Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 23.7.2003
Svátek má Libor
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Zachrání Špidlu Bush
 >POLITIKA: Odborníkům zelenou ?
 >POLITIKA: Socialistická ekonomická deforma
 >MROŽOVINY: Vzpomínka na Raymonda Chandlera
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zápas s elektronickými hlasy
 >PSÍ PŘÍHODY: Čekání na drama
 >MÉDIA: Televizní máma skončí špatně
 >TÉMA: Zdanění penzí v blízké době ?
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >EKOLOGIE: Pochyby o ekonomické výhodnosti větrných elektráren
 >EKONOMIKA: Oslabování koruny jde na vrub oslabování měn střední Evropy
 >GLOSA: Mladý odborník
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >PENÍZE: Hypotéka po americku
 >CHTIP: To rozkošné slůvko fuck

  Starší články
 >2.7. Nehodnoťme úmysl, hodnoťme výsledky
 >1.7. Vtipný návrh sází na individuální odpovědnost
 >30.6. Půjde to pomalu a dlouho
 >27.6. Unijní rojení
 >26.6. Orwell a zlatá léta devadesátá
 >24.6. A proč ne třebas Ódin?
 >20.6. Bitva s odbory začíná
 >17.6. Národní program (po referendu)
 >13.6. Rub a líc dnešního dne
 >12.6. Zítra začne referendum
 >11.6. Ze státní kasy teče
 >10.6. Místo lípy palma
 >9.6. Co by bylo, kdybychom řekli "ne"
 >6.6. Týden před referendem
 >5.6. Na břehu evoluce
 >4.6. Čekání na horké léto
 >3.6. Tatáž kaluž špíny
 >2.6. Minority report je střelivo pro budoucnost
 >2.6. POLITIKA: Langer a Říman by měli opustit stínovou vládu ODS
 >30.5. Veta za vetu

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kronika dne
 
23.7. Víc oceněn venku než doma
(eff)
V rozhovoru s BBC ocenil generální tajemník OSN Kofi Annan roli Jana Kavana v čele Valného shromáždění světové organizace. Český posluchač se musel štípat do rukou, když slyšel, jak Kavan zlepšil využívání a uvádění v život závěrů a programů velkých konferencí a summitů.
Komentářů k článku:

22.7. Svině a nesvině
(nov)
Nedávné oficiální vydání seznamu spolupracovníků StB a komunistický pokus zrušit lustrační zákon znovu oživily otázku viny těch, kteří takto spolupracovali s bolševickým režimem. Včera pak se svou troškou do mlýna přišel i týdeník "Respekt", který uveřejnil příběhy tří udavačů z prostředí Charty 77.
Komentářů k článku:


21.7. Václav Dobrotivý
(eff)
Pojďme všichni míti rádi Václava Klause! Radujme se, protože DPH služeb jako je telefonování nebo internet se nezvýší z pěti procent na dvaadvacet procent, jak vetovaná novela předpokládala.
Komentářů k článku:


18.7. Špidlova a Klausova zahraniční čtverylka
(nov)
S mnoha protikroky jakési čtverylky tento týden premiér Špidla za své návštěvy Washingtonu a prezident Klaus v Paříži reprezentovali zájmy Česka. Nejenže zviditelnili nežádoucí dvoukolejnost české zahraniční politiky, produkované nezávisle jak Strakovkou, tak Hradem, ale ve vztahu k EU a euroatlantické vazbě si prostřídali svoje postoje.
Komentářů k článku:


17.7. Našinec v čele
(eff)
apotřetí se dostal Jiří Janeček do funkce v České televizi, do té funkce generální napodruhé, v mezičase usiloval stát se ředitelem zpravodajství. Tato úporná snaha novináře dosáhnout manažerské funkce by mohla budit podiv - proč o ni tolik stojí? Jeho angažmá v protihodačovské vzpouře ale svědčí o tom, že to není jen člověk, který si hledí svého a nic dalšího ho nezajímá.
Komentářů k článku:


16.7. Výměna strážců ústavy
(eff)
soudců Ústavního soudu. Osmi končí dneškem mandát, včetně dosavadního předsedy ÚS Miloše Holečka. Následkem toho není soud schopný se usnášet, minimální počet je deset soudců a nadále nebude, pokud senátoři návrhy na nové soudce neschválí.
Komentářů k článku:


15.7. Diplomatický výpad na Střední východ
(nov)
Český ministr zahraničí Cyril Svoboda navštívil přes víkend Střední východ. V sobotu znovu otevřel v Bagdádu českou ambasádu a v neděli jednal v Izraeli nejen se svým protějškem, ale i s ministerským předsedou Arielem Šaronem. V protikladu se směrnicí EU se vyhnul setkání s Arafatem a jinými palestinskými předáky.
Komentářů k článku:


14.7. Zdraví a ideologie
Ondřej Neff
Do dvou let nastanou problémy s dostupností lékařské péče, varuje ministryně zdravotnictví Marie Součková a navrhuje řešení, které má katastrofě zamezit: je to spoluúčast na zdravotní péči a lécích do souhrnné výše dvou tisíc korun, přičemž děti do 18 let a "lidé v tíživé sociální situaci" by mohli požádat o proplacení částky.
Komentářů k článku:


11.7. Jako za starých časů
(nov)
V tomto týdnu zveřejnilo ministerstvo financí plán výdajů rozpočtu na rok 2004. Kromě obrany budou škrty v rámci reformy veřejných financí nejvíce postižny resorty školství a zdravotnictví. O to více bije do očí zvýšení platů policistů, celníků a vězeňské služby, který na návrh téže šetřící vlády schválila Sněmovna o několik dnů dříve. Takto o policii obvykle pečuje stát, jemuž se říká policejní a kterého jsme si do sytosti užili za starých časů.
Komentářů k článku:


10.7. Půjčená letadla na českém nebi
(eff)
Naše letectvo použije 12 zapůjčených nadzvukových stíhaček, a koupí později kolem roku 2009 24 stíhaček.
Komentářů k článku:


9.7. Čas slov jednou skončí
(eff)
Díky tomu, že jsou pravidla hry v demokratickém státě nastavena tak, jak jsou, hra na reformu veřejných financí nemůže konat do nekonečna. Vše co se kolem ní děje na vládní i opoziční straně hřiště nakonec musí vyústit do návrhu rozpočtu na rok 2004.
Komentářů k článku:


8.7. Srbův případ nekončí
(nov)
Osmiletým trestem za přípravu vraždy novinářky Sabiny Slonkové Srbův případ nekončí, neboť státní zastupitelství se rozhodlo prověřit a znovu otevřít odložené kauzy, do nichž byl Karel Srba namočen. Nepříjemnostem policejního výslechu se tak nevyhne nejen Jan Kavan, ale ani bývalý premiér Miloš Zeman, neboť Srba figuroval jak v případu "Štiřín", tak "D47". Hrozí, že Srbova kauza přeroste v největší aféru po roce 1989, v níž se propojí korupce, bývalá vláda Miloše Zemana a zpravodajské služby v jeden chlívek.
Komentářů k článku:


7.7. Cena za nezávislost soudů
(eff)
Všechny řeči o tom, že "Benešovy dekrety jsou vyhaslé" byly pouhou bublinou, která praskla při prvním závanu větru reality. Jsou reálné jak tříska v oku a je skoro jisté, že budou vadit a bolet ještě víc než vadí a bolí, neboť politici se hodlají v té třísce šťourat.
Komentářů k článku:


4.7. Je třeba jasné slovo
(eff)
Vladimír Špidla pověřil právní experty, aby vypracovali ústavní novelu která by "zabránila chybným interpretacím zákonů souvisejících s restitucemi a poválečnými dekrety". Ve stejný den, tedy dnes, oznámil i prezident Klaus, že se hodlá sejít s ústavními činiteli na prakticky stejné téma.
Komentářů k článku:


3.7. Štědrý stát
(eff)
Šest a půl miliardy navíc dostanou na platech policisté, hasiči, bachaři, platy jim vyletí nahoru o třetinu. To je docela slušný nárůst.
Komentářů k článku: