Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 7.6.2004
Svátek má Iveta
  Výběr z vydání
 >ATLANTICKÁ HALEKAČKA 7.: Kdo nevolí je vůl
 >PENÍZE.CZ: Byt za 853 Kč měsíčně? (dokončení)
 >SCI-FI a FANTASY: přijeďte na Parcon!
 >MÉDIA: Zakažte investigativní žurnalistiku!
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Do divadla - Poručík s Inishmoru
 >PSÍ PŘÍHODY: Dobrý den, odejdu, ale...
 >EKOLOGIE: Integrovaný registr znečišťování životního prostředí - základní informace
 >NÁZOR: A na funkci předsedy navrhujeme
 >NÁZOR: Proč se nedá podnikat v globalizaci
 >NÁZOR: Případ normální diskriminace
 >POSTŘEH: O tkaničkách
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >ZE ŽIVOTA: Koně a silnice
 >ZE ŽIVOTA: Učitelka pod "supervizí":Ředitelka vyvolává peklo!
 >GLOSA: České soudy jsou jen úplně stejné jako české politické strany.

  Starší články
 >3.6. PRAHA:Grandiózní skulptury - umění nebo hračky?
 >2.6. Špatné řešení metra na Prosek
 >2.6. NÁZOR: Jsem proti přímé volbě prezidenta!
 >2.6. SPOLEČNOST: Třídicí puritánství
 >2.6. NÁZOR: Evropské a národní zájmy
 >1.6. PRAHA: Sprejerské umění na hnusný zdi
 >1.6. NÁZOR: Kleť, Češi, Rakušané, Němci, politici a celebrity.
 >1.6. INFO: 10 let označování ekologicky šetrných výrobků v ČR
 >31.5. NÁZOR: Fotbal, politika, média - jak se to rýmuje
 >31.5. KULTURA: Trénink na Řevnice aneb JAMES HARRIES na Dobešce
 >31.5. NÁZOR: Socialismus nebo sociální feudalismus?
 >29.5. Sudetoněmecký kolovrátek
 >28.5. NÁZOR: Nestydatost našich odborů, některých pak zvláště.
 >28.5. PERLIČKA: Blíží se dětský den aneb dary pro technodítka
 >27.5. KULTURA: Vykradení Karla Kryla?
 >27.5. PRÁVO: Ústavní soud opět odmítnul poskytnout ochranu proti postupu státního orgánu
 >27.5. SPOLEČNOST: Chudý příbuzný na svatbě
 >26.5. POLEMIKA: Hokejové mistrovství a umělecká kritika
 >26.5. GLOSA: Příliš mnoho lidskosti
 >26.5. PERLIČKY: Jdou po vás?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost
 
7.6. ATLANTICKÁ HALEKAČKA 7.: Kdo nevolí je vůl
Publius
Proč politici často neříkají pravdu, to je fundamentální otázka české politiky, a tu zde nehodlám řešit. Ale jsem přesvědčen že míra nepravd se liší, čas od času a od jednoho politika k druhému. Jsem přesvědčen, že prostý lid, čas od času, dokáže některé ty nepravdy rozeznat a že volby jsou důležitým prostředkem k regulaci toho kdo dělá pravidla.
Komentářů k článku:

7.6. MÉDIA: Zakažte investigativní žurnalistiku!
Milan Pavel
Přemíra násilí, jímž nás zahrnují mnohé televizní pořady, je předmětem četných a dlouholetých sporů.
Komentářů k článku:


7.6. EKOLOGIE: Integrovaný registr znečišťování životního prostředí - základní informace
kolektiv autorů
Důvodů pro budování integrovaného registru znečišťování je mnoho. Stát potřebuje relevantní a věrohodná data o znečištění životního prostředí. Tvorbou veřejně přístupného informačního systému o životním prostředí se Česká republika řadí mezi země, které plní své závazky vyplývající z ratifikace Aarhuské úmluvy o přístupu veřejnosti k informacím a podpisu Protokolu o registrech úniků a přenosů znečišťujících látek (PRTR).
Komentářů k článku:


7.6. NÁZOR: A na funkci předsedy navrhujeme
Vít Blaha
... "Předsedu Evropské komise jmenuje po vzájemné dohodě Francie a Německa německý kancléř. Představitelé ostatních zemí budou informováni denním tiskem. Občané těchto zemí pak svůj svobodný souhlas projeví hlasitým provoláváním slova Hurá!!"
Komentářů k článku:


7.6. NÁZOR: Proč se nedá podnikat v globalizaci
Robert Vašíček
Jenže velké nadnárodní koncerny, které bychom měli správně nazvat monopoly, si vymyslely, jak diskriminovat menší subjekty. Ekonomický rasismus a finanční fašismus koncernů se začal prosazovat přes různá ekologická opatření.
Komentářů k článku:


7.6. NÁZOR: Případ normální diskriminace
Tomáš Janča
Autor píše: Bojujme proto s neodůvodněnou rasovou diskriminací, neposuzujme lidi podle barvy jejich pleti, ale zároveň odsuzujme všechny pokusy o nestoudné sociální inženýrství á la soudce Pochmon či Poradna pro občanství a občanská a lidská práva, které si nezaslouží nic jiného než pohrdání, protože jsou namířeny proti lidem a společnosti, ačkoliv se nám snaží namluvit přesný opak...
Komentářů k článku:


5.6. TÝDEN V TRAPU: Kraviny
JITA Splítková
I přes tuto nevkusnou, trapnou reklamní taškařici, vysílanou ze zákona v ČT, k volbám půjdu. Své favority mám - navíc, když jsem v referendu hlasovala - ano - pro budoucnost Spojených států evropských, tak prostě nemohu tyto volby přehlížet. Splním svoji povinnost a na oplátku za to dostanu jen to, že naivně musím doufat, že ti kterým dám svůj hlas se budou v parlamentu EU chovat jak si představuji.
Komentářů k článku:


5.6. GLOSA: České soudy jsou jen úplně stejné jako české politické strany.
Václav John
Část českých demokratických politiků jde na ruku nedemokratickým politikům z KSČM. Část českých soudů jde na ruku bývalým komunistům. Ti i ty to dělají navzdory jejich minulosti, tedy komunistů. Asi není třeba připomínat jaká byla.
Komentářů k článku:


5.6. NÁZOR: Po svatodušních svátcích
Daniel Kvasnička
Když se narodí dítě, je to sláva. Když pak odmaturuje, je to zase příležitost k oslavě. Pak se dostane na vysokou školu a dojde až ke státnicím. Je přirozené, že promoce je pro celou rodinu i přátele velkou slavností. Byť se prastrýčkové nevyznají v atomové fyzice či medicíně, kterou nový inženýr či doktor studoval, slaví ten okamžik s upřímnou účastí.
Komentářů k článku:


4.6. TÉMA: Informace - Dezinformace - Další rána vědeckým štváčům
Vladimír Nahodil
Týdeník Televize podle mého mínění nikdy nebyl humoristickým časopisem, soudím však, že se v současnosti snaží prosadit i v tomto směru. Jak jinak mám potom chápat propagaci výrobku "významné americké laboratoře"(které??) nabízející zázračné prášky "SLIM NIGHT" na hubnutí při spánku. Pod ochrannou známkou vědy je předkládán další z mnoha alternativních blábolů (ovšem výhodně, za výjimečnou uváděcí cenu), který obsahuje všechny znaky zvýšených aktivit vykutálených šarlatánů.
Komentářů k článku:


4.6. GLOSA: Politici, proč se bojíte?
Jana Shánělová
K politice se zpravidla nevyjadřuji, ale nyní mám pocit, že již nelze mlčet. Probíhající volební kampaň mě utvrdila v přesvědčení, že si politici spíše dělají z lidí srandu než že by je chtěli seriózně zastupovat v Evropském parlamentu.
Komentářů k článku:


4.6. GLOSA: Povzdech nad Krejčířovým odškodněním
Jaroslava Kočárková
Tak jsem se dozvěděla, že Ministerstvo spravedlnosti musí vyplatit stíhanému Radovanu Krejčířovi a jeho rodině odškodné ve výši 200.000 korun za to, že strávil protiprávně ve vazbě tři měsíce. A to přesto, že Krejčíř už je ve vazbě znovu. Tentokrát ne na půlmiliardový celní únik ale za úvěrové podvody.
Komentářů k článku:


3.6. MÉDIA: Socialistický způsob uvažování pracovníků České televize
František Haluška
Zažil jsem zajímavou příhodu, která určitým způsobem dokládá způsob uvažování pracovníků v této instituci a její celkový projev. Je rovněž zřejmým dokladem absence interní výchovy a malého respektu k hodnotám civilizované společnosti. O co jde?
Komentářů k článku:


3.6. MÉDIA: Zrušit vysílání pořadu v České televizi? V Česku stačí jeden telefonát!
Barbora Šafářová
Odvysílání debaty s kandidáty na poslance do Evropského parlamentu v rámci včerejšího ekologicko-publicistického pořadu "Na větvi" zamezila bývalá členka Rady České televize Jana Dědečková. Ta považuje za nepřípustné odvysílat debatu deset dní před volbami bez účasti ODS, jejíž je členkou. Generální ředitel veřejnoprávní ČT Jiří Janeček námitce Dědečkové vyhověl a přesunul vysílací čas "volební" debaty do týdnu po evropských volbách.
Komentářů k článku:


3.6. TÉMA: Odsun
Jiří Krečí
Dobře si pamatuji jak v době mobilizace z nádraží, kde jsme bydleli, odjížděli mladí němečtí muži propuštění z naší armády, protože jim nebylo možné v případě války důvěřovat. Jak se těšili z toho, že nebudou muset bojovat proti svým soukmenovcům v Velkoněmecké říše a jaké bojové písně si z radosti zpívali.
Stejně tak dobře si pamatuji jak k nám přijeli železničáři vyhnaní z Dolní Poustevny a Horního Polubného, kteří měli to štěstí, že jim ČSD poskytly na přestěhování majetku kryté vagony, takže si přivezli do vnitrozemí veškerý svůj majetek, na rozdíl od sirtočince jehož osazenstvo přijelo jenom v tom co měly děti na sobě. Jak byly děti ubytovávány a živenyv jednotlivých rodinách, než se pro ně nalezlo místo v sirotčincích ve vnitrozemí. Jak jsme jim sháněly oblečení.
Velmi dobře si pamatuji, jak po obsazení zbytku naší republiky a zřízení protektorátu Böhmen und Mähren se z některých našich spolužáků, o kterých jsme to netušili, stali najednou Němci, ačkoliv německy pořádně promluvit neuměli a my pro ně byla najednou Tschechische Schweinhunde. Jak potom naříkali, když jejich otcové padli na východní frontě a jak se jim nechtělo po válce Heim ins Reich.
Komentářů k článku: