Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 12.7.2004
Svátek má Bořek
  Výběr z vydání
 >VÝZVA: Hledám majitele fenky sražené autem.
 >ZAMYŠLENÍ: Poněkud znesvěcené svátky.
 >LIDŠTINY: Politické gesto
 >POLITIKA: Dvě glosy
 >MROŽOVINY: Zvedá se třetí technologická vlna
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Přípravy na výlet do Itálie
 >PSÍ PŘÍHODY: Co on tam vyčuchává
 >GLOSA: Sponzorují automobilisté stát anebo naopak?
 >ZAMYŠLENÍ: Bičujme bolševika v nás
 >LITEVSKÉ LISTY: Všechny chrámy světa
 >PENÍZE.CZ: Letadlo, které nikdy nedoletí aneb jak nezbohatnout
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Zemědělské stroje
 >POLITIKA: Ústava nechává prezidentovi volné ruce
 >GLOSA: Ne hlavní, ale jeden z více malých důvodů proč občané nechodí volit.
 >MOBY DICK: Ambrožův konec

  Starší články
 >23.4. LIDŠTINY: Válečný prezident aneb Bush z mrtvých
 >23.4. SVĚT: Traumatem neúspěchu úspěšní Američané
 >21.4. ZAMYŠLENÍ: Amerika - mýty a skutečnost - bydlení
 >19.4. SVĚT: Případně přitažlivý půvab izolacionismu
 >17.4. FEJETON: Usámovi teče do bot
 >16.4. SVĚT: Shánění viníka , který usnul na stráži
 >15.4. ZAMYŠLENÍ: Válka o "trojského koně"
 >5.4. SVĚT: Matrimoniální a jiné novinky
 >2.4. LIDÉ: Glenn Miller a padesátá léta
 >1.4. SVĚT: O střílení a šelmách
 >29.3. SVĚT: Úroda úchylných předpovědí
 >27.3. SVĚT: Neroňte slzy nad zabitim Šejka Nenávisti
 >25.3. SVĚT: Americké volby a hroší kůže
 >22.3. SVĚT: Demokraté a republikáni - jejich odlišitelnost
 >17.3. LIBRARY OF CONGRESS : Doporučení se s ní seznámit
 >8.3. FEJETON: Dveře a přednosti
 >8.3. SVĚT: Alláh kluše Amerikou
 >8.3. TÉMA: Dvě Unie, dva pohledy
 >24.2. SVĚT: Návraty v politice
 >23.2. REAKCE: Noví spojenci USA…

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  >>  USA
 
6.7. FEJETON: "Ameriku", ani náhodou
Mirek Pesat
K ruce jsem si vzal informace J.D. Power a Associates survey of vehicle quality, coz jsou nezavisle instituce zabyvajici se sledovanim kvality a testovanim vozidel.
Komentářů k článku:

30.6. GLOSA: CLICK & CLACK , neznáte, nevadí
Mirek Pesat
Ono jde vlastne o dva pany jmenem Tom a Ray, uz dlouha leta vedou auto-moto rubriku, ktera je tak popularni, ze ji pretiskuji deniky po celych Spojenych statech.
Duvodem obliby Clicka & Clacka je v prvni rade vyskoka odbornost, s jakou po leta odpovidaji ctenarum ve svem sloupku na vsechny trable motoristickeho zivota.
No a tim nejdulezitejsim, je opravdovy smysl pro humor, takze odpoved zvedavemu, ci zvidavemu motoristovi neni jen suchym technickym popisem, nybrz soucasne inteligentni vtipne povidani.
Komentářů k článku:


30.6. LIDÉ: Střípky z Ameriky - Zemřel otec ASCII.
Ivan Rebensteiger
22 června zemřel ve věku 84 let na rakovinu v Texasu jeden z lidí, kteří stáli u kolébky moderního software, Robert (Bob)W. Bemer. Matematik vzděláním i původem (jeho otec byl středoškolský učitel matematiky a učil matematiku i svého syna Roberta, i jako ředitel školy), vystudoval Cranbrook Academy roku 1936 a graduoval s baccalauréatem v matematice roku 1940 z Albion College ve státu Michigan.
Komentářů k článku:


12.6. ZAMYŠLENÍ: Kde jsou kořeny Abú Ghraíb?
Adam Geront
K nemalé radosti nepřátel svobodné, tolik glorifikované Ameriky pověst Spojených států - údajně nejsvobodnější, nejdemokratičtější a nejspravedlivější země - povážlivě klesá. A to natolik,že jeden z účastníků nedávné internetové diskuse na BBC ke skandálu po zveřejnění snímků a video záznamů ponižování a týrání Iráčanů vězněných v Abú Ghraíb napsal: " Vždy jsem byl patriot, jako i celá moje rodina bez výjimky, hrdý na to,že jsem občan USA. Dnes se stydím venku ukázat svůj pas a přiznat, že jsem Američan." Změnilo se také politické a sociální klima v zemi pruhů a hvězd..Tato pronikavá změna nenastala 11.září 2001, jak se snaží veřejnosti vsugerovat, některé komentáře, nýbrž již od 20. ledna 2001. Ode dne, kdy převzal úřad svého otce malý Bush, s lidmi svého otce, s cílem úspěšně dokončit job svého otce: vyhnat Sadama, vydělat hodně peněz na naftě, a mít dobré živobytí.
Komentářů k článku:


8.6. NÁZOR: Kdo hýbe dějinami
Stanislav Reiniš
Je zajímavé, jak se některé věci nemění. Sebral jsem si opět po letech na universitě, kde jsem mnoho let působil, studentský časopis.
Komentářů k článku:


22.5. TÉMA: Humbuk okolo Very.
Aleš Pokorný
Proč tedy Američané tolik stojí o to, aby Věra nebyla prodána?
Komentářů k článku:


19.5. AKCE: Steven Hill, americký odborník na volby a demokracii zakončí v Praze svou cestu po Evropě
Arianna Meadowlark
Do dobu delší než sto let svět věřil, že Spojené státy americké jsou modelem demokracie. Potom, během amerických prezidentských voleb v roce 2000 a znovu ve volbách do kongresu v roce 2002, vyšly v mezinárodním tisku na světlo vážné neregulérnosti - zastrašování voličů, manipulování s hlasovacími lístky, nesouhlasné výsledky, vytvořené tajným hlasovacím softwarem, a tisíce voličů, vymazaných z oficiálních seznamů. Od té doby systematický výzkum ukázal, že tyto neregulérnosti nejsou ojedinělými případy, ale spíše výsledkem celonárodní zkorumpovaností demokratického systému.
Komentářů k článku:


19.5. TÉMA: Za globální oteplení můžou mimozemšťané (část 6.)
Madame Curie
Stejně jako jsme při určování účinnosti léků zavedli metodu dvojitého slepého pokusu, musíme zavést dvojitý slepý výzkum i do jiných oblastí. Zvýšené používání počítačových modelů, jako jsou GCM, rozhodně volá po oddělení těch, kdo tyto modely vytvářejí, od těch, kdo je ověřují.
Komentářů k článku:


12.5. TÉMA: Za globální oteplení můžou mimozemšťané (část 5.)
Madame Curie
Musím přiznat, že arogance tvůrců modelů je někdy až neuvěřitelná. Každé století mělo své vědce, kteří tvrdili, že vědí všechno. Klima může mít chaotický průběh, a tak si nikdo nemůže být jistý, jestli tyto předpovědi nejsou ve své podstatě přinejmenším chybné, abychom byli zdvořilí. Ale k věci: I kdyby modely nad vědou vyzrály, sociologii nedostanou. Předpovědět cokoliv o světě o sto let později je naprostý nesmysl.
Komentářů k článku:


10.5. ZAMYŠLENÍ: Podivná válka
Mirek Pesat
Američní novináři objevují Ameriku...
Komentářů k článku:


6.5. TÉMA: Výpověď Vladimíra Železného před vyšetřovací komisí
Vladimír Železný
...předstupuji z vlastní iniciativy před tuto Komisi, abych vás seznámil s informacemi o působení investiční skupiny Ronalda Laudera v České republice, o vývoji vztahů mezi touto skupinou a televizí Nova a také o krocích českého státu a jeho orgánů vůči této skupině. Zejména půjde o informace, vztahující se k arbitrážím, které CME vedlo proti České republice. O okolnostech sporu a jeho pozadí vím asi nejvíce v této zemi a skupina, kterou jsem reprezentoval shromáždila z povahy své podnikatelské činnosti daleko největší počet relevantních informací...
Komentářů k článku:


6.5. LIDŠTINY: Amerika útočí na Irák, obři útočí na Ameriku.
JITA Splítková
Hlídači hygieny - jinak pracovníci Úřadu pro ochranu zdraví, našli na několika školách ve státě Wisconsin velice nebezpečné záškodníky.
Komentářů k článku:


4.5. ZAMYŠLENÍ: Adresát neznámý
Mirek Pesat
O rozšíření EU...
Komentářů k článku:


3.5. SVĚT: Vytunelovaná slova a osobní odpovědnost
Ota Ulč
Jedním z matoucích dojmů při první návštěvě Londýna bylo tamější oslovování "gov" , zkratky pro "governor". Takovým guvernérem mě poctil i taxikář. Příklad to významu slova, vylouhovaného do ztracena. Takový je tam i osud adjektiva "bloody". Když tedy někdo se zmíní o "bloody weather", netřeba zareagovat pozorným rozhlédnutím po obloze, zda z ní budou padat krvavé krůpěje.
Komentářů k článku:


29.4. NÁZOR: Jak se štědrost nevyplácí
Ota Ulč
Začněme s politicky korektní premisou, že Západ je odpovědný za všechnu bídu Třetího světa, lichotivě, leč nezcela přesně prezentovaného jako "rozvojový", a že všechno to utrpení vlastně zavinil Washington . Taková je mantra oné mediálně hodně viditelné a slyšitelné guilt industry: "Východ je chudý, poněvadž - a proto - Západ je bohatý."
Komentářů k článku: