Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 7.8.2003
Svátek má Lada
  Výběr z vydání
 >TÉMA: Konec povinné školní docházky?
 >ŽIVOT: "Nigerijský dopis" od stavební spořitelny
 >MÉDIA: Česká digitální média VII. - Změna vládní Koncepce.
 >SPOLEČNOST: Diskriminace?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Hnusné? Ne. Skvělé!
 >PSÍ PŘÍHODY: Není každý den posvícení
 >ADSL: Další habaďůra Českého Telecomu
 >POLITIKA: Odmítnutí ústavních soudců je dobré i špatné
 >Stanovisko platformy ZUI k současné situaci kolem ADSL služeb
 >GLOSA: Sliby se slibují, blázni se radují
 >PENÍZE: Konečně plnohodnotné pojištění karty?
 >POLITIKA: Senát a tajná volba
 >MROŽOVINY: Jak neodeslat telegram
 >CO KDYŽ: Kdo svalil kámen? (3)
 >SVĚT: Mazaný muž na Bosporu?

  Starší články
 >17.7. Našinec v čele
 >16.7. Výměna strážců ústavy
 >16.7. Když mafiáni vládnou
 >15.7. Diplomatický výpad na Střední východ
 >14.7. Zdraví a ideologie
 >11.7. Jako za starých časů
 >10.7. Půjčená letadla na českém nebi
 >9.7. Čas slov jednou skončí
 >8.7. Srbův případ nekončí
 >7.7. Cena za nezávislost soudů
 >4.7. Je třeba jasné slovo
 >3.7. Štědrý stát
 >2.7. Nehodnoťme úmysl, hodnoťme výsledky
 >1.7. Vtipný návrh sází na individuální odpovědnost
 >30.6. Půjde to pomalu a dlouho
 >28.6. Kolik nás stojí ghetta?!
 >27.6. Unijní rojení
 >26.6. Orwell a zlatá léta devadesátá
 >24.6. A proč ne třebas Ódin?
 >20.6. Bitva s odbory začíná

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus
 
7.8. Rozhodnutí tak napůl
(eff)
Co asi řekne manželka živiteli rodiny, když přijde domů a řekne - tak je to jasné, mámo, dostanu přidáno, ale možná, že po tom přidání budu mít míň peněz, než teď. Jsou dvě možné odpovědi takové manželky. Buď řekne - táto, ty jsi pil, anebo řekne - táto, takový je osud státního zaměstnance.
Komentářů k článku:

6.8. Mouchy na talíři
(eff)
Horka pokračují a voda je naše jediná pořádná kamarádka, pokud nám neprýští zrovna z těla v podobě potu. V uplynulých dnech nám Pražanům někdo vyhrožoval, že ji otráví.
Komentářů k článku:


5.8. Bezvýchodná spirála násilí
(nov)
Celý víkend vyprošťovali ruští záchranáři z trosek vojenské nemocnice v severoosetinském Mozdoku ostatky více než 50 obětí pátečního atentátu. Bohužel, tímto útokem není Čečensko svobodě nijak blíže, stejně jako každý teroristický čin v Izraeli nepřibližuje, ale oddaluje vznik palestinského státu. Neboť ve světě roku 2003 terorismus je toliko bezvýchodnou spirálou násilí.
Komentářů k článku:


4.8. Zamotaná historie
(eff)
Rozuzlení zápletky s "Fischerovým impériem" znamená ještě větší uzel: Firma Atlantik FT vstoupí do Fischerovy společnosti a poskytne finance, pokud bude zrušena exekuce. To se samozřejmě může stát, věřitelé projevili ochotu, že od exekuce odstoupí, ovšem jen pod jednoduchou podmínkou, že dostanou zaplaceno.
Komentářů k článku:


1.8. Pojistným za bezpečnost je míra svobody
(nov)
Trojnásobná vražda v Litvínovicích a postřelení cestujícího v metru rozvířily otázku bezpečnosti. Selhala policie nebo zákon, který počítá s mírnějším rozložením agresivity? Budeme muset kvůli rostoucímu množství sociálních zkratů, obdobně jako v případě rostoucího množství přírodních katastrof, platit vyšší pojistné - a to v podobě zvýšení policejní pravomoci, což omezí naši individuální svobodu?
Komentářů k článku:


31.7. Ne, nesmí se to
(eff)
Francouzský spisovatel Camille Flammarion ve své knize Konec světa cituje případ ze staré kroniky, k němuž došlo v roce tisíc, kdy v souvislosti s obecným očekáváním posledního soudu došlo k rozkladu morálky: nějaký muž veřejně prodával na trhu naporcované lidské maso a divil se, že je za to stíhán, domnívaje se, že už se to smí. Je to paralela případu Pavla Opočenského nepříslušně drsná, nicméně styčné body tu jsou.
Komentářů k článku:


30.7. Kožený ve mlýnici
(eff)
Konečně začnou boží mlýny mlít, řekne si optimista; že to ale trvalo, řekne si pesimista nad zprávou, že Viktor Kožený a Boris Vostrý byli policií obviněni z podvodu. Konkrétně jde o případ z let 1995 až 1997, kdy zmínění muži kteří jsou teď "uprchlí" převáděli majetek z Harvardských investičních fondů a Sklo Unionu Teplice v hodnotě asi 11,5 miliard korun.
Komentářů k článku:


29.7. Špidlova reforma svět nezboří
(nov)
Se Špidlovou reformou veřejných financí, jež minulý týden prošla do druhého čtení, svět ani nestojí, ani nepadá. A kdo hledí dále než do roku 2006, musí připustit, že současný návrh reformy by mohl být dobrým odrazovým můstkem pro finanční reformu další, zřejmě pravicové vlády.
Komentářů k článku:


28.7. Špidla pod sametovým tlakem
(eff)
Reforma je skvělá, ale strana ji zatím nedovedla uspokojivě vysvětlit obyvatelstvu, tohle věří místopředseda ČSSD Stanislav Gross. Je to až učebnicově čitelná ukázka papalášského myšlení. My to myslíme dobře, naše rozhodnutí jsou správná, jen ten lid, ne a ne to pochopit. Tentokrát lid nechce pochopit, že se mu přes všechny škrty na jedné straně a zdražení na druhé straně "nestane nic dramatického". Další ukázka papalášského myšlení.
Komentářů k článku:


25.7. Špidlův kabinet přestál první kolo
(nov)
Včera, ve čtvrtek 24. 7. 2003, schválila Sněmovna v prvním čtení všech jedenáct zákonů připravované reformy veřejných financí. Třetím čtením pak prošel zákon o spotřební dani, takže, pokud jej schválí Senát a podepíše prezident republiky, bude se v Česku od 1. ledna 2004 více platit za alkohol, tabák a benzín.
Komentářů k článku:


24.7. Čeření vody v parlamentu
(eff)
V parlamentu pokračovala rozprava o reformě financí, jak ji vymyslela a předložila vláda Vladimíra Špidly. Premiér včera vyplul se svou lodičkou do rozbouřených vod a ledva vyplul, už ho trefilo první torpédo - poslanec jeho vlastní strany a předseda hospodářského výboru Josef Hojdar vystoupil ze svého poslaneckého klubu! Mnozí už začali lámat nad Špidlovou vládou hůl.
Komentářů k článku:


23.7. Víc oceněn venku než doma
(eff)
V rozhovoru s BBC ocenil generální tajemník OSN Kofi Annan roli Jana Kavana v čele Valného shromáždění světové organizace. Český posluchač se musel štípat do rukou, když slyšel, jak Kavan zlepšil využívání a uvádění v život závěrů a programů velkých konferencí a summitů.
Komentářů k článku:


22.7. Svině a nesvině
(nov)
Nedávné oficiální vydání seznamu spolupracovníků StB a komunistický pokus zrušit lustrační zákon znovu oživily otázku viny těch, kteří takto spolupracovali s bolševickým režimem. Včera pak se svou troškou do mlýna přišel i týdeník "Respekt", který uveřejnil příběhy tří udavačů z prostředí Charty 77.
Komentářů k článku:


21.7. Václav Dobrotivý
(eff)
Pojďme všichni míti rádi Václava Klause! Radujme se, protože DPH služeb jako je telefonování nebo internet se nezvýší z pěti procent na dvaadvacet procent, jak vetovaná novela předpokládala.
Komentářů k článku:


18.7. Špidlova a Klausova zahraniční čtverylka
(nov)
S mnoha protikroky jakési čtverylky tento týden premiér Špidla za své návštěvy Washingtonu a prezident Klaus v Paříži reprezentovali zájmy Česka. Nejenže zviditelnili nežádoucí dvoukolejnost české zahraniční politiky, produkované nezávisle jak Strakovkou, tak Hradem, ale ve vztahu k EU a euroatlantické vazbě si prostřídali svoje postoje.
Komentářů k článku: