Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 8.8.2003
Svátek má Soběslav
  Výběr z vydání
 >ROZHOVOR: O manželství gayů a lesbiček
 >POLITIKA: Kolik zdravých stran má naše Česko ?
 >NÁZOR: Stávka učitelů neřeší v postatě nic
 >STORY: Smutný osud dítěte vyhozeného do odpadků dojal mnohé
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Případ zapomenuté přilby
 >PSÍ PŘÍHODY: Jak jsem chtěl uspíšit běh událostí
 >Z CEST: Kultura u níž chybí její ministerstvo
 >GLOSA: Česká nezávislost
 >POLITIKA: Obětí propagandy jsou občané!
 >MÉDIA: Miloš Zeman potřetí usvědčen ze lži
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla! 9.
 >LITERATURA: Čile obchodovaný šmejd
 >PENÍZE: Ruleta měnového rizika
 >CHTIP: Překlad inzerátů na byty a nemovitosti
 >TÉMA: Konec povinné školní docházky?

  Starší články
 >28.7. TÉMA: Muzeum vyhnání aneb zločin a trest
 >28.7. POLITIKA: Zvítězí zemědělská lobby nad českým venkovem ?
 >28.7. TÉMA: Jak na změny ve zdravotnictví
 >25.7. ZDRAVOTNICTVÍ: Flikování, či nová omítka?
 >25.7. POLITIKA: Faktor jménem Hojdar aneb ČSSD v krizi
 >24.7. POLITIKA: Otázka
 >23.7. POLITIKA: Zachrání Špidlu Bush
 >23.7. POLITIKA: Odborníkům zelenou ?
 >23.7. POLITIKA: Socialistická ekonomická deforma
 >23.7. GLOSA: Mladý odborník
 >22.7. POLITIKA: Strategie přežití
 >22.7. POLITIKA: Finta s DPH
 >22.7. NÁZOR: Špidlův smrtící koktejl
 >21.7. POLITIKA: Česká politika na dalším rozcestí
 >21.7. PŘEKLAD: Z německých novin
 >20.7. POLITIKA: Pejchal nebezpečný politikům
 >19.7. NÁŠ RYBNÍK: Týden v trapu
 >19.7. POLITIKA: Bojem s médii si může prezident Klaus jen uškodit
 >19.7. POLITIKA: Bojem s médii si může prezident Klaus jen uškodit
 >18.7. DOPIS: K jmenování prezidenta NKÚ

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika
 
8.8. POLITIKA: Kolik zdravých stran má naše Česko ?
František Vízek
Zdravá strana má vizi, má cíl, má program a ví, které postupné cíle musí prosazovat, aby se ke konečným cílům dopracovala. Ví, že jde odněkud někam, umí se vymezovat nejen PROTI něčemu, ale umí bojovat ZA NĚCO.
Komentářů k článku:

8.8. POLITIKA: Obětí propagandy jsou občané!
Milena Varadínková
Pan Pehe se ve svém článku ptá: "Je Klaus obětí propagandy?" (MF Dnes 4.8.2003) . Reaguje tím na můj článek "Prezident nás neprodává lacino" (MF DNES 1.8.2003) tak podrážděně, až to vyvolává otázku, zda se mu do tzv občanské společnosti, kterou tak rád propaguje, vůbec vejdou všechny různorodé názorové proudy?
Komentářů k článku:


7.8. POLITIKA: Odmítnutí ústavních soudců je dobré i špatné
Jiří Pehe
Senát zatím odmítl čtyři kandidáty na post ústavního soudce, které navrhl prezident Václav Klaus. To je na jedné straně špatná zpráva, protože neschválení hned čtyřech kandidátů naznačuje, že je prezident evidentně nevybíral zcela uvážlivě, ale z hlediska fungování celého demokratického systému je to zpráva dobrá. Ukazuje se, že jednotlivé ústavní instituce skutečně fungují jako vzájemné pojistky.
Webová stránka Jiřího Pehe
Komentářů k článku:


6.8. POLITIKA: Senát a tajná volba
Jaroslav Šula
V životě každého člověka existují okamžiky, kdy se bytostně rozhoduje o svém dalším osudu, o budoucnosti. Vše je pak nutno řádně promyslet a zvážit, aby se nic podstatného nezanedbalo pro zdar věci.
Komentářů k článku:


6.8. SVĚT: Mazaný muž na Bosporu?
Jaroslav Teplý
Erdogan je žákem bývalého ministerského předsedy Erbakana, který byl odstaven v roce 1997 tureckou armádou, která střeží odkaz Kemala Atatürka - zachování Turecka jako sekulárního státu. Erbakan je onen muž, který před několika lety na shromáždění na stadionu v Amsterdamu vyzval asi čtyřiceti tisíc přítomných Turků, aby si zachovali svou národní identitu, což by vojenský pozorovatel považoval za výzvu, aby v případě nějakého sporu mezi EU a Tureckem stáli na turecké straně. Jen tak mimochodem podle německých údajů je v současné době na německém území asi 30 tisíc islamských extremistů pocházejících z Turecka.
Komentářů k článku:


6.8. POLITIKA: Přátelé a nepřátelé amerického prezidenta
Milena Varadínková
Možná některým lidem stále nedochází, že když si vyřizují své účty s politickým oponentem pomluvami v zahraničí, a tento jejich "nepřítel" je legitimním českým prezidentem, tak tím poškozují nejen jeho, ale celou naši zemi.
Komentářů k článku:


5.8. HISTORIE: Totální válka aneb dějiny per partes
Miloslav Jokl
Proč se stále zabývat průběhem a výsledky II.sv. války? Jednoduše proto, že interpretace těchto událostí se stále živě dotýká dneška. Někteří Němci se stále ještě nevzdali naděje, že II. sv. válku vyhrají alespoň dodatečně přes média (ostatně žijeme v mediálním světě, kde se fakta dají všelijak zvýraznit či potlačit).
Komentářů k článku:


5.8. POLITIKA: Extremismus Josefa Zieleniece
Jiří Sezemský
Politický posun bývalého místopředsedy ODS od doby, kdy se ve straně podílel na formulaci jejích (dnes dle něj extremistických) myšlenek, je skutečně kuriózní. Stačí citovat z politického programu ODS z podzimu 1995:
Komentářů k článku:


5.8. POLITIKA: Je Klaus obětí propagandy?
Jiří Pehe
Lidé blízcí prezidentu Václavu Klausovi vyznávají zvláštní přesvědčení: činy prezidenta a jeho minulost jsou prý soustavně dezinterpretovány jeho nepřáteli. Ti tak činí nejenom doma, v České republice, ale vydali se ve svém nenávistném tažení i za hranice země, kde záměrně zkreslují prezidentův obraz.
Webová stránka Jiřího Pehe
Komentářů k článku:


2.8. POLITIKA: Chybí účinný zákon o střetu zájmů
David Ondračka
V těchto měsících na Slovensku vrcholí parlamentní schvalování nového (ústavního) zákona o střetu zájmů. Ten má nastavit pravidla a umožnit přísnější kontrolu politiků. Předcházela mu poměrně široká veřejná debata a na jeho znění se shodla naprostá většina politických stran. V tomto směru za Slováky pokulháváme, u nás se o střetu zájmů zatím téměř nediskutuje. Přitom naše situace vyžaduje použití přinejmenším podobně rázných protikorupčních nástrojů. Ve většině korupčních případů totiž nejde o prosté předávání obálek, ale o mnohem delikátnější využívání vlivu a sítí známostí k ovlivnění významných rozhodnutí.
Komentářů k článku:


31.7. Súdánské peklo na zemi
www.infoservis.net
logo Základním klišé o Súdánu je názor, že občanskou válku vedou muslimští Arabové ze severu proti černým křesťanům z jihu a že má především náboženský základ.
Komentářů k článku:


30.7. TÉMA: Sociální demokracie programově ničí podnikatele
Tomáš Hajdůšek
Návrh tzv. "reformy veřejných financí", který předložila vláda do parlamentu, mi pouze potvrdil to, o čem, jsem již dlouho přesvědčen - pro sociální demokracii jsou podnikatelé, a to zejména živnostníci, úhlavním nepřítelem a parazitem na jejich štědrém a "spravedlivém" sociálním státu.
Komentářů k článku:


30.7. POLITIKA: Skvělý přítel Špidla
Michal Simkanič
Situace ve vládní koalici je zřejmě ještě horší, než jak se na první pohled zdá.
Komentářů k článku:


29.7. POLITIKA: Nekriminalizovat interrupce
Jaroslav Zvěřina
Připouštím, že v této věci jsem silně zaujatým a jednostranně orientovaným expertem. Roky se zabývám zdravotní výchovou, propagací antikoncepce. Hájím také právo ženy na umělé přerušení těhotenství v dobře vybaveném zdravotnickém zařízení, pokud se k tomu sama a svobodně rozhodne. Nicméně dovoluji si upozornit, že ani předkladatelé zákona nejsou zde nezaujatými osobami. Všichni jsou hluboce věřícími katolíky. Nenávistné tažení katolické církve proti interrupcím je myslím každému dobře známo. Proto mne velice překvapuje, že ve zdůvodnění návrhu se vůbec nemluví ani o Vatikánu, ani o Bohu, ani o katechismu. Přitom tato fundamentalistická náboženská motivace zákona je do očí bijící skutečností.
Komentářů k článku:


29.7. POLITIKA: Vládní koalice: normální je lhát
Jiří Sezemský
Předseda US-DEU Petr Mareš v rozhovoru pro Právo (26. 7. 2003) prohlašuje, že "většina členů jeho strany přestává spolupráci s ČSSD brát jako nutné zlo… Začínají o ní uvažovat jako o něčem, co by mohlo mít i mnohem delší perspektivu." Slova pikantní v protikladu s masivní kampaní, kterou bývalá Čtyřkoalice vedla proti mnohem rozvolněnější "opoziční smlouvě", se kterou se nemalá část členů obou zainteresovaných stran ne zcela ztotožnila po celou dobu jejího trvání.
Komentářů k článku: