Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 15.6.2004
Svátek má Vít
  Výběr z vydání
 >ARCHITEKTURA: Vycházejí Pražské vily a bude další Psí procházka
 >POLITIKA: Vláda prohrává boj s nezaměstnaností
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Když kvetly růže
 >PERLIČKY: Užiteční hnusáci mají týden
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Když někdo rád papá
 >PSÍ PŘÍHODY: Bart v roli samaritána
 >EUROVOLBY: Procenta, ach procenta, na vás třeba docenta!
 >NÁZOR: Naši furianti.
 >POLITIKA: Nevůle občanů EU a tuzemská reflexe voleb do EP
 >PŘÍBĚHY ČESKÉ JUSTICE: Příběh jedenáctý O PRESUMPCI SPRÁVNOSTI aneb
 >MÉDIA: Zajímá nás fotbal nebo manželky fotbalistů?
 >EKONOMIKA: Akcie zmírnily růst
 >MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
 >PENÍZE.CZ: Hotovost, platební kartu a šeky do kufru
 >GLOSA: Vzpoura strojů na obzoru

  Starší články
 >31.5. POLITIKA: Volby do EP změní českou pravici
 >29.5. Sudetoněmecký kolovrátek
 >28.5. POLITIKA: Je to ještě vůbec politika?
 >26.5. POLITIKA: Senátorova veleblbost
 >25.5. KOMENTÁŘ: Energie poslance Karase
 >25.5. ŠAMANOVO DOUPĚ: Žaluji komunistické zlo
 >25.5. POLITIKA: Hrozby Česku podle Klause
 >24.5. ZÁKON: Ministr Gross ve spárech korupce
 >22.5. Poškozování ČR jeho vlastní vládou
 >20.5. IRÁK: Týrání je všem vrozené?
 >20.5. POLITIKA: Nevolte zelené spamery!
 >20.5. ŠAMANOVO DOUPĚ: Klausův další zločin
 >20.5. ODS, Dolly Buster a Eurovolby
 >19.5. POLITIKA: Ministr zdravotní moci
 >18.5. KUVAJT: Nediplomatická velvyslankyně aneb Nedokončená recenze knihy Jany Hybáškové: Čekání na válku.
 >18.5. POLITIKA: Proč nejsem komunistou?
 >18.5. POLITIKA: Soudruzi už točí oprátkou
 >15.5. Týden v trapu
 >14.5. TÉMA: Vyčerpá ČR prostředky z EU?
 >13.5. POLITIKA: Nová komunistická internacionála

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politika
 
15.6. EUROVOLBY: Procenta, ach procenta, na vás třeba docenta!
Petr Vileta
Podle Českého statistického úřadu je u nás 8 283 485 milionu oprávněných voličů ve volbách do Eulamentu. Podle téhož úřadu byla však celková účast pouze 28,32% z celkového počtu oprávněných voličů a ne všechny hlasy byly platné (jen 2 332 862 platných hlasů), takže najednou je všechno jinak.
Komentářů k článku:

15.6. POLITIKA: Nevůle občanů EU a tuzemská reflexe voleb do EP
Michal Simkanič
Výmluvnost výsledku voleb do Evropského parlamentu je značná. V prvé řadě je nutno konstatovat, že celý koncept EU začíná dostávat velmi povážlivé trhliny. Extrémně nízká účast voličů - navíc s přihlédnutím k faktu, že ve třech zemích unie jsou volby povinné, je jasnou výpovědí o tom, že se lidem socialistické dobrodružství bruselských úředníků začíná silně zajídat.
Komentářů k článku:


14.6. POLITIKA: Osm výzev Evropské unii
Jiří Pehe
Právě když se Evropská unie odvážně rozšířila o největší počet zemí ve své dosavadní historii, nachází se na zatím nesložitějším rozcestí. Stojí před ní několik zásadních výzev, které musí zvládnout takřka najednou. Pokud se to nepodaří, může být projekt evropské integrace ohrožen. Které jsou to výzvy a jak je řešit?
Webová stránka Jiřího Pehe
Komentářů k článku:


12.6. …abychom se v té Evropě neztratili…
JITA Splítková
Ve spojení s Evropskou unií voliče asi ještě víc, než jak dopadnou volby, zajímá, jak si v EU povedeme.Lidi se strachují o to, "abychom se v té Evropě" neztratili, aby nás druzí neokrádali, abychom na někoho nedopláceli… jsou takové strachy na místě? Ano i ne, větší strach by každý měl mít z toho, abychom se neztratili sami v sobě - to znamená, aby sami občané ČR nebyli nepřímými i přímými (prostřednictvím politiků a podnikatelů) ničiteli své země a její ekonomiky. K tomu opravdu zatím není potřeba žádný nepřítel zvenčí, sami si vystačíme - likvidace prosperujících firem, přísun zlatokopeckého kapitálu, opuštění výhodných zahraničních trhů, kálení na vlastní historii… skutečně, nemusíme se obávat "zlých Evropanů"… a přitom ještě pořád máme šanci vše zvrátit v prospěch České republiky. Ovšem, aby se tak stalo, co by se mělo změnit?
Komentářů k článku:


12.6. ZAMYŠLENÍ: Kde jsou kořeny Abú Ghraíb?
Adam Geront
K nemalé radosti nepřátel svobodné, tolik glorifikované Ameriky pověst Spojených států - údajně nejsvobodnější, nejdemokratičtější a nejspravedlivější země - povážlivě klesá. A to natolik,že jeden z účastníků nedávné internetové diskuse na BBC ke skandálu po zveřejnění snímků a video záznamů ponižování a týrání Iráčanů vězněných v Abú Ghraíb napsal: " Vždy jsem byl patriot, jako i celá moje rodina bez výjimky, hrdý na to,že jsem občan USA. Dnes se stydím venku ukázat svůj pas a přiznat, že jsem Američan." Změnilo se také politické a sociální klima v zemi pruhů a hvězd..Tato pronikavá změna nenastala 11.září 2001, jak se snaží veřejnosti vsugerovat, některé komentáře, nýbrž již od 20. ledna 2001. Ode dne, kdy převzal úřad svého otce malý Bush, s lidmi svého otce, s cílem úspěšně dokončit job svého otce: vyhnat Sadama, vydělat hodně peněz na naftě, a mít dobré živobytí.
Komentářů k článku:


11.6. Usáma byl příjemný a nabídl mi čaj
www.infoservis.net
logo Reportér televize Al Džazíra Taysir Alony je jedním z mála novinářů, kteří zpovídali Usámu bin Ládina. A současně jedním z mála lidí, obviněných z pomoci síti Al Kajda.
Komentářů k článku:


10.6. POLITIKA: Dvě otázky pro Jakuba Patočku
Ivan Brezina
"Víme-li o Patočkově vizi společnosti, že je nebezpečná, víme o ní ještě málo". Tak by se dala parafrázovat úvodní věta článku Jakuba Patočky "Jane Kasale, jděte do toho!", otištěného v únoru 2000 v Lidových novinách. Článek byl jednou z mnoha nekonečných variací, permutací a kombinací Patočkovy patologické nenávisti k Václavu Klausovi, vyvolané snad uraženou ješitností.
Komentářů k článku:


10.6. HISTORIE: Residua
Jan Beneš
Stačí si otevřít internetové stránky Neviditelného psa a jeden užasne, co vše pilně komentující čtenáři nevědí a nedávají k disposici. Reagan byl pravou rukou Mc Cartyho, placeným agentem FBI od roku 1947 a jiné hromady naprosto nepravdivých pitomostí. Čecháček si prostě musí hodit lejnem.
Komentářů k článku:


9.6. POLITIKA: Ještě jeden tisíc slov o bolševismu
Jan Bartoň
Pokud se všechny demokratické síly v našem státě neshodnou na nutnosti zásadní reformy volebního systému, který by omezil vliv naší stále stalinisticky a dogmaticky orientované KSČM, bude zhoubný vliv KSČM na naši politiku pokračovat.
Autor je kandidát do Evropského parlamentu
Komentářů k článku:


9.6. POLITIKA: Skandální soudní rozsudek
Michal Simkanič
Nějak nemohu pochopit, proč prakticky všem našim politikům dělá problém se veřejně vyjádřit k neuvěřitelně hloupému rozsudku, na jehož základě by se měli tři bývalí studentští aktivisté z roku 1989 omlouvat kariéristickému komunistickému šmejdovi, který na jejich fakultě reprezentoval buňku KSČ.
Komentářů k článku:


9.6. POLITIKA: Jana Hybášková žádá hlas

Text dopisu, který donedávna velvyslankyně ČR v Kuvajtu Jana Hybášková posílá občanům.
Komentářů k článku:


8.6. POLITIKA: Koho budu volit v evropských volbách
Jiří Pehe
Šéfredaktor Literárních novin a lídr kandidátky Zelených pro volby do Evropského parlamentu, Jakub Patočka, si ode mne prostřednictvím svého spolupracovníka Lukáše Rychetského vyžádal článek, který měl být odpovědí na otázku, koho budu v nadcházejících volbách volit. Aniž by se mi dostalo vysvětlení, můj text se v posledním "předvolebním" čísle LtN neobjevil. Zde tedy je.
Webová stránka Jiřího Pehe
Komentářů k článku:


8.6. POLITIKA: Odchod skvělého chlapa
Michal Simkanič
Je nás na naší krásné planetě strašně moc, koho zdrtila zpráva o tom, že od nás navždy odešel jeden z největších státníků všech dob - pan President Ronald Reagan. Není to pro nás žádná postava z dějepisu, je to člověk, kterému rozhodující měrou vděčíme za svoji svobodu.
Komentářů k článku:


3.6. ŠAMANOVO DOUPĚ: Ještě k předvolebnímu sjezdu KSČ(M)
Jan Kovanic
Jedním z nejzajímavějších zjevů sjezdu byla změna komunistického slovníku proti době předlistopadové. Především vymizelo slovíčko, se kterým se dříve napořád operovalo: třída. A ovšem také zmizely všechny s tím souvisící odvozeniny jako třídní boj, třídní diktatura a podobně. Program komunistů se změnil v takové míře, že se vyskytuje odůvodněné podezření, může-li se nějaká strana v takové míře změnit a zůstat stále stejnou politickou stranou. Skoro se nám někdy zdá, že by se komunisté ani neměli právo odvolávati na svou minulost - pokud se ještě na ni odvolávají a pokud ji vůbec někdy a kde detailně citují, což se děje tak málokdy, že člověk má někdy dojem, že na ni nejsou tak hrdi, jak sami rádi prohlašují.
Komentářů k článku:


2.6. POLITIKA: Milosrdně utajená volební kampaň
Michal Simkanič
Teoreticky by ve volební kampani měly být nejzajímavější neparlamentní strany nezatížené profesionální rutinou. Nic takového však vidět není, jedinou výjimkou snad je kampaň postavená na rozumem a tudíž i rozumováním nezatížené Dolly Buster.
Komentářů k článku: