Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 31.7.2003
Svátek má Ignác
  Výběr z vydání
 >MÉDIA: Země oplývající televizními experty
 >HUDBA: Beatles zmodrali
 >ŽIVOT: Co se jeden naučí za 37 let.
 >PENÍZE: Proč nechci byt na hypotéku
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Lahůdka pro milovníky silných zážitků
 >PSÍ PŘÍHODY: Záhada ztracené rukavice
 >MÉDIA: A v kantýně jsme ještě nebyli, generále…
 >POSTŘEH: O noze
 >NÁZOR: Pindík krále Leara a všelidové vlastnictví.
 >MEJLEM: Čekání na Mesiáše II - aneb o odpovědnosti
 >NÁZOR: Saddámovi synové
 >Súdánské peklo na zemi
 >EKONOMIKA: Středoevropským měnám se nedaří
 >MROŽOVINY: Špidla postupuje do dalšího ročníku
 >TÉMA: Sociální demokracie programově ničí podnikatele

  Starší články
 >22.7. POLITIKA: Strategie přežití
 >22.7. POLITIKA: Finta s DPH
 >22.7. NÁZOR: Špidlův smrtící koktejl
 >21.7. POLITIKA: Česká politika na dalším rozcestí
 >21.7. PŘEKLAD: Z německých novin
 >20.7. POLITIKA: Pejchal nebezpečný politikům
 >19.7. NÁŠ RYBNÍK: Týden v trapu
 >19.7. POLITIKA: Bojem s médii si může prezident Klaus jen uškodit
 >19.7. POLITIKA: Bojem s médii si může prezident Klaus jen uškodit
 >18.7. DOPIS: K jmenování prezidenta NKÚ
 >18.7. POLITIKA: Jak (ne)zacházet s komunisty
 >16.7. Když mafiáni vládnou
 >15.7. PŘEKLAD: Přednáška G.Sorose o USA a otevřené společnosti
 >15.7. PARODIE: TAH na Hrad!
 >15.7. APOLLO 11: První člověk na jiném nebeském tělese
 >14.7. POLITIKA: Prohry a výhry války v Iráku
 >11.7. POLITIKA: Sotva roztomilá batolata.
 >11.7. TÉMA: Českoněmecké vztahy od středověku do současnosti ve světle historických pramenů
 >10.7. POLITIKA: Topolánkova rošáda
 >9.7. TÉMA: Prezident Edvard Beneš, Postupimská dohoda, právní aspekty a důsledky.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika
 
31.7. Súdánské peklo na zemi
www.infoservis.net
logo Základním klišé o Súdánu je názor, že občanskou válku vedou muslimští Arabové ze severu proti černým křesťanům z jihu a že má především náboženský základ.
Komentářů k článku:

30.7. TÉMA: Sociální demokracie programově ničí podnikatele
Tomáš Hajdůšek
Návrh tzv. "reformy veřejných financí", který předložila vláda do parlamentu, mi pouze potvrdil to, o čem, jsem již dlouho přesvědčen - pro sociální demokracii jsou podnikatelé, a to zejména živnostníci, úhlavním nepřítelem a parazitem na jejich štědrém a "spravedlivém" sociálním státu.
Komentářů k článku:


30.7. POLITIKA: Skvělý přítel Špidla
Michal Simkanič
Situace ve vládní koalici je zřejmě ještě horší, než jak se na první pohled zdá.
Komentářů k článku:


29.7. POLITIKA: Nekriminalizovat interrupce
Jaroslav Zvěřina
Připouštím, že v této věci jsem silně zaujatým a jednostranně orientovaným expertem. Roky se zabývám zdravotní výchovou, propagací antikoncepce. Hájím také právo ženy na umělé přerušení těhotenství v dobře vybaveném zdravotnickém zařízení, pokud se k tomu sama a svobodně rozhodne. Nicméně dovoluji si upozornit, že ani předkladatelé zákona nejsou zde nezaujatými osobami. Všichni jsou hluboce věřícími katolíky. Nenávistné tažení katolické církve proti interrupcím je myslím každému dobře známo. Proto mne velice překvapuje, že ve zdůvodnění návrhu se vůbec nemluví ani o Vatikánu, ani o Bohu, ani o katechismu. Přitom tato fundamentalistická náboženská motivace zákona je do očí bijící skutečností.
Komentářů k článku:


29.7. POLITIKA: Vládní koalice: normální je lhát
Jiří Sezemský
Předseda US-DEU Petr Mareš v rozhovoru pro Právo (26. 7. 2003) prohlašuje, že "většina členů jeho strany přestává spolupráci s ČSSD brát jako nutné zlo… Začínají o ní uvažovat jako o něčem, co by mohlo mít i mnohem delší perspektivu." Slova pikantní v protikladu s masivní kampaní, kterou bývalá Čtyřkoalice vedla proti mnohem rozvolněnější "opoziční smlouvě", se kterou se nemalá část členů obou zainteresovaných stran ne zcela ztotožnila po celou dobu jejího trvání.
Komentářů k článku:


28.7. TÉMA: Muzeum vyhnání aneb zločin a trest
Miloslav Jokl
V poslední době se stalo v některých německých kruzích normálním srovnávat poválečný transfer Němců s vyháněním obyvatel bývalé Jugoslávie v době tehdejšího konfliktu a to v souvislosti s výstavbou Muzea (centra) vyhnání v Berlíně. Naposledy na tuto rovnici přistoupil náš přední politik Petr Pithart v rozhovoru pro německý tisk. Jak se tedy toto dvě události vlastně lišily?
Komentářů k článku:


28.7. POLITIKA: Zvítězí zemědělská lobby nad českým venkovem ?
David Šeich
Na počátku roku 2003 předala Česká republika Evropské komisi tzv. "Národní rozvojový plán", zásadní dokument pro čerpání pomoci EU v letech 2004-2006. V současné době probíhají první jednání o jeho konečné podobě, České republice bylo předloženo stanovisko Evropské komise pro další jednání. Připomínek ze strany Evropské komise je celá řada. Komise například navrhuje navýšení prostředků pro Rozvoj lidských zdrojů o deset procent a navrhuje zásadní reorganizaci operačního programu určeného pro rozvoj krajů (tzv. Společného regionálního operačního programu).
Komentářů k článku:


28.7. TÉMA: Jak na změny ve zdravotnictví
Jaroslav Zvěřina
Paní ministryně Součková sdělila národu, že odmítá "zdravotní systém z doby totality". Zejména pak systém dvojí lékařské péče, jedné (té dražší a kvalitnější) pro mocné, a druhé (levnější a aušusové) pro obecný lid. Proti takovému rozdělení se chystá bojovat staronovými metodami.
Komentářů k článku:


25.7. ZDRAVOTNICTVÍ: Flikování, či nová omítka?
Michal Kadlec
Ministryni zdravotnictví Součkové se podařilo prosadit další oddlužení nemocnic. Po mimořádné pětimiliardové dotaci, která proběhla před dvěma lety, tak budou znovu všichni obyvatelé, nad rámec svého zdravotního pojištění, dotovat zdravotnická zařízení. Nejsmutnější je na tom ovšem skutečnost, že se tak děje opět bez promyšlené komplexní reformy zdravotnictví, na jejíž vypracování a následnou realizaci měla vláda sociální demokracie již pět let.
Komentářů k článku:


25.7. POLITIKA: Faktor jménem Hojdar aneb ČSSD v krizi
Jiří Pehe
Největším nepřítelem České strany sociálně demokratické je Česká strana sociálně demokratická. V lůně tohoto politického subjektu lze najít hned několik navzájem se svářících slupin, které se v kritických situacích nedokáží dohodnout na jednotném postupu. Zdá se, že si neuvědomují, že tak kopou politický hrob nejen straně ale i sobě.
Webová stránka Jiřího Pehe
Komentářů k článku:


24.7. POLITIKA: Otázka
František Vízek
V poslední době se tak či onak vysvětlují pojmy: komunista, NEkomunista, EXkomunista, ANTIkomunista a jasno v tom má málokdo...
Komentářů k článku:


23.7. POLITIKA: Zachrání Špidlu Bush
David Šeich
Vladimír Špidla nastoupil do čela této vlády v poměrně dobré konstelaci. Měl být předsedou vlády "nového stylu", "proevropské" a "komunikativní" vlády. Tato vláda měla jen jednu chybu, nedostatečně komunikativního premiéra. Od pádu povodňových balíčku se však Špidlově vládě nedaří. Provází ji příslovečná "námořnická smůla". Jako by na své palubě měla prokletého námořníka, nebo že by byl prokletý sám kapitán ?
Komentářů k článku:


23.7. POLITIKA: Odborníkům zelenou ?
František Vízek
Často jsem říkal, že dokud budou mít v ODS hlavní slovo pánové Langer, Tlustý, Zahradil a Nečas, nemusejí se sociální demokraté bát, že někdy prohrají volby. Názory uvedených politiků jsou přece natolik do očí bijící, že i občasnému konzumentu politiky musí být jasné čemu fandí, komu by prospěli a kam by naši zemi dovedli, kdyby se dostali k vládní odpovědnosti.
Komentářů k článku:


23.7. POLITIKA: Socialistická ekonomická deforma
Michal Simkanič
Chtít po socialistické vládě, aby prováděla ekonomickou reformu je totéž jako chtít horký grog od výrobce zmrzliny. Nezapomínejme, že sama podstata levicové myšlenky zpochybňuje princip rovnosti mezi občany a pod rouškou takzvané solidarity neustále pronásleduje a vydírá ty schopné a pracovité a z jejich práce potom vyplácí ty ostatní.
Komentářů k článku:


23.7. GLOSA: Mladý odborník
Vít Blaha
Hádejte, který politik má na svých webových stránkách motto : "POCTIVÁ PRÁCE PRO OBČANY JE PRO MĚ PRIORITOU" ? Měl jsem zpočátku podezření, že si dotyčný to zprofanované heslo zapůjčil z programových materiálů "Strany mírného pokroku v mezích zákona". Na rozdíl od Jaroslava Haška a jeho kamarádů to Karel Březina nejen se svou web stránkou ale i s politickou kariérou myslí zcela vážně.
Komentářů k článku: