Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 30.7.2003
Svátek má Bořivoj
  Výběr z vydání
 >EKONOMIKA: Středoevropským měnám se nedaří
 >MROŽOVINY: Špidla postupuje do dalšího ročníku
 >TÉMA: Sociální demokracie programově ničí podnikatele
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Pozitivní diskriminace je nedorozumění
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Na poradu ke zkušenému
 > PSÍ PŘÍHODY: Pošťačka na mušce
 >HUDBA: Creamfields - masivní hudební atak
 >POLITIKA: Skvělý přítel Špidla
 >POSTŘEH: O mapách
 >PENÍZE: Cesty důchodové reformy
 >POLITIKA: Nekriminalizovat interrupce
 >POLITIKA: Vládní koalice: normální je lhát
 >SVĚT: Instruktáž o kanibalismu
 >CO KDYŽ: Kdo svalil kámen? (2)
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Se Zhoufem na výletě

  Starší články
 >13.5. HUDBA A ZVUK: - Za pár minut ostudu na léta
 >6.5. HUDBA A ZVUK: Interpretace je, když…
 >29.4. HUDBA A ZVUK: Na návštěvě v Supraphonu
 >22.4. HUDBA A ZVUK: Nahrávání je věda i umění, etika i estetika
 >17.4. HUDBA A ZVUK: Partitura a jak se dostává na světlo boží
 >11.4. BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA (15)
 >10.4. ROZHOVOR: Ida Kelarová - “Romové pořád čekají…”
 >8.4. HUDBA A ZVUK: Liszt a Grieg
 >1.4. HUDBA A ZVUK: Skladatel a jeho řemeslo
 >25.3. HUDBA A ZVUK: Prenatální hudební zkušenost
 >22.3. HUDBA: Vopice hnojnice - Guano Apes potřetí
 >18.3. HUDBA A ZVUK: Měříme poslechem
 >12.3. HUDBA A ZVUK: Dvořák autenticky
 >4.3. HUDBA A ZVUK: Mozartův efekt
 >25.2. HUDBA A ZVUK: Hudba v obchodě
 >21.2. BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA (8)
 >18.2. HUDBA A ZVUK: Má opera budoucnost?
 >4.2. HUDBA A ZVUK: Muzikologie poněkud netradičně
 >30.1. HUDBA: Co prodává Christina Aguilera?
 >28.1. HUDBA A ZVUK: Dvořák méně známý…

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  >>  Hudba
 
30.7. HUDBA: Creamfields - masivní hudební atak
Kamil Pittner
Hudební festival Creamfields se bude v Česku konat podruhé konat v pátek 8. srpna na letišti u Roudnice nad Labem. Hlavními hvězdami akce, na které organizátoři očekávají 30 tisíc návštěvníků, jsou britští Massive Attack.
Komentářů k článku:

24.7. HUDBA: Opilí potměchutí
Pavel Košek
Folková dvojice z Liberce Martin Kadlec a Věrka Soukupová neboli Disneyband se stala objevem minulého roku. Jejich veřejné objevení nebylo až tak velkým překvapením, jak se zdá. Za prvé tu byl liberecký Jarret (a jeho lídr Michal Kadlec, který na desce hostuje) a za druhé Disneyband funguje a koncertuje dostatečně dlouho na to, aby byl neznámou spoustě zájemců.
Komentářů k článku:


22.7. HUDBA: Barkaroly a krepdešín
Miloslav Pouzar
Nevím, co jsou to "barkaroly", ale obvykle prý tančívají s nebem. Nikdy jsem také neviděl "tmavomodrej krepdešín". Ten to nebe má zase prý pro změnu přikrývat. Do začátku letošních prázdnin jsem dokonce ani nevěděl, že něco takového jako barkaroly a krepdešín existuje, protože jsem neznal Radůzu.
Komentářů k článku:


18.7. HUDBA: Vypsaná fixa
Pavel Košek
Když je někdo z Pardubic, tak má hudbu a pořádnej kus punkrocku už tak nějak v krvi. Pardubická hudební scéna, zejména klubová, je na takové úrovni, že z pražské perspektivy je to český Seattle. Centrum a hlavní rockový stánek je klub Žlutý pes. Ačkoliv tohle má být zejména o Vypsané fixe, proč hned ze začátku nevzpomenout kapelky jako Dukla vozovna, Volant a P.V.U. Pardubicko-chrudimsko je naprosto vymazlený.
Komentářů k článku:


16.7. HUDBA: Duben v Pešti
Pavel Košek
Litoměřická kapela Duben v Pešti je mysteriózním pokračovatelem temné tradice Joy Division. Jejich záběr se pohybuje v rozpětí Velvet Underground a King Crimson, jak se mi je někdo snažil přiblížit slovně. A nebyl až tak daleko od pravdy. Přestože již třetím rokem brázdí kluby a pódia, mají dvě naprosto parádní dema, zatím jim větší pozornost věnovala pouze alternativní média a Stanice O. Darkpop v jejich pojetí je ale natolik luxusní, že přehlížet půjde jenom do doby, než opět zavládne panování temných nálad.
Komentářů k článku:


1.7. HUDBA A ZVUK: Letmo o Japonsku s Pavlem Kohoutem
Lubomír Fendrych
Forbína když se žádá o peníze - přípodoteky Schůze Asociace ředitelů symfonických orchestrů - recenze Jan Werich Fimfárum (Jan Werich); František Kmoch To byl český muzikant (různí interpreti) - ftipy - Harmonie na léto - Audio na léto - Jak naši mladí cestují…. Letmo o Japonsku s Pavlem Kohoutem
Komentářů k článku:


1.7. HUDBA: Zamilovaný metal
Pavel Košek
Temná finská formace HIM vystřeluje do davu čtvrté album. V čele s Ville Vallem se jejich bezbřehá nezařaditelnost odpíchnutá od vyznávání heartagramu ustálila na termínu, který je možné vzít za určující. Takže gotický poprock, popmetal, darkpop či další možné škatulky můžeme nyní shrnout do jediné - LOVE METAL.
Komentářů k článku:


28.6. GLOSA: Pověst paní Heleny
Michal Matoušek
O soudním sporu Heleny a době minulé a hudbě...
Komentářů k článku:


26.6. MUZIKA: Marilyn Manson v Táboře
Miloš Kaplan
Režie vystoupení nad očekávání střízlivá (očekávání vysoká), Manson přichází coby Hitler-transvestita (nebo mě to aspoň tak přišlo). Pobíhá, nelétá. Uráží, nezraňuje. Přicházejí odsudky špatně věřících, špatně žijících, špatně souložících, …. Půllitrové nedopité PET lahve létají vzduchem, ponejvíce zasypávají novináře. Myslím si: "Nauč se házet a kopat Mansone, snaha ušlechtilá, dokonalá arogance." Fanynky trhají na kousky lahve vylité na své hlavy. Hlavně že jsme kvůli jedné holce volali ochranku pro vodu. V kotli je člověk vězněm bez vody a bez chleba.
Komentářů k článku:


25.6. MUZIKA: Hello, Moby, kam běžíš, Moby?
Ondřej Stratilík
V poslední době se tento muž proslavil svými videoklipy s malými mimozemšťany, kteří ze vzdálené planety přistanou na zeměkouli a ze vších sil se chtějí mezi lidmi uchytit. Dokonce si vyrobili i transparenty v angličtině, aby je lidé zaregistrovali. Nakonec se z nich však stanou "cvičenci". Takovými mimozemšťánky byli i návštěvníci pražské T-Mobile arény předposlední červnový pátek, kdy se nad ledem vznášel mág Moby se svou kapelou.
Komentářů k článku:


23.6. HUDBA: Rozhovor s Jiřím Macháčkem
Ondřej Stratilík
O muzice, o kapele, o Macháčkovi a také o koupání... :-)
Komentářů k článku:


12.6. HUDBA: Keltský mišmaš
Pavel Košek
Poměrně zajímavý, i když trochu nesourodý, výběr na kompilačním CD The Celtic Circle tvoří celkem 32 písniček, které si nesou motivy z hudby ve stylu middle age. Tendenčně prezentované jako keltská mystika a hudba světu J.R.R. Tolkiena má poněkud jiný záběr, než by posluchač mohl v tomto duchu očekávat.
Komentářů k článku:


10.6. HUDBA A ZVUK: Richard Wagner I. Revoluce
Lubomír Fendrych
Forbína Pražské Jaro na rozcestí? - přípodoteky Nová opera o teroru; Semerádová a Knoblochová zase mezinárodní cena; Kapralova kvartret v Japonsku. - recenze 2CD: Dětské písně českých skladatelů 18. a 19. století, Současná česká duchovní hudba (Kühnův dětský sbor a hosté - J. Chvála) - ftipy a paradoxy - Richard Wagner I. Revoluce…….LF
Komentářů k článku:


27.5. HUDBA A ZVUK: Dostat děti k hudbě je dobrodružství i umění
Lubomír Fendrych
Forbína Neošiďte své děti, ani sebe - přípodoteky České klarinetové kvarteto mělo úspěch v Belgii; Vyšel HIS Woice - recenze Smetana Čertova stěna, komplet opery (Bednář, Mixová, Žídek, Šubrtová, Votava, Domanínská, Berman, Mráz, Sbor a orchestr Národního divadla - Zdeněk Chalabala) - ftipy - Dostat děti k hudbě je dobrodružství i umění…s Iljou Šmídem
Komentářů k článku:


20.5. HUDBA A ZVUK: Hudební vývoj v nejranějším věku
Lubomír Fendrych
Forbína Vážná hudba + jazz dnes a zítra - přípodoteky aneb obrázky z Mexika - recenze Prokofjev Sonatas for Flute, Violin, Violoncello (J. P. Rampal flétna, L. Jásek housle, A. Navarra violoncello); Čajkovskij, Prokofjev: Piano Concertos (Igor Ardašev klavír, Pražský symf. orchestr L. Svárovský) - ftipy - Hudební vývoj v nejranějším věku…Marek Franěk
Komentářů k článku: