Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 21.5.2004
Svátek má Monika
  Výběr z vydání
 >DOPRAVA: Nepsaná pravidla silničního provozu
 >TELEVIZNÍ POPLATKY: Automat na peníze
 >RADY: Jak na to! (Lišta).
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kulaci a šmelináři
 >PSÍ PŘÍHODY: Opět se svatozáří
 >GLOSIČKA: Obyčejné jízdní kolo.
 >GLOSA: Ještě ke sjezdu KSČM
 >PENÍZE.CZ: Nenaleťte na letadlo
 >INFO: Ručníkový den 2004 - Vzpomínka na Douglase Adamse
 >IRÁK: Týrání je všem vrozené?
 >POLITIKA: Nevolte zelené spamery!
 >FEJETON: Zelená je tráva, fotbal to je… co?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Klausův další zločin
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Pytlík na stromě
 >PSÍ PŘÍHODY: Kdy je Bart chráněný

  Starší články
 >14.5. SPOLEČNOST: Good bye, národe?
 >14.5. PERLIČKY: Pitoreskní přídavná zařízení k vašemu počítači
 >14.5. SPOLEČNOST: Hlavně se neposrat
 >14.5. MÉDIA: Poprava, nebo vražda?
 >13.5. ZE ŽIVOTA: Vodní plémě - zvláštní rod
 >13.5. PRAHA: Zepelín nad střechami
 >13.5. MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >12.5. FUTUROLOGIE: Vzdejte se zeleného čaje ve prospěch svého počítače!
 >12.5. ZKUŠENOST: eBanka – dozvím se to do 2 minut? Nedozvím, nedozvím, ... a jeste se pekne prohnu!
 >11.5. REAKCE: Milan Novák - svou pravdu si vzít nedáme
 >11.5. EKOLOGIE: Černobylští mičurinci v Reflexu
 >11.5. EKOLOGIE: Černobylští mičurinci v Reflexu
 >10.5. MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >10.5. PORTÁL VEŘEJNÉ SPRÁVY: Tunelování přes TESTCOM pokračuje
 >10.5. ŠKOLSTVÍ : V základních školách začíná tikat časovaná bomba
 >10.5. OPILOST: Klidné popíjení
 >10.5. LITERATURA: Knížka, která za hovno nestojí
 >10.5. O KNIZE: Naše cesta do prvohor
 >10.5. HISTORIE: Smutný příběh o Janu Antonínu Baťovi a Edvardu Benešovi
 >8.5. Psychologové varují před depresemi spojenými s jarem.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost
 
21.5. DOPRAVA: Nepsaná pravidla silničního provozu
zapsal AlKas
Odpozoroval a zapsal AlKas. Jezdím od roku 1977.
Komentářů k článku:

21.5. TELEVIZNÍ POPLATKY: Automat na peníze
Ladislav Jakl
Zákon o televizních a rozhlasových poplatcích je v mých očích zcela nepřijatelný. A to nikoli z důvodů, o kterých se mluví nejčastěji, ale především kvůli tzv. indexaci, kterou zákon nově zavádí. Podle ní se propříště poplatky mají zvyšovat automaticky v závislosti na inflaci. Takový "automat na peníze" je ale naprostým popřením demokracie.
Komentářů k článku:


21.5. GLOSA: Ještě ke sjezdu KSČM
Václav John
Příliš nesouhlasím s hodnocením výsledků tohoto sjezdu řadou politologů, které byly uveřejněny v našich sdělovacích prostředcích.
Komentářů k článku:


20.5. SPOLEČNOST: Jak jsem se stal jednatelem
Jiří Bartoníček
Uplynulo padesát let od doby, kdy jsem spatřil světlo tohoto světa. Zdálo by se, při vší skromnosti, že mám dostatek zkušeností s chodem tohoto světa, a že mě hned tak něco nezaskočí. Jak hluboce jsem se mýlil,jsem se přesvědčil v okamžiku,kdy jsem se stal v tomto období mého života jednatelem. Mé zkušenosti v oblasti této profese jsem už absolvoval,tudíž jsem byl přesvědčen,že mě hned tak něco nemůže zaskočit. Opak byl však pravdou !
Komentářů k článku:


20.5. SVĚT: Usekněte zmiji hlavu!
Václav Vlk
Jedině tak můžete zvítězit! A bez vítězství nebude míru... Můžete ne dvakrát, ale mockrát hádat, kdo a kdy tohle prohlásil na nějaké tajné poradě. Vrchního velení pochopitelně.
Komentářů k článku:


20.5. NÁZOR: Topolánek versus Benešová
Jan Suchánek
Konečně má ODS v osobě předsedy Topolánka osobu, která umí veřejně pojmenovat konfliktní problém správně. Zastal se té masy většinou nezávislých starostů, kvůli kterým nejvyšší státní zástupkyně zhřešila a vydala nepravdivé svědectví o jejich zkorumpování. Za mého mládí se ještě říkalo, že kdo lže, ten taky krade. Možná jen státní zástupci vypuštěnou mlhou nekryjí na zakázku vládní korupci, jak se mnozí domnívají, ale státních zástupců zkorumpovanost vlastní.
Komentářů k článku:


19.5. SVĚT: Jak nebezpečné je cestování na ostrově Bali?
Jaroslav Kováříček
Když jsem se před pár týdny vrátil z dovolené na Bali mnoho lidí se mne ptalo, zdali jsem se nebál tak nebezpečné místo navštívit. Ta otázka byla jen jedním z dalších důkazů jak šálivě nás sdělovací prostředky informují o světě. "Jaké nebezpečí?, odpovídal jsem otázkou. Hned padla zmínka o teroristech. Ano, 12. října roku 2002 vybuchla v turistické osadě Kuta před diskotékou Sari bomba, která připravila o život 202 lidí. Tato nešťastná událost dlouho plnila stránky novin a televizní zpravodajství, tragédie se zřejmě dobře prodávají. Novináři nám však neprozradili, že ve stejnou dobu pobývaly na Bali tisíce turistů v naprostém bezpečí, třeba i jen několik ulic od Jalan Legian. Proč tedy mít strach z návštěvy Bali?
Komentářů k článku:


19.5. AKCE: Steven Hill, americký odborník na volby a demokracii zakončí v Praze svou cestu po Evropě
Arianna Meadowlark
Do dobu delší než sto let svět věřil, že Spojené státy americké jsou modelem demokracie. Potom, během amerických prezidentských voleb v roce 2000 a znovu ve volbách do kongresu v roce 2002, vyšly v mezinárodním tisku na světlo vážné neregulérnosti - zastrašování voličů, manipulování s hlasovacími lístky, nesouhlasné výsledky, vytvořené tajným hlasovacím softwarem, a tisíce voličů, vymazaných z oficiálních seznamů. Od té doby systematický výzkum ukázal, že tyto neregulérnosti nejsou ojedinělými případy, ale spíše výsledkem celonárodní zkorumpovaností demokratického systému.
Komentářů k článku:


18.5. KUVAJT: Nediplomatická velvyslankyně aneb Nedokončená recenze knihy Jany Hybáškové: Čekání na válku.
Petr Schütz
Se zájmem jsem si přečetl, jak se paní Hybáškové málem podařilo vyřešit izraelsko-palestinský konflikt. Kdyby jí jen izraelské tajné služby nezavraždily toho Rabina. Rovněž se mi líbil výčet jejích úspěchů na blízkovýchodním odboru ministerstva zahraničních věcí, dobrý je zejména prodej tanků do Sýrie (str. 10). V následující kapitole se dozvídáme, jak úspěšně čelila intrikám bývalého ministra Kavana a jak byla duší české vojenské účasti v operaci Trvalá svoboda. Pak ovšem přichází kapitola Kuvajt. Propletenec pravd, polopravd a nesmyslů pro nezasvěceného téměř nerozluštitelný. Posuďte sami.
Komentářů k článku:


18.5. FUTUROLOGIE: Nanotechnologie v oděvnictví
JITA Splítková
Sen všech ševců dávných dob i současnosti dostává jasné kontury. Oblečení jedné velikosti pro tlusté i tenké pro malé i velké je skutečností.
Komentářů k článku:


18.5. GLOSA: Schizofrenie české společnosti
Václav John
Poslední události ve fotbale, v případě soudce Berky, také soudce co ve stejném žaluje i soudí stát, i v dalších podobných kauzách, ukazují na zvláštní rozpolcenost všech možných vrstev společnosti.
Komentářů k článku:


18.5. SPOLEČNOST: Strasti budoucího dědečka...
Ptakopysk Podivný
Dceruška Beruška čeká miminko, což je událost zajisté radostná. Ke svému úžasu jsem zjistil, že těhotenské problémy mají nejenom budoucí maminky, ale mohou je mít i budoucí dědečkové.
Komentářů k článku:


17.5. REAKCE: Omyl Rudého Barona
Martin Profant
Existují určité jistoty, které by bylo Čechovi kruté brát. Náleží mezi ně vědomí, že jsme v tom či onom mistrovství prohráli jen proto, že jsme měli smůlu a kdekdo nás poškozoval, a pak ovšem jistota, že co ministerský úředník, to vůl. Vycházeje z tohoto optimistického předpokladu, sepsal onehda muž s nickem Rudý Baron pro Neviditelného psa vyprávění o nebezpečné a děsivé záležitosti, zvané rámcové vzdělávací programy. Tato "z principu fantaskní" reforma tiká coby nebezpečná bomba v samotných základech základního školství. Pozoruhodná v Baronově textu není ani hlubina jeho nevědomostí o věci, kterou tak suverénně odsoudil, ale naopak to, co Rudý Baron, podle redakční poznámky ředitel základní školy, zná a zjevně promyslel.
Komentářů k článku:


17.5. PLATY: Vláda trestá své zaměstnance za vlastní neschopnost
Alena Frýbortová ,Jana Říská
Vláda ve středu navrhla zmrazení letošních seškrtaných platů ve veřejném sektoru a odložení platnosti zákona o státní službě o další dva roky. Zástupcům odborů tak nezbylo, než opustit jednání - tyto návrhy jednohlasně odmítají.
Komentářů k článku:


15.5. Týden v trapu
JITA Splítková
Snad, že je květen nebo téma "ženská otázka" dokáže přebít nejeden ožehavý politický, či ekonomický problém, hovořilo se tento týden v masmédiích docela dost o postavení žen, o problému nízké porodnosti, o nutnosti za stejnou práci brát stejné peníze, ať jste žena nebo muž...
Komentářů k článku: