Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 4.6.2004
Svátek má Dalibor
  Výběr z vydání
 >TÉMA: Informace - Dezinformace - Další rána vědeckým štváčům
 >PENÍZE.CZ: Byt za 853 Kč měsíčně?
 >GLOSA: Politici, proč se bojíte?
 >GLOSA: Povzdech nad Krejčířovým odškodněním
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Trpaslíci na zahrádce
 >PSÍ PŘÍHODY: Létací, spíš nelétací drama
 >NÁZOR: Křečkova kontrolní maturita
 >MALTA - O "černé mši"
 >RADY: Šálek čaje a rychlovarná konvice
 >POSTŘEH: Ve verších
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Magor za volantem
 >PSÍ PŘÍHODY: Ještě k psovi autožroutovi
 >MÉDIA: Socialistický způsob uvažování pracovníků České televize
 >MÉDIA: Zrušit vysílání pořadu v České televizi? V Česku stačí jeden telefonát!
 >TÉMA: Odsun

  Starší články
 >31.5. KULTURA: Trénink na Řevnice aneb JAMES HARRIES na Dobešce
 >31.5. NÁZOR: Socialismus nebo sociální feudalismus?
 >29.5. Sudetoněmecký kolovrátek
 >28.5. NÁZOR: Nestydatost našich odborů, některých pak zvláště.
 >28.5. PERLIČKA: Blíží se dětský den aneb dary pro technodítka
 >27.5. KULTURA: Vykradení Karla Kryla?
 >27.5. PRÁVO: Ústavní soud opět odmítnul poskytnout ochranu proti postupu státního orgánu
 >27.5. SPOLEČNOST: Chudý příbuzný na svatbě
 >26.5. POLEMIKA: Hokejové mistrovství a umělecká kritika
 >26.5. GLOSA: Příliš mnoho lidskosti
 >26.5. PERLIČKY: Jdou po vás?
 >26.5. PRAHA: Smutná připomínka - Pomník obětem kolektivizace
 >25.5. NÁZOR: Lidská práva - "svaté pravdy" anebo dialog?
 >24.5. ZÁKON: Ministr Gross ve spárech korupce
 >24.5. DOPRAVA: Tak já pádím, cestou necestou …
 >24.5. REAKCE NA ČLÁNEK: Jak je to s prostitucí
 >24.5. TÉMA: A co feministky?
 >22.5. Poškozování ČR jeho vlastní vládou
 >22.5. MOTO: Sajdkára aneb Sentimentální vzpomínka na dětství
 >21.5. DOPRAVA: Nepsaná pravidla silničního provozu

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost
 
4.6. TÉMA: Informace - Dezinformace - Další rána vědeckým štváčům
Vladimír Nahodil
Týdeník Televize podle mého mínění nikdy nebyl humoristickým časopisem, soudím však, že se v současnosti snaží prosadit i v tomto směru. Jak jinak mám potom chápat propagaci výrobku "významné americké laboratoře"(které??) nabízející zázračné prášky "SLIM NIGHT" na hubnutí při spánku. Pod ochrannou známkou vědy je předkládán další z mnoha alternativních blábolů (ovšem výhodně, za výjimečnou uváděcí cenu), který obsahuje všechny znaky zvýšených aktivit vykutálených šarlatánů.
Komentářů k článku:

4.6. GLOSA: Politici, proč se bojíte?
Jana Shánělová
K politice se zpravidla nevyjadřuji, ale nyní mám pocit, že již nelze mlčet. Probíhající volební kampaň mě utvrdila v přesvědčení, že si politici spíše dělají z lidí srandu než že by je chtěli seriózně zastupovat v Evropském parlamentu.
Komentářů k článku:


4.6. GLOSA: Povzdech nad Krejčířovým odškodněním
Jaroslava Kočárková
Tak jsem se dozvěděla, že Ministerstvo spravedlnosti musí vyplatit stíhanému Radovanu Krejčířovi a jeho rodině odškodné ve výši 200.000 korun za to, že strávil protiprávně ve vazbě tři měsíce. A to přesto, že Krejčíř už je ve vazbě znovu. Tentokrát ne na půlmiliardový celní únik ale za úvěrové podvody.
Komentářů k článku:


3.6. MÉDIA: Socialistický způsob uvažování pracovníků České televize
František Haluška
Zažil jsem zajímavou příhodu, která určitým způsobem dokládá způsob uvažování pracovníků v této instituci a její celkový projev. Je rovněž zřejmým dokladem absence interní výchovy a malého respektu k hodnotám civilizované společnosti. O co jde?
Komentářů k článku:


3.6. MÉDIA: Zrušit vysílání pořadu v České televizi? V Česku stačí jeden telefonát!
Barbora Šafářová
Odvysílání debaty s kandidáty na poslance do Evropského parlamentu v rámci včerejšího ekologicko-publicistického pořadu "Na větvi" zamezila bývalá členka Rady České televize Jana Dědečková. Ta považuje za nepřípustné odvysílat debatu deset dní před volbami bez účasti ODS, jejíž je členkou. Generální ředitel veřejnoprávní ČT Jiří Janeček námitce Dědečkové vyhověl a přesunul vysílací čas "volební" debaty do týdnu po evropských volbách.
Komentářů k článku:


3.6. TÉMA: Odsun
Jiří Krečí
Dobře si pamatuji jak v době mobilizace z nádraží, kde jsme bydleli, odjížděli mladí němečtí muži propuštění z naší armády, protože jim nebylo možné v případě války důvěřovat. Jak se těšili z toho, že nebudou muset bojovat proti svým soukmenovcům v Velkoněmecké říše a jaké bojové písně si z radosti zpívali.
Stejně tak dobře si pamatuji jak k nám přijeli železničáři vyhnaní z Dolní Poustevny a Horního Polubného, kteří měli to štěstí, že jim ČSD poskytly na přestěhování majetku kryté vagony, takže si přivezli do vnitrozemí veškerý svůj majetek, na rozdíl od sirtočince jehož osazenstvo přijelo jenom v tom co měly děti na sobě. Jak byly děti ubytovávány a živenyv jednotlivých rodinách, než se pro ně nalezlo místo v sirotčincích ve vnitrozemí. Jak jsme jim sháněly oblečení.
Velmi dobře si pamatuji, jak po obsazení zbytku naší republiky a zřízení protektorátu Böhmen und Mähren se z některých našich spolužáků, o kterých jsme to netušili, stali najednou Němci, ačkoliv německy pořádně promluvit neuměli a my pro ně byla najednou Tschechische Schweinhunde. Jak potom naříkali, když jejich otcové padli na východní frontě a jak se jim nechtělo po válce Heim ins Reich.
Komentářů k článku:


3.6. PRAHA:Grandiózní skulptury - umění nebo hračky?
Jiří Wagner
Na Václaváku se opět koná výstava Sculpture Grande, sbírka zvláštních, často nepochopitelných děl. A co na to běžný chodec?
Komentářů k článku:


2.6. Špatné řešení metra na Prosek
Viktor Vereš
Řešení metra na Proseku je drahé a špatné pro cestující metrem, chodce i řidiče.
Komentářů k článku:


2.6. NÁZOR: Jsem proti přímé volbě prezidenta!
Jan Kubalčík
"Zatímco přirozené sklony demokracie vedou lid k tomu, aby nepouštěl vynikající lidi k moci, vede méně silný sklon tyto vynikající lidi k tomu, aby se vzdalovali politické kariéry, kde je pro ně tak nesnadné zůstat zcela sami sebou a kráčet kupředu, aniž by se museli pokořovat. To je myšlenka, kterou zcela upřímně vyjadřuje kancléř Kent.
Komentářů k článku:


2.6. SPOLEČNOST: Třídicí puritánství
Prostě Gentleman
Nebudu sešlapávat plastové lahve, to může klidně dělat ta bedna za mně, proč se mám v dešti lopotit a špinit s nějakou debilní petlahví, která mi může být ukradená. Nebudu odřezávat zbytky kovového pásku z lahví od alkoholu a házet je do jiného kontejneru, než je na sklo. Tohle všechno patří do náplně činnosti jiných, k tomu povolaných a technicky vybavených.
Gentlemanův deníček
Komentářů k článku:


2.6. NÁZOR: Evropské a národní zájmy
Jan Burda
Předvolební spoty lákající české voliče k účasti k volbám do Evropského parlamentu znovu prokázaly již známou věc. Česká republika není mezi ostatními členskými zeměmi výjimkou. I pro naše strany se nadcházející volební klání stává šancí k propagaci spíše národních než evropských zájmů.
Komentářů k článku:


1.6. PRAHA: Sprejerské umění na hnusný zdi
Jiří Wagner
Fasády pražských domů jsou zasviněné kdejakým blbečkem, který si o sobě myslí, že když drží v ruce plechovku s barvou, není mu rovno. Ubohost těchto čmáranic ale občas přece jen zastíní něco, k čemu lze jen dodat, že není sprejer jako sprejer.
Komentářů k článku:


1.6. NÁZOR: Kleť, Češi, Rakušané, Němci, politici a celebrity.
Václav John
Spíše pohodové a povíkendové povídání o všehochuti smíchané z ingrediencí v nadpisu uvedených. Přesto, alespoň doufám, obsahuje i něco navíc.
Komentářů k článku:


1.6. INFO: 10 let označování ekologicky šetrných výrobků v ČR
info
V červnu letošního roku si připomeneme dva významné dny. Jsou jimi 5. červen, který je Světovým dnem životního prostředí, a 7. červen představuje 10. výročí dne, kdy byla v České republice poprvé udělena ekoznačka Ekologicky šetrný výrobek. Při této příležitosti pořádají Ministerstvo životního prostředí a Český ekologický ústav program v Národním technickém muzeu v Praze.
Komentářů k článku:


31.5. NÁZOR: Fotbal, politika, média - jak se to rýmuje
Jaroslav Svoboda
Nevím, zda se mám při sledování velké mediální i skutečné aféry kolem uplácení fotbalových rozhodčích za účelem ovlivňování prvoligových zápasů smát či brečet. Její současný průběh je totiž řešen typicky po česku.
Komentářů k článku: