Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pondělí 2.8.2004
Svátek má Gustav
  Výběr z vydání
 >ŽIVOT: Obyvatelé sídliště nesouhlasí s výstavbou "Nákupního střediska Kojetická"v Neratovicích
 >PENÍZE.CZ: Čím se platilo po vzniku Československa?
 >POLITIKA: Proč lidovci neustoupili
 >INFO: První celostátní SKEPTIKON bude v Sázavě
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Padli na nepravého
 >PSÍ PŘÍHODY: Neboj se! Já bych se nebála, ale já se bojím!
 >NÁZOR: Na zdravotnictví
 >NÁZOR: Prima ministr
 >SVĚT: Americké volby a latinský faktor
 >NÁZOR: Symbol krachu teď míří na Brusel
 >O mravencích, včelách, trubcích, Internetu a figurách…
 >TÉMA: Sázka s hornorakouským ministrem životního prostředí
 >BÁSNĚNÍ: Zákon
 >POLITIKA: Renčín lepší novinových komentátorů
 >GLOSA: Svazující Seznam

  Starší články
 >26.7. NÁZOR: Jak se stát eurokomisařem
 >26.7. NÁZOR: Pan Tlustý není, s odpuštěním, blbec, jak je dnes prezentován.
 >24.7. Špidlova trafika
 >24.7. ZDRAVOTNICTVÍ: Základní teze koncepce systému zdravotnictví ČR
 >24.7. KULTURA: Pozvánka na výstavu - Kontinuální pozvánka na expedici napříč kontinenty.
 >24.7. GLOSA: Jak to je s přírůstkem obyvatelstva
 >23.7. TÉMA: Jakási konkurenceschopnost
 >23.7. TÉMA: Oběti domácího násilí
 >23.7. TÉMA: Co zavádět ve zdravotnictví
 >23.7. ZAMYŠLENÍ: Na demogracii nám nešahej!
 >23.7. FILM: Titulky vs dabing
 >23.7. VÍKENDOVINY: Bouře na moři
 >23.7. SPOLEČNOST: Nejpamátnější den lidstva
 >22.7. BÁSNĚNÍ: Naše pohostinství
 >22.7. ZE ŽIVOTA: Úřednická totalita
 >21.7. EKOLOGIE: Chcete radioaktivní odpad?
 >21.7. FEJETON: Chvála malých stran
 >21.7. TÉMA: Jak má mít člověk tu Evropu rád?!
 >21.7. NÁZOR: Krach politiky zadržování komunistů
 >21.7. GLOSA: Dnes ani náhodou neplatí úsloví, co je psáno, to je dáno.

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost
 
2.8. INTERNET: Svazující Seznam
Ivan Brezina
Vyhledávač Seznam mi přichystal nemilé překvapení - při každém otevření prostě "spadne". Za padající plochou se objeví tři přihlouplé figurky, které mně stále dokola přemlouvají, abych se "osvobodil" a koupil si tarif Oskara.
Komentářů k článku:

2.8. ŽIVOT: Obyvatelé sídliště nesouhlasí s výstavbou "Nákupního střediska Kojetická"v Neratovicích
kolektiv autorů
V občasné době končí termín, do kdy se mohou občané vyjadřovat k oznámení záměru (zahájení zjišťovacího řízení) výstavby "Nákupního střediska Kojetická" v Neratovicích. Ačkoliv se investor i rada města snaží důsledně tajit, co se vlastně má na obdělávaném poli s velmi kvalitní ornou půdou za sídlištěm, pouhých 27 metrů od nejbližšího paneláku, stavět, podle všech náznaků se jedná o hypermarket Tesco s 24 hodinovým provozem. Hypermarket má tvořit typizovaná budova o velikosti 72 x 91 metrů s parkovištěm pro 230 vozidel...
Komentářů k článku:


2.8. NÁZOR: Prima ministr
Vladimír Krčmář
Na počátku byl spor o TV Prima mezi vlastníky a ČSOB o tom, komu vlastně televize po krachu a převzetí banky IPB bude patřit. Boj o vedlejší pozůstatek dobytého impéria IPB vyhrála před třemi lety skupina Ges a ČSOB poté k samotné IPB dostala ještě jiné náhrady (například pojišťovnu). Televize Prima si po paní Fričové vybrala nového ředitele a bývalého marketingového manažera Martina Dvořáka.
Komentářů k článku:


31.7. O mravencích, včelách, trubcích, Internetu a figurách…
JITA Splítková
...A vláda? Teď se u nás v tyto dny vytváří nová. No, nová…vlastně ano, nová, jeden trubec prý ještě přibude... Při spatření jmen, těch kdo v ní také mají být a to: Pavel Němec, Cyril Svoboda, Karel Kühnl, Vladimír Mlynář, Jiří Paroubek, mě napadá, že pořád ještě může být u nás hůř než bylo a je. Soudný člověk dokonce, při spatření těchto jmen budoucích ministrů, "zajektá strachy zubama". Kam nás tyto podivné pravicové figury v čele s Grossem dovedou?
Komentářů k článku:


31.7. TÉMA: Sázka s hornorakouským ministrem životního prostředí
Jiří Tyc
5. dubna 2004 se konala v Českých Budějovicích tisková konference s účastí hornorakouského ministra pro životní prostředí pana Rudiho Anchobera. Zatímco rakouský tisk psal, že pan Anschober přijel do Budějovic znovu "ostře" vystoupit proti Temelínu, tisková konference se nesla v podstatě v přátelském tónu. Pan Anschober vyjádřil zájem o dobrou spolupráci mezi Horním Rakouskem a Jihočeským krajem. Ohledně otázky Temelína vyslovil přání, abychom znovu zvážili jeho provozování.
Komentářů k článku:


31.7. POLITIKA: Renčín lepší novinových komentátorů
Jiří Wagner
Není nakonec lepší přestat číst noviny, když kreslíř dokáže situaci vystihnout jedním obrázkem a k němu připojenou větou?
Komentářů k článku:


30.7. MEDIA: Ve vlastní věci
Vladimír Krčmář
K jednomu ze základních pravidel slušnosti novináře patří, že by novinář neměl ve své publicistické práci psát a referovat o svých vlastních věcech, o svých osobních, pracovních a zájmových kauzách.
Komentářů k článku:


30.7. VÍKENDOVINY: Celkem nevýznamný poloostrov na asijském kontinentu
Václav Vlk
Miliarda.... Sakra, miliarda! Jak je velká miliarda?! Jak je hodně tisíc, to vím. I deset tisíc si lehce představím. Stotisíc je sice hodně, ale taky vím jak to vypadá. Milion si představím hůř, ale jo. Jsou to třeba Pražáci. Všichni. Sto milionů už je na mne moc...
Komentářů k článku:


29.7. SPOLEČNOST: Praha plná krav
Michal Simkanič
Nejlepší by bylo, kdybychom se zase naučili vyvážet voly do Němec, máme jich tu zjevný přebytek …
Komentářů k článku:


29.7. NÁZOR: Úloha „užitečných idiotů“
Radim Valenčík
Tímto termínem označoval Lenin ty, kteří ve jménu ideálů dělali dobrou službu totalitě. Dnes je potkáváme na každém rohu. Tímto termínem budu označovat vzorec chování, vlastní přesvědčeným socialistům, protilidským ekologům typu Kellera a ekoteroristy Patočky a mnoha účastníkům internetových diskuzí.
Komentářů k článku:


28.7. TÉMA: Pes pokousal v obličeji malé děvče
Milan Slaměník
Již se stalo častým jevem v médiích, že se objevují články o pokousání člověka psem. Vzhledem k tomu, že jsem již léta kynologem, tak mě při těchto zprávách zabolí u srdce a hlavně začíná pěnit krev v žilách.
Nechtěl bych tímto článkem zlehčovat jakékoliv pokousání. Každý figurant by mohl vyprávět spousty zážitků, ale není pokousání jako pokousání.
Komentářů k článku:


28.7. REAKCE: Ad: Několik glos
Jaroslav Teplý
V mých několika glosách (NP 19.7.20040 stála i věta: " V holandském tisku se téměř pravidelně objevují stížnosti na zacházení s obdobnými (rozuměj agresivními) pacienty nebo se starými dementními lidmi." Holandský deník De Telegraaf byl tak laskav a potvrdil mé tvrzení uveřejněním článku " Poplach kvůli násilí v domovech zdravotní péče" na titulní straně v úterý 27. července t.r..
Komentářů k článku:


27.7. VĚC: Já chci taky vyznamenání!
Zdeněk Černý
Žádám Vás laskavě o vyznamenání a odškodnění za odbojovou činnost v minulém režimu. Již brzy po narození jsem pochopil, že jsem se narodil ve zločineckém a nedemokratickém systému. Už na základní škole jsem měl odpor do sebe vstřebávat komunistickou ideologii. Ten u mne byl tak silný, že jsem brzy přestal prospívat i v ostatních předmětech.
Komentářů k článku:


26.7. NÁZOR: Lékařství nebylo vynalezeno k záhubě, ale k blahu lidí.
Jiří Kilian
Máme tu patnáctý rok společenského vývoje v podmínkách svobody a demokracie. Jeden by čekal, že předchozí bezpočty roků žití v dnes už zapomínaných diktaturách budou vystřídány vládou rozumu a obecného smyslu pro obec a národ, kterému Řekové říkali POLITIKON. Čekání je to marné, jak vidět i na tom, co se dělo a děje v oblasti tak politicky významné, jakou je zdravotnictví.
Komentářů k článku:


26.7. NÁZOR: Už se těším na mých patnáct minut
Tomáš Haas
Andy Warhol měl pravdu, když napsal, že v budoucnu každý bude mít patnáct minut slávy. Omlouvám se všem českým komentátorům a novinářům, kterým jsem vytýkal, že místo informování o důležitých aspektech euroůstavy a místo seriozní diskuse o budoucnosti Evropy a České republiky v Evropě, jen do nekonečna omílají pseudoproblémy, mezi které jsem omylem řadil otázku rotace Evropských Komisařů. Můj omyl byl způsoben nepochopením pojmu "rotace komisařů" v jeho českém pojetí.
Komentářů k článku: