článku MFD o tom, že Klaus nebyl ještě na státní návštěvě.
Gentlemanův deníček
Komentářů k článku:


23.7. MÉDIA: Televizní máma skončí špatně
Jan Maršák
Rada České televize vybrala za ředitele Jiřího Janečka. Podle mého názoru nevybrala opět správně a to hned z několika příčin, které ve svých důsledcích neumožní přivést Českou televizi k nějakému rozumnému fungování. Ztratí se tím jenom čas, který mohl být věnován právě úkolu vylepšit pozici ČT v mediálním prostoru jak domácím, tak evropském.
Komentářů k článku:


18.7. MÉDIA: Teze k oblasti programu, technického rozvoje a ekonomiky
Jiří Janeček
I když ČT považuji za jednu z nejdůležitějších institucí v mediální sféře ČR s obrovským tvůrčím i technickým zázemím, je zřejmé, že se stále ještě nedokázala v konkurenčním prostředí privátních TV stanic /a dalších komerčních médií/ vyprofilovat ve skutečně pevnou, nezávislou instituci, která by byla měřítkem pro ostatní sdělovací prostředky, která by udávala tón a byla vůdčím elementem na mediálním poli v ČR...
Komentářů k článku:


18.7. MÉDIA: Volba ředitele ČT
Aleš Richter
SVĚTOVÝ REKORD? Ne, jen předem dohodnutý výsledek.
Komentářů k článku:


17.7. MÉDIA: Moc novinářů
Prostě Gentleman
Referování o Špidlově návštěvě v USA a Klausově ve Francii je dojemnou ukázkou novinářské neschopnosti a bídy. Pokračuje tak mediální hraní v duchu výroku Petra Žantovského (LN 16. 7. 2003): "Novináři často nepíšou, co se stalo, nýbrž co si myslí, že se stalo, a co si myslí o tom, co se podle nich stalo. (...) Novinář má velký vliv, myslí si, že má moc, a občas jí i kousek má. Především je pánem nad selekcí informací."
Gentlemanův deníček
Komentářů k článku:


16.7. MÉDIA: Český duální systém dnes - nezisková elektronická média.
Zdeněk Duspiva
Ministr Dostál, z vládní pozice zodpovědný za média (resp. jen za část mediální legislativy), vyvinul v posledních týdnech mnoho svého úsilí směrem k médiím - hlavně kolem personálních věcí a změn mediálních rad (a následně obhajoby zvoleného postupu). Přestože si v posledních dnech dal záležet na zmírnění svého nechtěného image "zlého muže ovládajícího česká média", občas neopomine veřejně zadávat novým radám nějaký úkol, nebo alespoň kamarádské doporučení ...
Komentářů k článku:


16.7. GLOSA: Blbý a blbější
Vít Blaha
Kdybych se chtěl snížit na argumentační úroveň Miloše Čermáka se kterou on pracoval ve svém článku “Neúspěšní manipulátoři z Hradu” v pondělních Lidových novinách, napsal bych že “Blbý a blbější” je oblíbená dvojice novinářů v redakcích našich hlavních deníků...
Komentářů k článku:


15.7. MEDIA: Jaro 2003 s Českou televizí aneb Co lze vyčíst z údajů o sledovanosti?
Nikolaj Savický
Červen 2003 byl pro ČT1 v mnohém rekordní. Její podíl na publiku byl nejvyšší za uplynulých pět let, a to sice pouze o 0,01% (24,31% : 24,30%) ve srovnání s druhým nejúspěšnějším výsledkem (červnem 2000) v celodenním průměru, ale už o více než 2,5% v hlavním vysílacím čase, opět ve srovnání s druhým nejúspěšnějším výsledkem uplynulých pěti let, červnem 2000 (29,93% : 27,35%). Vzestup tohoto podílu v hlavním vysílacím čase ve srovnání s výsledky let 2001 a 2002 přitom v červnu činil 9,78% a 7,52%. O čem tato čísla svědčí?
Komentářů k článku:


15.7. GLOSA: Tiskový odbor Hradu pokračuje v boji.
Václav John
Představitelé tohoto odboru, hned od svého nástupu, začali boj s ostatními novináři. Nejdříve to vypadalo jako začátečnické sebepřeceňování, ale postupem doby se z toho stává skutečný problém.
Komentářů k článku:


11.7. MÉDIA: Kavčí, nebo Špidlí hory?
Ivan Brezina
Na konci května opanovala vládní koalice obě důležité mediální rady své lidi protlačila do "velké" Rady pro rozhlasové a televizní vysílání i do "malé" Rady České televize. V případě "malé" rady se koalici podařilo ve sněmovně zvítězit jen díky pochybné manipulaci, založené na účelovém prosazení veřejného hlasování.
Komentářů k článku: