Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Sobota 17.4.2004
Svátek má Rudolf
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Stranou minulosti je i ODS
 >POLITIKA: Eurohappening
 >EKOLOGIE: Mixéry oblohy
 >BÁSEŇ: Umírá člověk
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Kedsky
 >PSÍ PŘÍHODY: Zapomenutý čert
 >O KNIZE: Šejdíři, investigativci a záhadný svět tajných služeb
 >SVĚT: Shánění viníka , který usnul na stráži
 >PENÍZE: Stovky milionů úspor pohřbeny pod lavinou?
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >TÉMA: Spor o regulování či neregulování nájemného
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Jakým směrem se budou ubírat vztahy mezi Německem a Českem?
 >POLITIKA: Tolerance.
 >O KNIZE: Osudná domýšlivost Friedricha Hayeka
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Nesmrtelná motorka

  Starší články
 >7.4. POLITIKA: Věra putuje do Číny - skandál
 >6.4. ŠAMANOVO DOUPĚ: Odškodnění pro odsunuté Němce? Jistě, z reparačního fondu!
 >6.4. DOKUMENT: ODS o Špidlově vládě
 >5.4. VZDĚLÁNÍ: Polemika s panem Klidným
 >3.4. SOBOTNÍ ÚVODNÍK: Týden v trapu
 >3.4. OSN: Rwanda
 >30.3. ŠAMANOVO DOUPĚ: Proces usmiřování mezi Čechy a Němci
 >30.3. PRÁVO: Nápady komunistky Levé aneb Za češtinu češtější
 >30.3. SVĚT: Strach ze současných mírových demonstrací
 >29.3. Týden neklidu
 >29.3. Stalin v Las Vegas
 >27.3. PRÁVO: Majetková přiznání především pro veřejné činitele
 >25.3. POLITIKA: Bydlení podle ODS
 >25.3. ŠAMANOVO DOUPĚ: Byli komunisté úspěšní ve vytvoření negativního stereotypu Německa a Němců?
 >25.3. POLITIKA: Sudy s dynamitem
 >25.3. DEMONSTRACE: "Užiteční idioti" na Václaváku
 >24.3. POLITIKA: Chybí systematická právní reforma
 >23.3. POLITIKA: Fousatá zombie z Kuby
 >22.3. NÁZOR : Sociální stát není pouhou fikcí
 >22.3. TERORISMUS: Válku s terorem brzdí Evropa

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika
 
16.4. POLITIKA: Stranou minulosti je i ODS
Jiří Pehe
Česká strana sociálně demokratická je stranou minulosti, tvrdí předseda opozičních občanských demokratů Mirek Topolánek (Právo, 13.4.2004). Je tomu tak údajně především proto, že vláda ČSSD bezuzdně utrácí státní peníze a Česká republika se pod jejím vedením řítí do obrovských dluhů.
Webová stránka Jiřího Pehe
Komentářů k článku:

16.4. POLITIKA: Eurohappening
Prostě Gentleman
Blíží se nám volby europoslanců a podle některých jmen lze tušit, že jsou kandidáti a voliči, kteří si pletou politiku s fórkem. Vadí mi, že z hecu se cpou do politiky: ať už proto, že je stejně nezvolí, takže se vlastně nic nestane (stane, odčerpají hlasy), nebo proto, že si politiku představují jako Hurvínek válku.
Komentářů k článku:


15.4. ŠAMANOVO DOUPĚ: Jakým směrem se budou ubírat vztahy mezi Německem a Českem?
Jan Kovanic
Věřím a doufám, že více na bázi spolupráce a partnerství. To totiž hlavně záleží na chtění. A to chtění a vůli zde přese všechny nářky nad minulostí cítím. Jenom strašně nesnášíme neustálé napomínání, poručníkování, aroganci, protektorství - od nikoho, od Rusů, Němců, Francouzů ani od Američanů! (Šaman naposled odpovídá v interview pro výzkum Britské akademie)
Komentářů k článku:


15.4. POLITIKA: Tolerance.
František Vízek
Nulová tolerance opoziční ODS znamená opakované NE a NE a NE všemu, co vláda navrhuje, co republika na prahu historického vstupu do EU potřebuje, co již dávno mohlo žít plnokrevným životem. Je to nulová tolerance zdravému rozumu.
Komentářů k článku:


15.4. O KNIZE: Osudná domýšlivost Friedricha Hayeka
Martin Ondreját
Kniha Osudná domýšlivost Friedricha Hayeka vyšla poprvé v roce 1988 (v češtině v Sociologickém nakladatelství, 1995), a klade si za cíl prokázat vědeckými metodami, že socialismus, tedy řád lidské spolupráce založený na záměrné organizaci a součinnosti řízené ústřední autoritou opírající se o kolektivní ovládání dostupných zdrojů, stojí a vždycky stál na v zásadě mylných vědeckých, faktických a dokonce i logických základech, a že opakované pokusy o převádění socialistických myšlenek v život v průběhu 20. století vedly vždy k neúspěchu právě díky tomu, že tyto podstatné chyby nebyly brány v potaz.
Komentářů k článku:


14.4. POLITIKA: Prezidenti budou v EU nadbyteční
Jiří Pehe
Bez ohledu na to, zda bude v tomto roce přijata evropská ústava, Evropská unie se dříve či později zřejmě shodne na dalším prohlubování politické integrace, včetně vytvoření funkce evropského prezidenta. Tento vývoj je téměř nevyhnutelný, protože EU rozšířená o deset nových států-a plánující další vlny rozšíření-nemůže přežít bez prohloubení politické integrace.
Webová stránka Jiřího Pehe
Komentářů k článku:


14.4. POLITIKA: Horká půda v Iráku - odejít či zůstat?
David Šeich
Na konci minulého týdne svět "slavil" první výročí úspěšného spojeneckého útoku na Bagdád, zprávy z oblasti jsou však v posledních dnech a týdnech stále znepokojivější. I Česká republika má své první oběti - před týdnem naše úřady informovaly o úmrtí prvního českého občana-civilisty v Iráku, nejčerstvější zprávy z posledních hodin naznačují, že mezi obětí nové taktiky iráckých ozbrojenců - únosů a následného vydíraní - se mohla stát i skupina prominentních českých novinářů...
Komentářů k článku:


13.4. VÁLKA V IRÁKU: Muktada Sadr a triviální americké chyby
JITA Splítková
K ročnímu výročí zahájení války v Iráku dostali Američané od místních obyvatel šiítského vyznání nepěkný dáreček. Takové malé povstání… A do toho všeho se v Iráku mísí zmatek, bezprávnost, chudoba… a únosy cizinců novinářů a nejen jich i zaměstnanců např. ropných společností. Včera 12.4. informovala Al Jazeera, že byli podle všeho uneseni tři čeští novináři a jedenáct ruských pracovníků zřejmě Interenergoservisu a několik amerických zaměstnanců společností Kellog, Brown and Root.
Komentářů k článku:


13.4. REAKCE: Aston kontra dvojí poučení
Stanislav Křeček
I krátký článek Astona (Neviditelný pes 7. 4. 2004),nazvaný "Detektiv kontrakoumeles", skýtá hned dvojí poučení o nástrahách hrozících i chytrémučlověku: není uchráněn podlehnutí zřetelné novinářské kachně a člověkneodolá pokušení suverénně se vyjadřovat k věci, o níž nemá ani ponětí.
Komentářů k článku:


10.4. SVĚT: Teroristé, o kterých se nemluví
www.infoservis.net
logo O islámských radikálech skrývajících se za démonickou zástěrku Al-Káidy dnes slýcháváme jako o největších nepřátelích západní civilizace. Jsou ale i jiní teroristé - levicoví.
Komentářů k článku:


9.4. POLITIKA: Proč si pleteme bič na Českou republiku
David Šeich
Jsme v Poslanecké sněmovně svědky podivuhodných jevů. Vláda předkládá řadu mezinárodních smluv a zákonů, jejichž přijetí může jednou Česká republika "šeredně odskákat" a EU nám díky nim může ještě značně zkomplikovat život. Včera Sněmovna například přijala tzv. "Aarhurskou úmluvu" o informačních povinnostech státní správy v oblasti životního prostředí, nedávno schválila tzv. "NATURA 2000", jejímž přijetím Unie podmiňovala čerpání z fondů EU.
Komentářů k článku:


8.4. TÉMA: Nájemné a nůžky
Dušan Polanský
Již několik let se až přímo s notorickou oblibou mluví o víc a víc rozevírajících se nůžkách mezi regulovaným a neregulovaným nájemným. Bohužel tohle mluvení postrádá hlubší souvislosti a někdy až příliš okatě připomíná revoluční neproduktivní třískání do stolu.
Komentářů k článku:


8.4. ŠAMANOVO DOUPĚ: Promarněná šance
Jan Kovanic
"Existuje možnost, že Německu hrozí riziko, že zapomene na zvěrstva, která se odehrála a zaměří se na německé oběti v obecné/veřejné rozpravě? Co by to znamenalo pro česko-německé vztahy dnes a v budoucnu?" (Šaman odpovídá na další otázky v interview pro výzkum Britské akademie.)
Komentářů k článku:


8.4. GLOSA: Slovanské poučení
František Vízek
Výsledky voleb na Slovensku byly překvapivé, protože celé měsíce favorizovaný kandidát Kukan propadl. Inu, jeho vítězství bylo natolik jisté, že pro řadu příznivců byl pochod k volební urně v prvním kole shledán zbytečným. Něco podobného se stalo před časem ve Francii, ale kdo by oživoval vybledlé vzpomínky a kdo by čekal, že něco podobného hrozí kdekoli, dokonce i u nás, kdo by si vzal poučení ?
Komentářů k článku:


7.4. INFO: Otevřený dopis předsedovi vlády ČR PhDr. Vladimíru Špidlovi.
Martin Muchka
Před rokem, dne 2.4.2003, jste Vy osobně prostřednictvím koaličních poslanců v Poslanecké sněmovně PČR inicioval hlasování o odvolání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (dále RRTV) a následně dne 4.4.2003 jste RRTV odvolal. Považuji s ročním odstupem za potřebné se vyjádřit k důvodům odvolání RRTV a sdělit některé skutečnosti, které jsem tehdy, m.j. vázán povinnostmi statutárního zástupce orgánu státní správy, při svém vystoupení ve sněmovně nemohl uvést.
Komentářů k článku: