Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 18.5.2004
Svátek má Nataša
  Výběr z vydání
 >KUVAJT: Nediplomatická velvyslankyně aneb Nedokončená recenze knihy Jany Hybáškové: Čekání na válku.
 >POLITIKA: Proč nejsem komunistou?
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Průvan vadí
 >FUTUROLOGIE: Nanotechnologie v oděvnictví
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Případ neposedného knedlíčku
 >PSÍ PŘÍHODY: Vyprávění o balónku
 >POSTŘEH: O Prčicích
 >GLOSA: Schizofrenie české společnosti
 >TÉMA: Svoboda projevu
 >SPOLEČNOST: Strasti budoucího dědečka...
 >EKONOMIKA: Experti očekávají růst na akciových trzích
 >POLITIKA: Soudruzi už točí oprátkou
 >PENÍZE.CZ: Sobotkova ruka nás hodlá šacovat dál
 >REAKCE: Omyl Rudého Barona
 >PLATY: Vláda trestá své zaměstnance za vlastní neschopnost

  Starší články
 >5.4. INFO: Prohlášení k 1. výročí odvolání RRTV
 >2.4. NÁZOR: Byla to jen jakási emoce…
 >30.3. TÉMA: Kdo przní spisovnou češtinu? Celoplošná média!
 >30.3. PRÁVO: Nápady komunistky Levé aneb Za češtinu češtější
 >29.3. MÉDIA: Komu patří Nova
 >26.3. MÉDIA: ČT a její vyváženost
 >26.3. MÉDIA: Hemeroidy slavných
 >26.3. NÁZOR: Bublina šéfzpravodajce Bublana
 >24.3. NÁZOR: Ceska televize bez reklamy - dalsi prispevek televizi Nova?
 >23.3. MÉDIA: Ještě jednou o Radiohradu
 >22.3. NÁZOR: Čermák bojuje se svými smyšlenkami
 >20.3. TÝDEN V TRAPU: Trifidi v zapadlé díře
 >19.3. ZE STARÝCH NOVIN: SLOVAN: Naše nynější postavení
 >18.3. CHTIP: Recenze časopisu Spáj
 >17.3. MÉDIA: Jak to bylo s Radiohradem
 >13.3. NÁZOR: Západ a spirála terorismu
 >12.3. MÉDIA: Hloupost, nebo korupce?
 >10.3. MÉDIA: Česká média - dva Václavové ve feudálním ambiente.
 >9.3. MÉDIA: Český tisk: kdo je hříšníkem?
 >5.3. MÉDIA:Aktualizovaná digitální Koncepce v nejistotě.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Média
 
18.5. KUVAJT: Nediplomatická velvyslankyně aneb Nedokončená recenze knihy Jany Hybáškové: Čekání na válku.
Petr Schütz
Se zájmem jsem si přečetl, jak se paní Hybáškové málem podařilo vyřešit izraelsko-palestinský konflikt. Kdyby jí jen izraelské tajné služby nezavraždily toho Rabina. Rovněž se mi líbil výčet jejích úspěchů na blízkovýchodním odboru ministerstva zahraničních věcí, dobrý je zejména prodej tanků do Sýrie (str. 10). V následující kapitole se dozvídáme, jak úspěšně čelila intrikám bývalého ministra Kavana a jak byla duší české vojenské účasti v operaci Trvalá svoboda. Pak ovšem přichází kapitola Kuvajt. Propletenec pravd, polopravd a nesmyslů pro nezasvěceného téměř nerozluštitelný. Posuďte sami.
Komentářů k článku:

18.5. TÉMA: Svoboda projevu
Milan Pavel
V souvislostech s kritikou poměrů říkalo se před léty že u nás, stejně jako na Západě, je svoboda projevu. Rozdíl prý je jen v tom, že tam je svoboda i po projevu.
Komentářů k článku:


14.5. MÉDIA: Poprava, nebo vražda?
Jiří Wagner
Je udivující, že za víc než čtrnáct let svobody se naši novináři nenaučili rozlišovat některé pojmy a my se tak namísto se slovy vražda či vrah neustále setkáváme s pojmy poprava nebo kat.
Komentářů k článku:


6.5. TÉMA: Výpověď Vladimíra Železného před vyšetřovací komisí
Vladimír Železný
...předstupuji z vlastní iniciativy před tuto Komisi, abych vás seznámil s informacemi o působení investiční skupiny Ronalda Laudera v České republice, o vývoji vztahů mezi touto skupinou a televizí Nova a také o krocích českého státu a jeho orgánů vůči této skupině. Zejména půjde o informace, vztahující se k arbitrážím, které CME vedlo proti České republice. O okolnostech sporu a jeho pozadí vím asi nejvíce v této zemi a skupina, kterou jsem reprezentoval shromáždila z povahy své podnikatelské činnosti daleko největší počet relevantních informací...
Komentářů k článku:


4.5. MÉDIA: Poslanec Mládek na titulní straně
Petr Štěpánek
Stalo se tak s pětiletým zpožděním, ale přece. Jan Mládek, bývalý náměstek ministra financí Mertlíka a nyní poslanec ČSSD, pronikl na titulní stránku novin, dokonce přímo do hlavního článku. Středeční Lidové noviny (Policie šetří pokus o smír s Lauderem, 28. 4. 2004) informují o Mládkově poněkud nestandardní schůzce s prezidentem CME Fredem Klinkhammerem a šéfy IPB, která v té době byla majitelem TV Prima.
Komentářů k článku:


30.4. MÉDIA: Donathovi psavci v akci
Petr Štěpánek
Válka o Novu mezi Železným a Lauderem probíhala v poněkud zvláštním mediálním prostředí. V České republice se totiž nenašlo jedno jediné médium, které by občanovi zprostředkovalo opravdu nezávislé zpravodajství, investigaci ve stylu padni komu padni a které by všechny proběhlé děje také umělo s odstupem okomentovat. Sama Nova o sporu raději téměř neinformovala a prakticky všichni ostatní - ať už vědomě, či nevědomě - pouze papouškovali prefabrikáty od PR agentur.
Komentářů k článku:


26.4. NÁZOR: Špidlův rok dlouhých nožů
Petr Štěpánek
Když Vladimír Mečiar po svém návratu k moci uskutečnil ve slovenském parlamentu tzv. noc dlouhých nožů, během které byly mimo jiné převoleny všechny mediální rady, oprávněně za to sklidil všeobecnou kritiku. Jako projev mocenské arogance a nedemokratických principů to hodnotily i české sdělovací prostředky. Jak vyplývá z níže uvedených čísel o odvolání a následné volbě Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), koaliční vláda Vladimíra Špidly uskutečnila během uplynulého roku prakticky to samé. V tomto případě však čeští novináři kupodivu mlčí, přestože vypovídací hodnota následujících čísel je jednoznačná.
Komentářů k článku:


20.4. ŠAMANOVO DOUPĚ: Pláč jazyka českého
Jan Kovanic
Jistá levá poslankyně navrhla při třetím čtení euronovely zákona "o provozování rozhl. a tel. vysílání" pozměňovací návrh, který dostal číslo 17. Senát po projednání zákon vrátil poslanecké sněmovně s pozměňovacím návrhem, který bod č. 17 ruší. Takže sněmovna, která teď stejně nemá co dělat, bude dotyčnou euronovelu projednávat znova. Do Evropy nám zbývá 12 dnů.
Komentářů k článku:


14.4. MÉDIA: Greenpeace mají díky svému řediteli z ostudy kabát
Ivan Brezina
Rada České televize zamítla stížnost ředitele české pobočky Greenpeace Jiřího Tuttera na pořad Fakta. De facto tak potvrdila, že aktivisté zneužili lidské utrpení ke sbírkové kampani.
Komentářů k článku:


14.4. ZE STARÝCH NOVIN: VÝBĚR - Nejlepší a nejzajímavější články současné doby
staré noviny
Prosinec 1940... jak se tehdy psalo:
Komentářů k článku:


12.4. NÁZOR: Bobo bouda či dobrý úmysl?
Květoslav Vích
Rozhodnutí Jany Bobošíkové, moderátorky "Sedmičky" TV Nova, přišlo jako blesk z čistého nebe. Odchází z "nováckého působiště" a míní kandidovat do Evropského parlamentu (EP). Tuto aktivitu doprovází stín Vladimíra Železného, někdejšího šéfa Novy. Ten se totiž o funkci v EP uchází rovněž. Nehraje na nás někdo boudu?
Komentářů k článku:


10.4. MÉDIA: Dobré počty a peníze ještě neznamenají automatický úspěch
Jan Kadlec
Během působení skupiny PPF v televizi NOVA se mnohé podařilo. Zpočátku nepřátelské převzetí a vstup do vlastnické společnosti CET 21 se postupně, díky obchodním dohodám se skupinou MEF, stalo jednoznačně posilujícím faktorem. Nedlouho nato skupina nahradila Železného v pozici ředitele a především uhradila jeho závazky. Vrcholem pragmatického působení a synergie ambiciózních finančníků bylo uzavření dohody se CME, v což po dlouhé etapě válek očekával jen málokdo.
Komentářů k článku:


7.4. INFO: Otevřený dopis předsedovi vlády ČR PhDr. Vladimíru Špidlovi.
Martin Muchka
Před rokem, dne 2.4.2003, jste Vy osobně prostřednictvím koaličních poslanců v Poslanecké sněmovně PČR inicioval hlasování o odvolání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (dále RRTV) a následně dne 4.4.2003 jste RRTV odvolal. Považuji s ročním odstupem za potřebné se vyjádřit k důvodům odvolání RRTV a sdělit některé skutečnosti, které jsem tehdy, m.j. vázán povinnostmi statutárního zástupce orgánu státní správy, při svém vystoupení ve sněmovně nemohl uvést.
Komentářů k článku:


7.4. SPOLEČNOST: Média a politika, média a moc
Ladislav Jakl
Přednáška ve formě rozhovoru na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze
Komentářů k článku:


6.4. MÉDIA: Televizní poslanecká zvůle
Michal Simkanič
Princip zákona o televizních poplatcích, které má být povinna platit každá domácnost, je naprosto neuvěřitelnou zhovadilostí. Vypovídá mimo jiné o obrovském pohrdání řadovým občanem, kterému už není důvěřováno a odmítnutím institutu čestného prohlášení jsme všichni byli naší poslaneckou sněmovnou ocejchováni jako podvodníci.
Komentářů k článku: