Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 20.5.2004
Svátek má Zbyšek
  Výběr z vydání
 >IRÁK: Týrání je všem vrozené?
 >POLITIKA: Nevolte zelené spamery!
 >FEJETON: Zelená je tráva, fotbal to je… co?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Klausův další zločin
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Pytlík na stromě
 >PSÍ PŘÍHODY: Kdy je Bart chráněný
 >SPOLEČNOST: Jak jsem se stal jednatelem
 >ODS, Dolly Buster a Eurovolby
 >SVĚT: Usekněte zmiji hlavu!
 >NÁZOR: Topolánek versus Benešová
 >TÉMA: Svoboda bezmocná
 >MEZI PAPUÁNCI: Mnohopartajnictví a cargo cult 7.
 >PENÍZE.CZ: Cesta k bytu za milion
 >SVĚT: Jak nebezpečné je cestování na ostrově Bali?
 >VYLODĚNÍ V NORMANDII: Symbol transatlantického partnerství

  Starší články
 >14.5. MÉDIA: Poprava, nebo vražda?
 >13.5. ZE ŽIVOTA: Vodní plémě - zvláštní rod
 >13.5. PRAHA: Zepelín nad střechami
 >13.5. MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >12.5. FUTUROLOGIE: Vzdejte se zeleného čaje ve prospěch svého počítače!
 >12.5. ZKUŠENOST: eBanka – dozvím se to do 2 minut? Nedozvím, nedozvím, ... a jeste se pekne prohnu!
 >11.5. REAKCE: Milan Novák - svou pravdu si vzít nedáme
 >11.5. EKOLOGIE: Černobylští mičurinci v Reflexu
 >11.5. EKOLOGIE: Černobylští mičurinci v Reflexu
 >10.5. MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >10.5. PORTÁL VEŘEJNÉ SPRÁVY: Tunelování přes TESTCOM pokračuje
 >10.5. ŠKOLSTVÍ : V základních školách začíná tikat časovaná bomba
 >10.5. OPILOST: Klidné popíjení
 >10.5. LITERATURA: Knížka, která za hovno nestojí
 >10.5. O KNIZE: Naše cesta do prvohor
 >10.5. HISTORIE: Smutný příběh o Janu Antonínu Baťovi a Edvardu Benešovi
 >8.5. Psychologové varují před depresemi spojenými s jarem.
 >8.5. TÉMA:O logice a nedobrovolné prostituci
 >8.5. JINAKOST: Diagóza maniodeprese
 >6.5. TÉMA: Výpověď Vladimíra Železného před vyšetřovací komisí

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost
 
20.5. SPOLEČNOST: Jak jsem se stal jednatelem
Jiří Bartoníček
Uplynulo padesát let od doby, kdy jsem spatřil světlo tohoto světa. Zdálo by se, při vší skromnosti, že mám dostatek zkušeností s chodem tohoto světa, a že mě hned tak něco nezaskočí. Jak hluboce jsem se mýlil,jsem se přesvědčil v okamžiku,kdy jsem se stal v tomto období mého života jednatelem. Mé zkušenosti v oblasti této profese jsem už absolvoval,tudíž jsem byl přesvědčen,že mě hned tak něco nemůže zaskočit. Opak byl však pravdou !
Komentářů k článku:

20.5. SVĚT: Usekněte zmiji hlavu!
Václav Vlk
Jedině tak můžete zvítězit! A bez vítězství nebude míru... Můžete ne dvakrát, ale mockrát hádat, kdo a kdy tohle prohlásil na nějaké tajné poradě. Vrchního velení pochopitelně.
Komentářů k článku:


20.5. NÁZOR: Topolánek versus Benešová
Jan Suchánek
Konečně má ODS v osobě předsedy Topolánka osobu, která umí veřejně pojmenovat konfliktní problém správně. Zastal se té masy většinou nezávislých starostů, kvůli kterým nejvyšší státní zástupkyně zhřešila a vydala nepravdivé svědectví o jejich zkorumpování. Za mého mládí se ještě říkalo, že kdo lže, ten taky krade. Možná jen státní zástupci vypuštěnou mlhou nekryjí na zakázku vládní korupci, jak se mnozí domnívají, ale státních zástupců zkorumpovanost vlastní.
Komentářů k článku:


19.5. SVĚT: Jak nebezpečné je cestování na ostrově Bali?
Jaroslav Kováříček
Když jsem se před pár týdny vrátil z dovolené na Bali mnoho lidí se mne ptalo, zdali jsem se nebál tak nebezpečné místo navštívit. Ta otázka byla jen jedním z dalších důkazů jak šálivě nás sdělovací prostředky informují o světě. "Jaké nebezpečí?, odpovídal jsem otázkou. Hned padla zmínka o teroristech. Ano, 12. října roku 2002 vybuchla v turistické osadě Kuta před diskotékou Sari bomba, která připravila o život 202 lidí. Tato nešťastná událost dlouho plnila stránky novin a televizní zpravodajství, tragédie se zřejmě dobře prodávají. Novináři nám však neprozradili, že ve stejnou dobu pobývaly na Bali tisíce turistů v naprostém bezpečí, třeba i jen několik ulic od Jalan Legian. Proč tedy mít strach z návštěvy Bali?
Komentářů k článku:


19.5. AKCE: Steven Hill, americký odborník na volby a demokracii zakončí v Praze svou cestu po Evropě
Arianna Meadowlark
Do dobu delší než sto let svět věřil, že Spojené státy americké jsou modelem demokracie. Potom, během amerických prezidentských voleb v roce 2000 a znovu ve volbách do kongresu v roce 2002, vyšly v mezinárodním tisku na světlo vážné neregulérnosti - zastrašování voličů, manipulování s hlasovacími lístky, nesouhlasné výsledky, vytvořené tajným hlasovacím softwarem, a tisíce voličů, vymazaných z oficiálních seznamů. Od té doby systematický výzkum ukázal, že tyto neregulérnosti nejsou ojedinělými případy, ale spíše výsledkem celonárodní zkorumpovaností demokratického systému.
Komentářů k článku:


18.5. KUVAJT: Nediplomatická velvyslankyně aneb Nedokončená recenze knihy Jany Hybáškové: Čekání na válku.
Petr Schütz
Se zájmem jsem si přečetl, jak se paní Hybáškové málem podařilo vyřešit izraelsko-palestinský konflikt. Kdyby jí jen izraelské tajné služby nezavraždily toho Rabina. Rovněž se mi líbil výčet jejích úspěchů na blízkovýchodním odboru ministerstva zahraničních věcí, dobrý je zejména prodej tanků do Sýrie (str. 10). V následující kapitole se dozvídáme, jak úspěšně čelila intrikám bývalého ministra Kavana a jak byla duší české vojenské účasti v operaci Trvalá svoboda. Pak ovšem přichází kapitola Kuvajt. Propletenec pravd, polopravd a nesmyslů pro nezasvěceného téměř nerozluštitelný. Posuďte sami.
Komentářů k článku:


18.5. FUTUROLOGIE: Nanotechnologie v oděvnictví
JITA Splítková
Sen všech ševců dávných dob i současnosti dostává jasné kontury. Oblečení jedné velikosti pro tlusté i tenké pro malé i velké je skutečností.
Komentářů k článku:


18.5. GLOSA: Schizofrenie české společnosti
Václav John
Poslední události ve fotbale, v případě soudce Berky, také soudce co ve stejném žaluje i soudí stát, i v dalších podobných kauzách, ukazují na zvláštní rozpolcenost všech možných vrstev společnosti.
Komentářů k článku:


18.5. SPOLEČNOST: Strasti budoucího dědečka...
Ptakopysk Podivný
Dceruška Beruška čeká miminko, což je událost zajisté radostná. Ke svému úžasu jsem zjistil, že těhotenské problémy mají nejenom budoucí maminky, ale mohou je mít i budoucí dědečkové.
Komentářů k článku:


17.5. REAKCE: Omyl Rudého Barona
Martin Profant
Existují určité jistoty, které by bylo Čechovi kruté brát. Náleží mezi ně vědomí, že jsme v tom či onom mistrovství prohráli jen proto, že jsme měli smůlu a kdekdo nás poškozoval, a pak ovšem jistota, že co ministerský úředník, to vůl. Vycházeje z tohoto optimistického předpokladu, sepsal onehda muž s nickem Rudý Baron pro Neviditelného psa vyprávění o nebezpečné a děsivé záležitosti, zvané rámcové vzdělávací programy. Tato "z principu fantaskní" reforma tiká coby nebezpečná bomba v samotných základech základního školství. Pozoruhodná v Baronově textu není ani hlubina jeho nevědomostí o věci, kterou tak suverénně odsoudil, ale naopak to, co Rudý Baron, podle redakční poznámky ředitel základní školy, zná a zjevně promyslel.
Komentářů k článku:


17.5. PLATY: Vláda trestá své zaměstnance za vlastní neschopnost
Alena Frýbortová ,Jana Říská
Vláda ve středu navrhla zmrazení letošních seškrtaných platů ve veřejném sektoru a odložení platnosti zákona o státní službě o další dva roky. Zástupcům odborů tak nezbylo, než opustit jednání - tyto návrhy jednohlasně odmítají.
Komentářů k článku:


15.5. Týden v trapu
JITA Splítková
Snad, že je květen nebo téma "ženská otázka" dokáže přebít nejeden ožehavý politický, či ekonomický problém, hovořilo se tento týden v masmédiích docela dost o postavení žen, o problému nízké porodnosti, o nutnosti za stejnou práci brát stejné peníze, ať jste žena nebo muž...
Komentářů k článku:


14.5. SPOLEČNOST: Good bye, národe?
Lubomír Zaorálek
T. G. Masarykovi ještě prokazatelně šlo o osud českého národa. K čemu nás ale pojem národa zavazuje v epoše globalizace a globálního myšlení? Jsme v Evropské unii teprve několik dní. Ještě jsme se ani neohřáli a už slyšíme, že nemá smysl lpět na nějaké národní existenci či identitě, která se stejně zanedlouho rozpustí v integrované Evropě. J. X. Doležal píše (Díky, hoši! LN 7. 5.), že entita zvaná národ v naší postmoderní době ztrácí smysl i obsah. Zítřek nepatří rozdrobeným národním státečkům. Podobně Petr Fišer radí pohlédnout k sousedům do Němec a inspirovat se titulkem z Die Zeit, v němž je Evropa prohlašována za novou vlast - einig Vaterland (Starý a nový Vaterland, LN 6. 5.).
Komentářů k článku:


14.5. PERLIČKY: Pitoreskní přídavná zařízení k vašemu počítači
JITA Splítková
Chcete mít doma akvárium, ale nechcete mít s ním žádnou, ale fakticky žádnou práci?
Komentářů k článku:


14.5. SPOLEČNOST: Hlavně se neposrat
Prostě Gentleman
Titulek mě napadá při čtení opět rozvířené polemiky nad názvem našeho nebohého státu. Je to stejné, jako dokazovat, že drštková polévka je úžasná nebo odporná: nelze vědecky dokázat, jestli je chutná, či ne. A "chuť" mají i slova, takže se holt Česko někomu líbí a někomu ne. Je naprosto scestné "dokazovat" oprávněnost jedno- či dvouslovného názvu.
Gentlemanův deníček
Komentářů k článku: