Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 1.6.2004
Svátek má Laura
  Výběr z vydání
 >SVĚT: Lékařem v Kuvajtu
 >POLITIKA: Turecko do EU?
 >EKONOMIKA: Úrokové sazby určí směr akciových trhů
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Mravní důvod k odsunu našich Němců
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kolistický výlet, cesta Rakovník - Křivoklát
 >PSÍ PŘÍHODY: Pes autožrout
 >PRAHA: Sprejerské umění na hnusný zdi
 >ARCHITEKTURA: Čurající i nečurající sochy v Matičce Praze
 >NÁZOR: Kleť, Češi, Rakušané, Němci, politici a celebrity.
 >POSTŘEH: O škole
 >PENÍZE.CZ: Zákon o DPH: ví ministerstvo, co říká?
 >FEJETON: Do háje s feminismem!
 >INFO: 10 let označování ekologicky šetrných výrobků v ČR
 >NÁZOR: Fotbal, politika, média - jak se to rýmuje
 >GLOSA: Úplatky? Úplatky!!

  Starší články
 >23.1. Radčin světelný gramofon: Deníček Alicie Keys
 >6.1. PIG BEAT: Není prasárna jako Prasárna
 >1.1. Lucinka v opeře aneb sbohem Michale
 >31.12. Druhý příchod Tara Fuki
 >29.12. Radčin světelný gramofon: Mystika pro mrazivé zimní večery
 >12.12. Schmitzer ušil Boudu
 >10.12. Michaelovy jedničky
 >9.12. HUDBA: Nohavica stíná Jarka
 >6.12. Buty ve frcu
 >4.12. LIDÉ: Deset let od smrti Franka Zappy
 >4.12. Mariah Carey v péřovce
 >3.12. Stereophonics jsou zpátky, protože byli tam
 >6.11. Preludium - DEMOlition
 >27.10. ZE ŽIVOTA: Za osm stovek s Carmen na stojáka!
 >24.10. Prostě Kokopelli
 >19.10. Honzákovy sexuální fantazie
 >16.10. HUDBA: Němci nejsou studení
 >10.10. Laškovné přirození
 >7.10. Vision Days
 >16.9. Vstanou noví šamanové

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura  >>  Hudba
 
31.5. KULTURA: Trénink na Řevnice aneb JAMES HARRIES na Dobešce
Petr Vlasák
James Harries je zvláštní a krásný (nikoli jen z hlediska fyzické krásy) člověk, původem z Anglie. Po roce 1989 navštívil jako řadový hudebník Čechy a mimo jiné tu potkal svoji budoucí ženu a našel "druhý" domov, i když v půlce koncertu přiznává, že je vlastně, tady i tam cizincem.
Komentářů k článku:

31.5. Radčin světelný gramofon: Pozvání do kina Barbry Streisand

Představte si jednoduchou rovnici – Barbra Streisand a dvanáct mušketýrů v podobě romantických filmových melodií. Výsledek je nasnadě – The Movie Album. Zasněně vyhlížející blondýnka zve posluchače na procházku svou oblíbenou americkou filmovou klasikou.
Komentářů k článku:


29.5. KULTURA: Vykradení Karla Kryla podruhé..
Robert Žďárský
...Ale když se na celou věc člověk podívá teď s odstupem, částečně se to dá i pochopit. Landa od počátku tvrdil, že se nechce obohacovat na účet Karla Kryla - vyřešil to po svém. "Jestli jste příznivce Karla Kryla, kupte si CD na podzim…" jak mi bylo řečeno od Landovy asistentky. "Pan Landa vás nezná, takže se tam nedostanete".
Komentářů k článku:


27.5. KULTURA: Vykradení Karla Kryla?
Robert Žďárský
Oficiálně se akce jmenuje Večer písní Karla Kryla pro český národ, ale vzhledem k tomu, že je akce uzavřena, myslím že popírá samotný význam tvorby Karla Krylovy. Je totiž více než známé, že Karel Kryl svoji tvorbou cítil pro celý Český národ a nikoli jen pro několik málo vyvolencům, kteří se budou zamýšlet nad jeho texty...
Komentářů k článku:


25.5. Frackové znovu udeřili
Pavel Košek
Po fenomenálním nástupu s albem Is This It? se vrací The Strokes s pokračováním své ódy na lehkost a vstřícnost rockové nálady let šedesátých a punkové ležérnosti let sedmdesátých. Pohoda, jednoduché muzikální vyjadřování, nenáročná, ale nikoliv bezduchá hudba. Krátká stopáž alba Room On Fire, dlouhé srdeční dozvuky. Výstižná a všímavá, stejně jako slova Thank You, která se objeví na inlayi, když vyjmete disk z obalu.
Komentářů k článku:


24.5. Jaksi taksi
Pavel Košek
Doplnit své kapelové portfolio o nějakou pohodovou partičku, aby ta Vypsaná fixa nebyla ve stáji osamělá, se rozhodl label BMG. Rozhodnutí připustit kapelu Jaksi taksi mi nepřijde jako úplně dobrý nápad, ale budiž. Třeba se najde skupina posluchačů, která se s tupým, nejapným pozérstvím této skupiny bude umět ztotožnit. Ale mě zatím Jaksi taksi přijdou jako hodně chabý odvar kupříkladu Iného kafé a nepříliš nápaditými texty nesahají třeba V.T.Marvinovi ani po kotníky, natož aby disponovali charismatem Wohnoutů.
Komentářů k článku:


23.5. Co vlastně je smyslem života?
Pavel Košek
"To se dozvíte tady a teď." Uznávám, že citace na úvod jsou berličky zoufalců hledajících myšlenku typu jakjátojenomnapíšubožepomoz, ale úvod OST Choking Hazard mě hned zpočátku oslovil takto, tak proč z toho nakonec neudělat pointu. Film samotný jsem neviděl, ačkoliv pilotní kraťas Byl jsem mladistvým intelektuálem jsem zařadil do své videotéky a mám ho poměrně rád. Takže si dáme Choking Hazard z pohledu hudebního. PS: Recenze filmu na Pejskovi.
Komentářů k článku:


11.5. Bártův Entropicture
Pavel Košek
Je pitomost rozebírat historii a ojedinělost proměn výrazů Dana Bárty a jeho přínosu pro českou scénu. Každý okamžik s ním je jiný, přesto si uchovává jeden společný prvek. Bártovou zálibou je fotografování vážek. Není to uchylárna, kterou by se dělal zajímavým a intelektuálně uchopitelným. Je to o schopnosti trpělivě pozorovat, čekat, chtít a umět zachytit prchavý moment. Takové je i Entropicture.
Komentářů k článku:


8.5. Pekelníčci nabízejí to nejlepší
Pavel Košek
Jeho Pekelná Výsost pan Valo a čtyřka finských popmetalových mazlíků HIM rekapitulují léta 1997- 2004. Mají na co vzpomínat. Vstup hitem Join Me, pokud si dobře vzpomínám, byl hodně zarážející. Melodický klavír oproti vztyčenému malíčku a ukazováčku v zatnuté pěsti, ostře nabroušené kytary oproti dotazu, zda by bylo dobré dnes večer umřít pro lásku.
Komentářů k článku:


7.5. Outkast – pěkně časovaná bomba
Pavel Košek
New Double Album. Parental Advisory. Strong Language. Sexual + Violent Content. Speakerboxxx. The Love Below. Na úvod poměrně solidní palba na to, že dvojku Outkast sledovala jako černého koně rapové školy z Atlanty pouze užší skupina zainteresovaných. Nyní jsou v ostrém hledáčku mediální pozornosti. V předpokládaném kontextu, který se váže k rapu a hiphopu kouzlo netkví. Přímá, vulgární, tvrdá pouliční mluva se předpokládá, ba vyžaduje. V čem to teda –píp– je, čéče?
Komentářů k článku:


1.5. Sun has cancer
Pavel Košek
Žijeme v době konvergence. Možnosti se sice rozlévají jakoby byly bezbřehé, ale lodě, které ho křižují již těžko najdou nějakou neprozkoumanou cestu. Okružní cesta na trase gotika, noisers, industriál, elektropunk a death metal se jmenuje sun.has.cancer. Podle všech ukazatelů dost nečekaný nářez.
Komentářů k článku:


9.4. KULTURA: Vzteklí kritici Dajdou mají nevědomé mindráky !!! (díl.2)
Ladislav Kahoun
Slovo mindrák je velmi ošklivé slovo. Tak já sám u sebe říkám, že "já nemám mindráky, já mám "nevědomé pochybnosti""! Tedy "kritici Dajdou mají nevědomé pochybnosti sami o sobě" - to zní hned líp! Ale zase se to tak hezky nevyjímá v titulku...
Komentářů k článku:


30.3. Radčin světelný gramofon: Roztančená Beoyncé ve víru lásky

Sólová dráha se afroamerické zpěvačce Beyoncé Knowles vyplácí. Bývalá členka dívčího tria Destiny´s Child už za debutové album Dangerously in Love po světě posbírala pět amerických zlatých gramofonků, BritAward za nejlepší zahraniční sólovou zpěvačku, tři americké hudební ceny MTV a z předávání jejich evropských sestřiček si v kategorii R&B odnesla, co se dalo.
Komentářů k článku:


29.2. Radčin světelný gramofon: Romantická muzika pro malé krokodýly

Před Vánoci zaútočila na česká kina britská komedie Love Actually (Láska nebeská). Propletenec romantických zápletek trefně situovaný do předvánočních londýnských zákoutí se u diváků dočkal kladné odezvy. Takže se není čemu divit, že se soundtrack k filmu po pár týdnech objevuje i na hudebních pultech.
Komentářů k článku:


24.2. Šedá myška jménem Travis
Pavel Košek
Z poklidné naléhavosti tří předchozích alb skupiny Travis se vždy vynořila píseň, která spustila vlnu zájmu o tuhle pozoruhodnou partičku. Jak ale vyčpívala v rádiích, popularita Travis hasla a stejně úmorné bývalo i překvapení bloudů, kteří v nepochopitelném očekávání plytkých hitů nedokázali jít na zbytku alba pod povrch tvrdé krusty zdánlivě ospalého projevu. 12 MEMORIES je album nadmíru vyvážené a vypadá to, že syndrom Creep se mu zdaleka vyhne.
Komentářů k článku: