Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 22.11.2003
Svátek má Cecílie
  Výběr z vydání
 >Nulová tolerance v New Yorku
 >NÁZOR: Disidenti jako guerrillos
 >MOBY DICK: Politika otevřených dveří
 >REAKCE: Špína pod Mrožovým kobercem
 >KOMENTÁŘ: Vyplácí se nepracovat?
 >SPOLEČNOST: Potraty a odpovědnost
 >POLITIKA: Kdo mluví a nemluví s komunisty
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Punčocháče
 >PSÍ PŘÍHODY: Šogo se těší na Barta
 >VÍKENDOVINY: Na obzoru plachta bílá - jsou to uši krokodýla!
 >TÉMA: Zimní a letní čas
 >POSTŘEH: O klusu
 >GLOSA: Chovají se československy a o zákony se nijak nezajímají
 >PŘÍBĚH: Kmotr
 >PENÍZE: Dluhopisová panika

  Starší články
 >17.11. HISTORICKÝ DOKUMENT: 17. listopad - Mezinárodní den studentstva - památka Jana Opletala a dalších českých studentů umučených německými fašisty.
 >17.11. NÁZOR: Opět cosi z dějin budování socialismu v naší vlasti
 >15.11. NÁŠ RYBNÍK: Lžiarbitráž?
 >14.11. NEHODOVOST: K čemu je ministr Gross?
 >14.11. ZAMYŠLENÍ: Boris aneb České prostředí 3
 >13.11. KOMENTÁŘ: Kostka cukru v kávě
 >13.11. REAKCE: Absolutely not, pane Pehe
 >13.11. POLITIKA: Prohlášení Iniciativy za sociální fórum
 >13.11. NÁZOR: Komu fandí politici, komu fandí občané ?
 >12.11. HISTORIE: Arras 1915
 >12.11. HISTORICKÝ DOKUMENT: Český ideál
 >12.11. EKOLOGIE: Orální ekologie
 >12.11. ZAMYŠLENÍ: Zdravotnictví na pokraji propasti?! (Seriál - díl třetí: "Co?")
 >12.11. NÁZOR: Trafika nejen pro Fíka.
 >11.11. LIDÉ: Tee-pee na Václaváku
 >11.11. LIDŠTINY: Návrh na kultovní film
 >11.11. ZAMYŠLENÍ: Zdravotnictví na pokraji propasti?!(Seriál - díl druhý: "Kam?")
 >11.11. NÁZOR: Konec socialistického notáře
 >10.11. FEJETON: Dobří učitelé
 >10.11. ZAMYŠLENÍ: Zdravotnictví na pokraji propasti ?!(Seriál - díl první: "Proč?")

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost
 
22.11. NÁZOR: Disidenti jako guerrillos
Zuzana Ulbertová
Oslavu čtrnáctého výročí Sametové revoluce máme za sebou a v mnohých z nás to jistě vyvolalo nezapomenutelné zážitky a vzpomínky plné emocí. Já sama, ač tehdy 8-i letá, si jasně vybavuji neopakovatelnou atmosféru plnou naděje a vřelé soudržnosti - hrdé nošení trikolory na klopě, lepení plakátů HAVEL NA HRAD a svobodomyslné vize zrcadlící se v očích.
Komentářů k článku:

21.11. REAKCE: Špína pod Mrožovým kobercem
Petr Štěpánek
Mrožův článek Špína pod parlamentním kobercem (černě), který v Neviditelném psu vyšel 18. listopadu 2003, opoznámkoval Petr Štěpánek (modře)....vše v článku...
Komentářů k článku:


21.11. SPOLEČNOST: Potraty a odpovědnost
Prostě Gentleman
Nedá se, některé názory nelze přejít mlčky. Potraty hýbou mediální scénou, lidovci je chtějí zakázat málem pod trestem smrti. "Kdo to nezažil, nepochopí" je oblíbený argument, ale naprosto bezcenný a nemístný. To by jako o potratech měly rozhodovat jen ženy, které ho mají za sebou? Zajisté nemusím uvádět další příklady nesmyslnosti tohoto argumentu.
Gentlemanův deníček
Komentářů k článku:


21.11. TÉMA: Zimní a letní čas
Vojtěch Svoboda
Změna na "letní" i "zimní" čas je v ČR hodnocena špatně. Nelze se divit: Dojíždějící např. pracuje od 6 hod. a vstává v 5 hodin. Na jaře se zavede "letní čas", tzn. musí vstávat již ve 4 hodiny. (SEČ). Jde potmě do práce, stěžuje si na únavu. Na ranní vstávání si za 1 roku zvykne. Přichází však "zimní čas", který zase "posune" hodiny a zasáhne lidem do života. Ani "zimní čas" není v ČR vítán s nadšením.
Komentářů k článku:


20.11. VRAŽDA JFK: Velké mystérium i po čtyřiceti letech
Václav Tikovský
Atentát na Johna Fitzgeralda Kennedyho, 35. prezidenta Spojených států, od něhož 22. listopadu letošního roku uplyne dlouhých čtyřicet let, byl samozřejmě především velkou tragédií. Zpráva o smrti nejen nejmocnějšího muže planety, ale i osobnosti nesmírně populární a oblíbené nikoli pouze v Americe, doslova šokovala stamiliony lidí na celé zeměkouli.
Komentářů k článku:


20.11. ZAMYŠLENÍ: Zdravotnictví na pokraji propasti?! (Seriál - díl čtvrtý: "Jak?" - řešení )
Zdeněk Joukl
Dovoluji si vyzvat čtenáře ke spolupráci na dopracování dále uvedeného návrhu, který se pokouší řešit dlouhodobě neřešené problémy našeho zdravotnictví. Návrh s Vašimi podstatnými připomínkami (pod názvem "Neviditelní navrhují") bude neprodleně zaslán na Ministerstvo zdravotnictví, pravděpodobně i poslancům, senátorům, zdravotním pojišťovnám, Asociaci malých a středních nemocnic…
Komentářů k článku:


20.11. LETECTVÍ: Veterán Dakota na Ruzyni
Jiří Wagner
Odnedávna stojí nedaleko odbavovacího terminálu ruzyňského letiště jeden polozapomenutý stroj - Douglas DC-3 Dakota. Komu není líto menší zajížďky, může si tento exemplář jednoho z nejvýznamnějších letadel 2. světové války prohlédnout zblízka.
Komentářů k článku:


20.11. REAKCE: Maul halten und weiter dienen.
Václav Vlk
V LN se dne 6.11.2003 v "Úhlu pohledu" objevil článek vydavatele Britských listů J.Čulíka s názvem "Je kritika ze zahraničí nepřípustná?. V něm kritizuje dle jeho názoru "nepřiměřenou reakci českých medií na zprávu UNICEF" ( týkající se údajné dětské prostituce v českém pohraničí ) V článku jmenuje mimo jiné i mne ,který prý cituji: " snad nejdále došel svým komentářem v (internetovém) denníku Neviditelný pes Václav Vlk , který vydání zprávy označil za součást pokračujícího kolektivního německého spiknutí proti českému národu".
Komentářů k článku:


19.11. TÉMA: O zlých, hloupých Češích a hodných a vyspělých Germánech, potažmo Němcích.
Leoš Jeleček
Nejde tu, milý čtenáři, o pohádku, ale o reflexi tvrdé reality psaní specifické skupiny některých našich novinářů a publicistů, které se musí líbit našim bývalým krajanům, českým (sudetským) Němcům a nacionalistům. Není věcným, neemocionálním "oboustranným vyrovnáváním se s našimi minulostmi" česko-německých vztahů a příčin a důsledků 2. světové války. Raději takovéto psaní nebudu klasifikovat ve vztahu k výše uvedenému, stačí jej označit jadrně za obyčejné "kálení do vlastního hnízda".
Komentářů k článku:


19.11. ENERGIE: Máme v energetice na vybranou?
Jiří Erben
Elektrická potřeba (neplést se spotřebou!) obyvatel a firem v ČR se pohybuje kolem 12 GW, nainstalováno však je kolem 17 GW. Zdá se to hodně a svádí k jednoduchým závěrů á la Pavlovec "elektřiny v ČR je nadbytek", jenže energetika se řídí fyzikálními zákony a proto musí existovat rezervy pro krytí spotřebních špiček ve žhavém létě i mrazivé zimě a také pro případ neočekávaného výpadku jiného zdroje (k čemuž slouží zejména velké vodní elektrárny, které při základním zatížení sítě většinou nepracují).
Komentářů k článku:


19.11. DOPRAVA: 30CKL a 19 mrtvých
Václav Vlk
Začalo soudní řízení s řidičem autobusu v jehož troskách zahynulo 19 lidí. Pozůstalí jsou zdrceni a rozhořčeni, řidič je údajně duševně na dně, noviny jsou plné komentářů. Předem konstatuji, že mohu o té otázce psát alespoň trochu nezaujatě právě proto, že mezi mrtvými není nikdo z mých blízkých.
Komentářů k článku:


19.11. NÁZOR: Lesní pych
Čestmír Hofhanzl
Motto: "...to je způsob hospodaření v Turecku a ve Střední Asii…"
(Odpověď prvého ředitele Československých státních lesů a statků inženýra Opletala ministru zemědělství Hodžovi, na koncepci, která mu byla předložena ke schválení. Podle této koncepce měla exploatovat lesy na Podkarpatské Rusi a na Slovensku akciová společnost založená pražským velkořezníkem).
Komentářů k článku:


19.11. GLOSA: Chodník se v zimě neudržuje
Rudolf Mládek
...Chodník se v zimě neudržuje. Takovou ceduli si můžeme přečíst na rohu Smetanova nábřeží a Mostu Legií. Přímo naproti slavné Kavárně Slávie, naproti Národnímu divadlu a otočíme-li se můžeme hledět na panorama Pražského hradu. ...
Komentářů k článku:


18.11. NÁZOR: Dva pohledy
Miroslav Zikmund
Autor konstatuje:... Jestli za něco platíme deset miliard, tak za princip zákulisních dohod.
Komentářů k článku:


18.11. KOMENTÁŘ: Českotelevizní zmatení jazyků
Petr Štěpánek
Dokud lidé na Kavčích horách nepochopí, že Česká televize není ani o trochu víc jejich než každého z nás, a proto to nemohou být oni, kdo určuje podobu veřejné televize, nemůže se veřejnoprávní televize pohnout dál.
Komentářů k článku: