Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 1.9.2003
Svátek má Linda
  Výběr z vydání
 >CITÁT: Labyrint světa a ráj srdce
 >ŠKOLY: zmatek nad zmatek - a nejen s platy
 >FEJETON: O biflování
 >AUSTRÁLIE: Služba občanům.
 >LOĎSTVO: Nebyl jenom Kursk (1)
 >PROBLÉM: Co s magnetofonovými páskami?
 >PENÍZE: Chci vlastní byt. Značka: levně
 >SPORT: Návrat koloběhu v Čechách
 >INFO: 7. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava 2003
 >OUTAGE: Ententyky, dva špalíky
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla! 11.
 >DOPRAVA:České dráhy pokračují v tápání ode zdi ke zdi
 >MOBY DICK: Procesy směřující k zefektivnění Českých Textáren
 >PRÁVO:-): Zákon blbosti
 >ŠKOLY: Stávkujte za privatizaci a deregulaci, ne za vyšší platy

  Starší články
 >25.6. MUZIKA: Hello, Moby, kam běžíš, Moby?
 >23.6. HUDBA: Rozhovor s Jiřím Macháčkem
 >12.6. HUDBA: Keltský mišmaš
 >10.6. HUDBA A ZVUK: Richard Wagner I. Revoluce
 >27.5. HUDBA A ZVUK: Dostat děti k hudbě je dobrodružství i umění
 >20.5. HUDBA A ZVUK: Hudební vývoj v nejranějším věku
 >13.5. HUDBA A ZVUK: - Za pár minut ostudu na léta
 >6.5. HUDBA A ZVUK: Interpretace je, když…
 >29.4. HUDBA A ZVUK: Na návštěvě v Supraphonu
 >22.4. HUDBA A ZVUK: Nahrávání je věda i umění, etika i estetika
 >17.4. HUDBA A ZVUK: Partitura a jak se dostává na světlo boží
 >11.4. BURIANOVA KULTURNÍ OZDRAVOVNA (15)
 >10.4. ROZHOVOR: Ida Kelarová - “Romové pořád čekají…”
 >8.4. HUDBA A ZVUK: Liszt a Grieg
 >1.4. HUDBA A ZVUK: Skladatel a jeho řemeslo
 >25.3. HUDBA A ZVUK: Prenatální hudební zkušenost
 >22.3. HUDBA: Vopice hnojnice - Guano Apes potřetí
 >18.3. HUDBA A ZVUK: Měříme poslechem
 >12.3. HUDBA A ZVUK: Dvořák autenticky
 >4.3. HUDBA A ZVUK: Mozartův efekt

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  >>  Hudba
 
1.9. PROBLÉM: Co s magnetofonovými páskami?
Jiří Wagner
Před mnoha léty jsem si pořídil celkem slušnou sbírku nahrávek, k nimž mám dodnes sentimentální vztah. Jenže léta plynula, technika se změnila a mně zůstal rozbitý magneťák a nepotřebné magnetofonové pásky. Naštěstí jsem pásky nevyhodil a dnes stařičké nahrávky poslouchám znovu.
Komentářů k článku:

19.8. KULTURA: Sexy opera a ne-sexy novinář
Marek Toman
Jde o dílo současného hudebního skladatele Víta Zouhara, složené na motivy dochovaného barokního libreta z osmnáctého století...
Komentářů k článku:


18.8. HUDBA: Obnažená Annie Lennox
Pavel Košek
Diva (1992), Medusa (1995), Bare (2003) tvoří dosavadní osu sólové dráhy ženské poloviny dua Eurythmics, která v roce 1999 slavila poměrně triumfální návrat albem Peace. Zatímco Diva hýřila barevnými převleky a výraznými skladbami, Bare místo toho, aby chytalo co nejvíce za uši, chytá hlavně za srdce. Uznávám, že není tak melodické jako Diva, ale o to více právě vypovídá něco o Annie samotné.
Komentářů k článku:


6.8. KULTURA: Omalovánky pro všechny
Ondřej Stratilík
Ostrava ukázala, co všechno dovede provést na jedné ulici a v areálu výstaviště. Do hlavního města Moravskoslezského kraje se sjel bezpočet lidí, aby mohli prožít a vidět to, čeho se jim dostává poskrovnu. Dobrá hudba je to, co lidi spojuje a zároveň z nich vytváří jedince mezi kvantem.
Komentářů k článku:


5.8. HUDBA A ZVUK: Jak vlastně tu hudbu posloucháme
Lubomír Fendrych
Forbína končí 6. ročník Haz-- recenze Smetana Quartet: Schubert Piano Quintet "Trouth"; String Quartet No. 12 Quartetsatz in c minor; Beethoven String Quartet No.1- ftipy - Jak vlastně tu hudbu posloucháme ------s B. Martinů
Komentářů k článku:


31.7. HUDBA: Beatles zmodrali
Pavel Košek
Crossžánrový cover je letem nikudy s nejistým dopadem. Elvisovské Come As you Are od Nirvany jsem přivítal jako velice nápaditý tribut, disko verzi Smells Like Teen Spirit jsem málem odnesl rozkopaným rádiem. Slovenský bluesman Peter Lipa se podíval na Beatles. Jinýma očima. Modrýma sklíčkama. Už teď je potřeba vědět, že to jde. A jak to vypadá, když si Peter Lipa nasadí brouka do hlavy?
Komentářů k článku:


30.7. HUDBA: Creamfields - masivní hudební atak
Kamil Pittner
Hudební festival Creamfields se bude v Česku konat podruhé konat v pátek 8. srpna na letišti u Roudnice nad Labem. Hlavními hvězdami akce, na které organizátoři očekávají 30 tisíc návštěvníků, jsou britští Massive Attack.
Komentářů k článku:


24.7. HUDBA: Opilí potměchutí
Pavel Košek
Folková dvojice z Liberce Martin Kadlec a Věrka Soukupová neboli Disneyband se stala objevem minulého roku. Jejich veřejné objevení nebylo až tak velkým překvapením, jak se zdá. Za prvé tu byl liberecký Jarret (a jeho lídr Michal Kadlec, který na desce hostuje) a za druhé Disneyband funguje a koncertuje dostatečně dlouho na to, aby byl neznámou spoustě zájemců.
Komentářů k článku:


22.7. HUDBA: Barkaroly a krepdešín
Miloslav Pouzar
Nevím, co jsou to "barkaroly", ale obvykle prý tančívají s nebem. Nikdy jsem také neviděl "tmavomodrej krepdešín". Ten to nebe má zase prý pro změnu přikrývat. Do začátku letošních prázdnin jsem dokonce ani nevěděl, že něco takového jako barkaroly a krepdešín existuje, protože jsem neznal Radůzu.
Komentářů k článku:


18.7. HUDBA: Vypsaná fixa
Pavel Košek
Když je někdo z Pardubic, tak má hudbu a pořádnej kus punkrocku už tak nějak v krvi. Pardubická hudební scéna, zejména klubová, je na takové úrovni, že z pražské perspektivy je to český Seattle. Centrum a hlavní rockový stánek je klub Žlutý pes. Ačkoliv tohle má být zejména o Vypsané fixe, proč hned ze začátku nevzpomenout kapelky jako Dukla vozovna, Volant a P.V.U. Pardubicko-chrudimsko je naprosto vymazlený.
Komentářů k článku:


16.7. HUDBA: Duben v Pešti
Pavel Košek
Litoměřická kapela Duben v Pešti je mysteriózním pokračovatelem temné tradice Joy Division. Jejich záběr se pohybuje v rozpětí Velvet Underground a King Crimson, jak se mi je někdo snažil přiblížit slovně. A nebyl až tak daleko od pravdy. Přestože již třetím rokem brázdí kluby a pódia, mají dvě naprosto parádní dema, zatím jim větší pozornost věnovala pouze alternativní média a Stanice O. Darkpop v jejich pojetí je ale natolik luxusní, že přehlížet půjde jenom do doby, než opět zavládne panování temných nálad.
Komentářů k článku:


1.7. HUDBA A ZVUK: Letmo o Japonsku s Pavlem Kohoutem
Lubomír Fendrych
Forbína když se žádá o peníze - přípodoteky Schůze Asociace ředitelů symfonických orchestrů - recenze Jan Werich Fimfárum (Jan Werich); František Kmoch To byl český muzikant (různí interpreti) - ftipy - Harmonie na léto - Audio na léto - Jak naši mladí cestují…. Letmo o Japonsku s Pavlem Kohoutem
Komentářů k článku:


1.7. HUDBA: Zamilovaný metal
Pavel Košek
Temná finská formace HIM vystřeluje do davu čtvrté album. V čele s Ville Vallem se jejich bezbřehá nezařaditelnost odpíchnutá od vyznávání heartagramu ustálila na termínu, který je možné vzít za určující. Takže gotický poprock, popmetal, darkpop či další možné škatulky můžeme nyní shrnout do jediné - LOVE METAL.
Komentářů k článku:


28.6. GLOSA: Pověst paní Heleny
Michal Matoušek
O soudním sporu Heleny a době minulé a hudbě...
Komentářů k článku:


26.6. MUZIKA: Marilyn Manson v Táboře
Miloš Kaplan
Režie vystoupení nad očekávání střízlivá (očekávání vysoká), Manson přichází coby Hitler-transvestita (nebo mě to aspoň tak přišlo). Pobíhá, nelétá. Uráží, nezraňuje. Přicházejí odsudky špatně věřících, špatně žijících, špatně souložících, …. Půllitrové nedopité PET lahve létají vzduchem, ponejvíce zasypávají novináře. Myslím si: "Nauč se házet a kopat Mansone, snaha ušlechtilá, dokonalá arogance." Fanynky trhají na kousky lahve vylité na své hlavy. Hlavně že jsme kvůli jedné holce volali ochranku pro vodu. V kotli je člověk vězněm bez vody a bez chleba.
Komentářů k článku: